как се предпазва бебе от вируси

  • 3 069
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 291
Не е обидно, но е факт - цеденето си е чиста проба доене на майката. А и в някои краища на България кърменето се нарича доене (справка Кюстендилско).
Дали кърменето предпазва?! Боби е изцяло кърмено бебе, по всички правила - с нощно кърмене, на поискване, късно захранен, но досега два пъти ми е вдигал Т и е имал сериозна хрема. Вярно, минава му много бързо, без никакви сериозни хапове, само на хомеопатия.
Така че и аз се присъединявам към питането на siska79 (с постинга си доказвам, 4е отговорът не е в кърменето, т.е. чакам предложения  Wink )

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Е, аз пък твърдя, че с кърмене и без кърмене- все тая  Crossing Arms Дъщеря ми беше на 5 месеца, когато изпи първия си АБ. Беше кърмена...

# 17
  • Мнения: 3 500
Ами освен да я пазиш от болни хора друг начин не виждам.

# 18
  • Мнения: 4 915
Аз пък повтарям (явно се чете избирателно), което съм писала вече - кърменето не е панацея. Не предпазва от болести. Подпомага имунната защита на организма да се справя по-леко и бързо с тях.

Здравето е сбор от фактори (и това съм го писала). Ако е в досег с вируси, или в нездравословна среда, колкото и кърмено да е детето, пак ще прихване. Важното е да организмът му да е подпомогнат естествено от най-доброто, измислено от Природата. Кърменето е един от факторите. Гените, средата, обстоятелствата, начинът на живот, предразположеността са други.

Не можете да опазите бебето от вируси. Дори на самотен остров да живеете. Може би в барокамера ще се получат нещата.  Wink

Не е нужно да се дава на бебето вит. С на ампули всекидневно. Според някои теории дори е опасно. Може да се дава, когато има наченки на болест.

П.П. И не виждам логика да се разчита на допълнителен прием на лабораторно синтезирани витамини, или на "естествените" плодове, а да се пренебрегват имунните качества на кърмата. Нещата трябва да са успоредни, не противоположни. На който му е любопитно  : една табличка за сравнение по отношение на имуно-факторите.

Личният опит не опровергава, нито потвърждава, защото индивидуалните допълнителни фактори са твърде много.  Затова са правени статистики, сравнения и проучвания в широк мащаб. И не зная за теза, че няма значение дали майката ще кърми или не, издигната от медицинското съсловие.  Rolling Eyes

Лично аз не бих искала да зная, дали децата ми ще боледуват по-лошо, ако спра да ги кърмя. Защото бебето и аз влачим хрема от 2 седмици - каката ни я донесе от градината. Да спра с кърменето ли?
А каката за 3 години пи 2 антибиотика - на 1 г и 6 м, и на 2 г. и 3 м. През останалото време оздравяваше за 3 дни от неща, които мен ме моряха поне седмица. Когато беше на 10 месеца се върнах на работа и всеки месец някакъв вирус забърсвах от офиса.  Tired Какъв извод да си направя?  Thinking
Кърмата е тип имуномодилатор и няма да лишавам детето си от него поне още няколко месеца.
Всеки има право на преценка и избор.

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 14:31 от Free Soul

# 19
  • Мнения: 131
да, така е кърмата не е панацея, но все пак вярваме, че е силен фактор против боледуване (или ако се появи такова поне преминава по-бързо) - поне това е нещото, което навсякъде чуваме, все пак.....
ясно е, че не мога да затворя детето си в капсула докато мине зимата....тогава пък ще дойдат пролетните вируси, а после летните... тя трябва да си създаде имунитет, за да не и дойде като гръм яслата/ градината.
А как да се пазим от болни, как? Та те са навсякъде. Аз за себе си дори не съм сигурна дали не съм лепнала вирус, пък не знам и съм просто преносител....или докато съм проветрявала стаята в която спи (за да влезе "чист въздух отвън ) съседът на долния етаж не е кихнал и хоп.....
Да не говорим за болните деца по парка. vesito 2, знам за какво говориш- вчера едно такова се лепна за количката, наднича опитва се да пипа дъщеря ми, като през цялото време кашляше, а цялата му уста беше намазана с нещо синьо-зелено. Какво ли не правех, за да го разкарам от количката, но то беше като конска муха нахално, а обръщайки се към майката с думите "елате да си вземете детето", отговора беше" спокоооооойно!!!" и съответно не дойде! #Cussing out
ясно, че не мога да я предпазя напълно, но искам да направя всичко възможно поне в тези ранни крехки месеци на своя живот да я съхраня здравичка.
P.S. Free Soul, "доене" се употребява и от свекърва ми (Кюстендилско), като го чух за първи път ми стана много странно и обидно, но...какво да се прави

# 20
  • Bapнa
  • Мнения: 762
С осцилококцинум - има ли покрай него болен, почвам да му давам няколко пъти дневно. Досега не е боледувал  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 5 183
И не зная за теза, че няма значение дали майката ще кърми или не, издигната от медицинското съсловие


Не си права!
Тезата е подкрепена от достатъчно пари! Уж не я подкрепят, но по заобиколен начин ни го внушават! Постоянно коментират до кой месец било желателно, до кой било по-малко желателно, кога било нежелателно. Върхът е, че лекари твърдят, че след някой си месец кърмата е ненужна, безполезна и дори опасна!

# 22
  • Мнения: 4 915
Напротив, права съм, защото визирах официални становища на медици и педиатри, на организации,  не "бисери" на някои педиатри, които съм чела от майки в Кърмаческия.  Tired

Бисери, подобни на тези, че от 1-вия месец бебето трябва да пие сок от ябълка, за да си набави желязо, или че от кърменето се затлъстява и развива рахит. Или че от 6-тия кърмата става на вода. Или че кърмачката не трябва да ходи на плаж, защото от жегата кърмата ще се вкисне.  Mr. Green

Ти всъщност не си съгласна с теориите, които си описала, нали? Всеки разумен човек знае къде и как да открива достоверна информация и как да сверява източниците. Как да прави своя избор.

Там ако ти попадне темата с подобни излияния изобщо няма  да помислиш и дете да имаш.  Laughing

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 18:12 от Free Soul

# 23
  • София
  • Мнения: 2 658
аз също смятам, че кърменето е от голямо значение. Не че не е боледувала, но определено и минава много бързо. Иначе съм давала осцилококцинум и аз съм взимала също и съм много доволна-веднага пресича. Последно беше хремава и с един хомеопатичен продукт ни мина и на двете за 2 дни. Хомеопатията определено е за препоръчване.

# 24
  • Мнения: 380
Кърмих синът ми почти 10 месеца. Още на 3 ден след раждането започнах да го извеждам навън. Никога не го навличам с много дрехи, пускам го да пипа навсякъде и общо взето гледам да не расте в "стерилна" среда. Да не ме чуе дяволът, но досега не се е разболявал. Имал е хрема за ден-два и му минава бързо. Температура също много рядко вдига Peace.
Не ги мисли тези вируси Grinning
Успех Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 9 107
Мъчение си е кърменето- когато нямаш достатъчно и правиш всичко възможно да проимаш, а не стане  smile3518. И хем правиш всичко възможно, хем изпитваш вина, че нямаш достатъчно. Аз си бях казала, че ще кърмя до 6м. и устисках, но само аз си знам какви усилия положих. Естествено дохранвам от 2-рия месец.
Най се дразня на майки, дето имат по 200 мл. в гърда и тръгнат да ми обясняват как да си увеличавам кърмата, дето е била максимум 100 в двете с чайове, цеденета и т.н. А като тръгне да им намалява се виждат в чудо и им става ясно, че не са баш както са си ги представяли нещата. Като няма, няма.
Сори, че разводних темата.   bouquet

# 26
  • Мнения: 766
Малко Off  Embarassed
"Доене" в Кюстендилско използват за животните  Peace
Всички роднини са ми от там и никой не го е използвал за мен  Peace /1 месец стоях там и се "доих" всеки ден Wink/
Извинете за вмешателството  Blush

# 27
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ух  ooooh!, но някои постинги ми звучат като "Чичо ми пуши по 2 пакета Арда качак и пие кило ракия на ден и е на 82 години"
Изводът трябва да бъде: "Алкохола и цигарите не вредят", така ли?

Има си изследвания за кърменето, които са еднозначни...
Това не означава, че некърмещите трябва да се чувстват виновни, де, като няма - няма.

Мами, за да не звуча като вманиачена кърмачка, бих ви помолила ако имате да ми пратите някакви статии, които опровергават митовете, че кърменето е полезно (или поне, че не е необходимо)! Това не е риторичен въпрос, наистина би ми било интересно.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 11:21 от Noemy

# 28
  • Мнения: 753
Въпросът беше за подсилването- когато усетя,че се разболява-Осцилококцинум през 2-3 дни по 1 флакон и всеки ден по една ампула вит. Ц(отказва пресни сокове и почти не иска пресни плодове),разходки и доколкото е възможно да не е в пряк контакт с болни....

а по повод кърменето-доколко кърмата на днешните кърмещи майки е толкова добра,колкото по времето на нашите майки например може много да се спори.Безспорен факт е че чрез кърмата бебето поема всички отрови,които майката е вдишала от въздуха или поела чрез храната си.За да е качествена кърмата майката трябва да внимава какво яде едва ли не повече,отколкото по време на бременността,защотот сега го няма филтъра,който се е явявала плацентата.Естествено,че е хубаво да се кърми,но това не е отговорът на всичко,а най-се дразня,когато някоя майка започне да ми обяснява,че ако съм имала желание щяла съм да си увелича лактацията-ами мили майчета радвайте се и благодарете на бога,че имате кърма,защото когато няма-няма и когато тръгне да спира-спира,ако ще да се скъсате от желание.И още нещо последно- факт е също така,че след определен момент(1 година,максимум година и половина) детето(не казвам бебето,а детето) вече използва гърдите на майка си за всичко друго като се започне от залъгалка и се стигне до приспивателно,но не и за засищане на гладът си.

# 29
  • Мнения: 4 915
Кърмата се синтезира от кръвта.
Не от въздуха и храната на майката (а бебето какъв въздух диша междувременно?).
В кърмата преминава онова, което е преминало в кръвта на майката- алкохол, лекарства, малко кофеин, някои белтъци. Затова е нужно кърмачката да внимава с гореспоменатите.

Кърмата е полезна сама по себе си. Извлича всичко нужно и ценно за бебето от тялото на майката. Ако майката се храни изключително непълноценно и гладува, възможно е да се появят токсини в кърмата - но при системно недохранване.

"Безспорният факт" може ли да бъде подкрепен с източник на информация?

А кравите по-пълноценно ли се хранят от хората? Какъв въдух дишат? Какви антибиотици пият?
Въпросите са риторични. Не желая да се спори за нелогични неща.  Tired

В днешно време алергиите са многократно увеличени при децата. Една от най-честата е АБКМ. Към кърмата алергия няма. Има първична или придобита непоносимост към лактазата, което е изключително рядко и във втория случай се преодолява с правилна стратегия.
Нелогично е във времето на алергии да изключваме кърмата като естествена имуннна защита срещу тях и естествен "забавител" на вкарване на чужд млечен белтък в тялото на бебето, което е причина за алергия.

Ако майката е изложена на агресивни отрови като олово например, никаква плацента няма да предпази бебето. Ако живеят заедно в неблагоприятна среда, бебето - кърмено или не - също ще е изложено на отрови. Кърменето няма да го защити, нито ще го отрови повече. Ще подсили имунитета му.

А относно невъзможността да се увеличи кърмата - има и такива случаи. Обикновено  се дължат на хормонални проблеми. Случаи в подкрепата, че лактацията е възможно да се увеличи - в долния подфорум. 

 И тук не става въпрос за увеличаване на кърмата от 0 мг на 200 мг, а просто за смисъла майката да дава и онова, което смята за "малко", защото има смисъл за имунитета. А малкото може да се увеличи, поне може да се пробва, а не веднага да се отрязва "Ау, какво мъчение е това "ДОЕНЕ"!, "няма смисъл - като не може - не може, кърмата е пълна с отрови, безспорни факти" и т.н...  Laughing

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 12:46 от Free Soul

Общи условия

Активация на акаунт