епидурална упойка и система с окситоцин

  • 2 137
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте,

съвсем скоро ми предстои раждане и искам да е нормално с упойка, но там където ще раждам/ Майчин дом Варна/ ми казаха, че 100% ще ми сложат и окситоцин. Аз говорих с доста мами и на всичките, на които са сложили окситоцин + епидурална ми казват, че са усещали доста силни болки въпреки упойката. Моля споделете при вас как е било.

# 1
  • Мнения: 193
с упойка не боли  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз раждах така.Епидурал плюс 2 системи окситоцин.Болка имаше,не мога да отрека,но беше нещо съвсем търпимо.Аз по принцип не нося на болка и затова исках упойката.А като слушах другите момичета,които раждаха без упойка,не можех да се сравня с тях.Болеше ме малко,но наистина малко.Цикълът ми преди да забременея беше доста по-болезнен Laughing
Пък и ако пожелаеш,винаги могат да ти засилят упойката.Аз не исках,защото предпочитах да усещам напъните.Така се разбрахме с доктора,така направи и анестезиоложката.Не съжалявам за този избор,защото родих без нито един шев много леко Wink

Леко раждане и не се притеснявай Hug

# 3
  • Мнения: 133
аз родих така, предизвикаха ми раждане 8 дни преди термина , първо слагат таблетка окситоцин и след известно време ти бият епидуралната, абсолютно нищо не усетих от раждането, проблема е че дори ти се доспива , а трябва да напъваш ефективно без да усещаш контракциите и ако не го правиш както трябва може да те натиснат по корема да помогнат на напъна, при което ще се разкъсаш малко, но нищо не боли, чакаме да се похвалиш Grinning

# 4
  • Мнения: 941
и аз родих с упойка и отнесох 2 системи с Окситоцин.Не ме е боляло въобще Peace

# 5
  • Мнения: 419
и аз родих с упойка и отнесох 2 системи с Окситоцин.Не ме е боляло въобще Peace
При мен беше същото.Усещах си контракциите ,но без болка. Peace
Леко раждане ти пожелавам   bouquet

# 6
Закъснях за родилното и отидох със 6 см. разкритие и 8 см. ме приеха в предродилна зала. За какво им беше тази система с окситоцин - не знам ! Пълна тъпотия. Аз си намалих тайничко системата, но те влизаха и я ускоряваха. Ефекта от гадната система беше, че получих родова слабост / макар, че всичко вървеше нормално /, та накрая го извадиха със вакум / той не го хвана, но ми скочиха на корема./
Окситоцина се използва за да форсира раждането, когато на докторите не им се чака и разбира се по показания - затихване на контракцийте, спиране на разкритието и т.н.
Искай си упойката, но не преди да станат 5см. разкритие.
Леко и безболезнено.

# 7
  • Мнения: 873
болката зависи от прага на поносимост Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 555
И на мен ми сложиха система с оксотоцин, но мисля, че на всички слагат.  newsm78 Както и да е - с епидуралната упойка за около 30 мин. получих пълно разкритие (приеха ме с 2 см, тушираха ме до 5 см). След като ми я сложиха беше рай...всякаква болка по време на контракциите изчезна, аз си лежах на родилната маса и си говорих с мъжа ми и се смеехме.  Mr. Green Анестезиологът обаче ме предупреди, че за да прочете раждането нормално и бързо напъните не се обезболяват и се усещат (иначе май тазовите мускули се отпускали или нещо такова) - разпъване, напън и т.н. Е, истина се оказа - напъните си ги усещах и малко се помъчих, но пак казвам при мен това беше целенасочено. А веднага след като родих ми сложиха още една доза упойка..Simple Smile
 Пожелавам ти успешно раждане, не се притеснявай предварително обаче, мисли си само за щастието, което ще изпиташ, когато прегърнеш малкото същество!  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 121
И аз раждах така, но не усетих никаква болка, а прагът ми на поносимост е много нисък.  Wink щом си с епидурална няма страшно!

Леко раждане Hug

# 10
  • Мнения: 282
Благодаря ви момичета за отговорите, дано и при мен мине без проблем и най-вече бебо да е ОК

# 11
  • Мнения: 324
И аз раждах така. Като ми биха упойката абсолютно никаква болка не усещах.
Дано и при теб е така. Леко раждане.  Hug

# 12
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
И на мен ми вливаха окситоцин, доста позакъсняха с епидуралната, но след като ми я биха, не усещах болка.

# 13
  • Мнения: 206
Аз също раждах по този начин. Родих много бързо 30-40 минути ,когато ми сложиха епидуралната упойка не усещах болка ,но напъните ги усещах. Казваха ми напъвай ,напъвай ,но нещо не ставаше и ме цепнаха (имах доста шевове). Мисля ,че почти на всички слагат окситоцин (не им се чака). Епидуралната упойка е добър избор ,но е важно след раждането да се пият много течности ,за да се изхвърли упойката.

# 14
  • Мнения: 485
И аз съм раждала и двата пъти с упойка /първия с епидурална, втория със спинална/ плюс окситоцин - болката беше абсолютно поносима

Общи условия

Активация на акаунт