ужасно съм нещастна и объркана

  • 3 027
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Според мен - обиколи няколко близки ясли, помоли за среща с директорките, обясни им на живо как стоят нещата и ги помоли за съдействие. Не виждам коя директорка ще откаже да приеме детето при такава ситуация.
А после търси работа - Варна е голям град - все ще се  намери нещо. Освен това баща ти като е пенсионер ще може да ти помага повече в къщи, да пазарува, да води и да взима детето. Щом още си работи значи е в добро здраве. Ако прецени той също може да си намери някаква работа и да помага - това че е пенсионер не значи че няма право да работи.
Първо - оправи нещата с яслата! После търси работа, така ще е по-лесно. Изглежда че имаш собствено жилище - това много помага.
Не се шашкай - ще се справиш!   bouquet Hug

# 16
  • Мнения: 229
баща ми не живее при мен, за яслата аз съм от кайсиева  градина ходих там но ми казаха ,че детето трябва да е над 2год. живеем в общинско жилиище ходих и до яслите във  владиславово , но там като не съм подавала документи преди ми казаха че има много деца преди мен резерви, най се надявах на Морска звездичка , но тази сутрин директорката се скри направо от мен , а от канцеларията ми казаха да отида догодина, ходила съм поне 10 пъти там и още не мога да се срещна с директорката. ако подам молбата януари кога най рано могат да го вземат. аз се притеснявам и ако започне да се разболява там какво ще правя на село при бащами няка детска градина и не мога да го дам там.

# 17
  • Мнения: 229
работила съм основно като продавачка, имам икономическо образование, но съм работила само няколко месеца в частна фирма като оперативен счетоводител. Почасова и надомна работа съм търсила много, но повечето обяви са да им изпратиш пари а те после щели да ти купят нещата на по-висока цена струва ми се че лъжат. Търся си работа като домашна помощничка или детегледачка, или почистване на някой офис. това да си наема детегледачка като отстъпя майчинството май е докато навърши 2г. и после какво аз съм пак без пари и без работа а детето без ясла. Имам и друг проблем като са ми издавали личната карта и са сбъркали адрес вместо квартал са писали улица и сега се водя на съсем друго място адреса на който съм по л.к. е някъде около ВАМО ул. Владислав 225 къде е там найблизката ясла щото аз не я знам.

# 18
  • Мнения: 481
Детето като тръгне на ясла неминуемо ще се разболява, това трябва да ти е ясно от сега. Ако тогава баща ти вече е пенсионер предполагам ще може да идва да го гледа или ти ще излизаш в болнични. Все още има и такива разбрани работодатели (като моите  Heart Eyes ), които влизат в положение и не правят проблеми.
Дерзай, ако си решила твърдо да направиш нещо и го искаш, то ще стане!!!
Ние тук ще те подкрепяме с каквото можем.
А като оперативен счетоводител не искаш ли да започнеш? Все пак се получава по-висока заплата... Мога да попитам тук-там.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, разбирам те напълно.
1. Пробвай при социалните какво могат те да предложат - ако си разведена - обясняваш им, ако си сама с признато дете - питай какво трябва да им представиш като документи за издръжка. Та социалните дават помощи за отопление доколкото си спомням.
2. Ако много се запече положението и имаш някакво пространство - взимаш дядото при теб за зимата да помага с гледането на датанце
3. Ако и този вариант не работи, търсиш упорито надомна работа или почасова.
Стискам ти палци да си решиш проблемите, знам какво е, понеже аз самата бях финансово принудена тотално да си сменя професията....заради пустите му и пари!

# 20
  • Мнения: 215
работила съм основно като продавачка, имам икономическо образование, но съм работила само няколко месеца в частна фирма като оперативен счетоводител. Почасова и надомна работа съм търсила много, но повечето обяви са да им изпратиш пари а те после щели да ти купят нещата на по-висока цена струва ми се че лъжат. Търся си работа като домашна помощничка или детегледачка, или почистване на някой офис. това да си наема детегледачка като отстъпя майчинството май е докато навърши 2г. и после какво аз съм пак без пари и без работа а детето без ясла. Имам и друг проблем като са ми издавали личната карта и са сбъркали адрес вместо квартал са писали улица и сега се водя на съсем друго място адреса на който съм по л.к. е някъде около ВАМО ул. Владислав 225 къде е там найблизката ясла щото аз не я знам.
То не е важно какво пише в личната ти карта, може да не си от Вн, така че важно е къде живееш по адресна регистрация, Ако всяка година се местиш да не би да трябва да си сменяш личната карта?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
За личната карта - иди до общината и там се попълва документ за настоящ адрес - така ще можеш да имаш документ за яслите.
Пролвай поне за ясла да уредиш детенце. Друго ми хрумва - попитай ако трябва и мамите из форума нямаш ли съседка майка и някак да се комбинирате с гледането на децата.

# 22
  • Мнения: 911
ако си пропуснала тази тема - за SOS селищата, копирам ти от нея няколко реда:

www.sosbg.org

Помагат на:
деца в риск
млади самотни майки
самотни родители
затруднени родители при отглеждането на децата си


Дано не ти се налага, но все пак е добре да знаеш, че ги има тези хора!
 Peace

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 23:48 от trayana

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
1. пенсионер не може да е в "майчинство" така че ако ще става нещо - трябва да е преди да се пенсионира баща ти
2. не може детето на ясла/ДГ и да взимаш майчинство
3. ВИНАГИ има начини да дадеш детето на ясла - виждала съм хора, но си скъсват д-то от тичане. така чме повече упоритост и нонстоп висене в дг- ще даде резултат. в кой квартал си?
4. има добро решение при закъсване - даваш детето на седмична дг - въпреки, че щом баща ти помага - би могъл да го гледа, но ако и той иска да работи - това е решение. седмичната - там децата и спят. не е приятно,у но е решение за тежък период в живота на хората....
5. от къде си и каква работа търсиш? на какво рабатно време и въобще с какви изисквания си - може и на лс. имам позната в САМА - неу гарантирам нищо, но поне да знам дали би те интересувало, а и с шефката си поддържам добри контакти та затова питам.
6. имаш право на облекчения за отопление в зимните сезони, но трпябва да се разбързаш и да подадеш каквито документи ти поискат
7. към когото и да се обърнеш за помощ - ще те посъветва да си намериш работа...съжалявам ако е малко жестоко - но такъв е живота - трябва да се стегнеш и да направиш всичко възможно да почнеш работа. на всяка цена. заради детето. и бадещето.

успехе и пиши как вървят нещата и ако искаш пиши за горните ми въпроси. апропо - помнавам директорката на 19 АДЗ в младост 2 - целоседмична дг

# 24
  • Мнения: 274
Значи:
1) оправи си адресната регистрация - с удостоверение за настоящ адрес от общината, за да можеш да получаваш помощи;
2) отиди в местната ДАЗД - http://www.sacp.government.bg/index_bg.htm , те биха могли да ти помогнат, чрез тях става и настаняването в звено "Майка и бебе", където може да прекарате 6 месеца на топло и светло;
3) свържи се и с АСП - http://asp.government.bg/, те също могат да ти помогнат - това вероятно са социалните в твоята община, откъдето би следвало да ти отпуснат енергийните помощи за отоплителния сезон;
4) от ДАЗД могат да те посъветват и как да започнеш да получаваш издръжка от бащата на детето.
Ако имаш нужда от разни неща - дрехи за теб и детето, храна, препарати и др - пусни тема в http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0, ако се питесняваш, пиши ми на лични и аз ще пусна.
Горе главата Simple Smile

# 25
  • Мнения: 8
Обърни се към Агенцията за закрила на детето във Варна- телефон 642425, поне за консултация. Във Варна има дом, но само за деца.

# 26
  • Мнения: 229
пробвах навсякъде засега нищо, казаха ми , че мога да прехвърля майчинството си на човек регистриран на борсата , като от догодина ще го плащат до навършване на 3год на детето. Може ли някой да каже как става това дали аз избирам този човек или те го определят. също искам да питам къде е най-голям шанса ми да го приемат догодина на ясла за да подам там документи, вярно ли е че отдогодина няма приемат документи ако не си от района на яслата, питам за да си сменя регистрацията, защото в нашата е изключено да го приемат.

Общи условия

Активация на акаунт