Детска градина или "бабин дом"?

  • 2 094
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 467
Имам възможност да избера за дъщеря си - детска градина или "бабин дом". Като чета и слушам негативите за детски градини, все повече накланят везните за бабин дом. Но пък се чудя дали е по-добрия вариант наистина това...  Thinking

Мнения?
Благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 1 172
Опитай с градина. Ако не потръгнат нещата - бабин дом. Нищо няма да загубиш с един опит, особено когато имаш възможност да коригираш избора си при необходимост.
Никой не може да ти каже кое е по-добро за ТВОЕТО дете - дали някоя конкретна градина или някоя конкретна негова баба Wink

# 2
  • Мнения: 276
аз също бих ти препоръчала да пробваш с градината. Може да му хареса на детето, а от това по-хубаво няма. Има негативи, но и положителните неща не са малко. Аз съм на мнение, че децата трябва да са при деца  Wink Виж за яслите не мисля така. Ако пък не стане бабата винаги си е вариант  Hug

# 3
  • Мнения: 4 111
аз също бих ти препоръчала да пробваш с градината. Може да му хареса на детето, а от това по-хубаво няма. Има негативи, но и положителните неща не са малко. Аз съм на мнение, че децата трябва да са при деца  Wink Виж за яслите не мисля така. Ако пък не стане бабата винаги си е вариант  Hug

И аз съм на същото мнение!

# 4
  • Мнения: 7 821
И аз смятам, че двете не се изключват. Пробвай с градината, ако много боледува спиряй я по-често и я пращай при баба, но си остави възможността да водиш детето и на градина.

# 5
  • Мнения: 3 622
Детска градина  Peace
За мене е по - добър вариант е детето да общува с други деца, а при баба си може да ходи винаги през другото време

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Детската градина си има своите предимства.
Детето има контакт със свои връстници, придобива разни навици и умения, които бабите, колкото и да се стараят, не могат да дадат.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз съм за детската, ако детето е над 3 г.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Детска градина категорично.

# 9
  • Мнения: 2 631
Категорично за ДГ!!! Peace

Свеки има израз "бабина градинка", който ме влудява Close!

# 10
  • Мнения: 1 897
Аз също съм за детска градина.  Peace
Детето ще има възможност да се социализира,общувайки с други деца на неговата възраст.
Освен това всеки ден учителките в детската градина провеждат различни занимания на децата,които развиват познанията и уменията им и са съобразени с възрастта им.
И все пак:
Никой не може да ти каже кое е по-добро за ТВОЕТО дете - дали някоя конкретна градина или някоя конкретна негова баба Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз мисля, че детската градина е по-добрия варинат.

# 12
  • Мнения: 338
И аз съм за детска градина.

# 13
  • Мнения: 2 070
Детска градина. Общува с деца, има различни и интересни занимания, учат нови неща. Бабите са потенциални разглезителки, разнежителки, тъпкачки с излишна храна и прочие...току виж си си създала един тип взаимоотношения, режими, ритуали и навици и бабата вземе, че ги наруши...Стават само за събота и неделя бабите и когато се налага.

# 14
  • Мнения: 4 668
Много зависи и от бабата все пак  Wink
Аз съм много доволна откакто синът ми ходи на градина и дори и да имах възможност , не бих го оставила при бабите . Просто няма вариант да му осигурят такива забавления !

# 15
  • Мнения: 2 556
Никога не бих дала малко дете на градина, ако има баба, навита да го гледа. 100 пъти ще му е по-добре с баба му, отколкото в ясли/градини.

# 16
  • Мнения: 47 963
детска градина
само за много болнаво детенце бих предопочела баба, и то зависи от бабата все пак

# 17
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз си имам "бабин дом", но предпочитам детската градина Wink.
Причините са изброени по-нагоре Laughing.

# 18
  • София
  • Мнения: 415
По-добре в детска градина,отколкото при баба.Там детето ще общува с други деца,имат различни занимания и мисля,че ще му бъде по-интересно.А бабита...доста ги разглезват децата.

# 19
  • Мнения: 14 133
И за съм за детската градина. Предимствата- много деца, разнообразни занимания.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Още един глас за детската градина. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 392
До около 3 годишна възраст е добре детето да разсте в домашна обстановка.
По възможност.
След тази възраст е хубаво да бъде в детско заведение, да се социализира с връстниците си, да доизгради навиците си и прочие.
В този ред на мисли- градина.

# 22
  • Мнения: 1 404
Просто пробвай какво работи при твоето дете-ако не му харесва в градината,ще го спреш и готово,но първо пробвай.Аз много исках Ния да ходи на градина и да се забавлява с децата,но тя така и не можа да свикне и след половин година опити(за които се чуствам доста виновна),накрая я оставихме у дома.Сега ходи на пеене,балет,йога-там общува с дечица Simple Smile

# 23
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Градина  Peace Ако нещо не му понася на детенце, тогава бабин дом.

# 24
  • Мнения: 4 841
Категоричен глас за детската градина  Peace
Общуването с баба и дядо е неоценимо като изживяване, но поне за мен - епизодично; не бих заложила на непрекъснато отглеждане, макар че, както вече са ти споменали - зависи и от детето, и от бабата... Ти си човекът, който може да прецени най-добре  Peace

# 25
  • Мнения: 2 467
Това е, че не искам да си правя опити с детето. На градина и ако не му хареса, тогава на бабин дом хич не ми се нрави.
Тъй като е доста привързана и досега (2г.и 2м.) не е отделяна от мен, се притеснявам, че една градина ще е доста стресираща за нея  Thinking Отделно, като чета негативите за ДГ и се притеснявам доста. Но пък контакта с децата...Голяма чуденка  Laughing

Bili това е доста  идейно с пеене,балет,йога...

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
След 3 г. - градина, няма по-добро от това.
А иначе за отзивите...много е относително.

Синът ми е гледан до 3 години в къщи - тръгна на детска и ужасно много му хареса, дори ме пита с нетърпение кога пак ще ходи.
Харесва му въпреки, моето мрънкане, че спят на земята, харесва му въпреки моето мрънкане, че вечер трябва да сме ги взели преди 18 часа, харесва му въпреки моето мрънкане, че го вземам мръсен, харесва му въпреки моите притеснения за храната и спането, харесва си госпожите и лелката и т.н.
 

# 27
  • София
  • Мнения: 607
Аз съм и за детска градина, и за ясла.  Peace При бабите - през лятото на морето.  Laughing
НО, разбира се това е твоето дете и ти най-добре можеш да прецениш. Добре са те посъветвали мамите - опитай с градината. Ако не стане - винаги имаш резервен вариант.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 022
Зависи от детето и градината , на която ще попаднете.Ако на детето му харесва, ако ти одобряваш начина на гледане там - ок, ако ли не- тогава при баба.Ние опитахме на градина, но не й понесе, въоще даже и сме си пак при баба.Ходи на балет и пиано, та там общува с деца и се учи да изпълнява заповеди.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 654
 За градината, там контактува с деца на своята възраст, възпитава се от педагози, учи се на самостоятелност. Неприятния момент е боледуването само, но пък не е задължително. Дъщеря ми тръгна на детска почти на 4 годинки. Боледуваше толкова, колкото и като си я гледах в къщи.

# 30
  • Мнения: 945
Много пъти съм писала... градина. Иzрастнах с баба си беz контакти с други деца (е, преz лятната вканция играех, а от време на време и преz другото време със съседчето). Не се научих да контактувам с други деца, не zбаех какво да правя ако някое друго дете ме блъсне или ми вzеме играчката. Така да се каже в първи клас zапочнах от нулата да уча какво е това социален контакт.

Бабиндом на е най лоШото нещо, което може да направиш на детето си. Понякога когато е болно да, но zа постоянно, не.

# 31
  • Мнения: 288
Детска градина Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 553
От както тече стачката нямаме избор бабин дом , а иначе детската градина е правилният избор. Peace

# 33
  • Мнения: 7 201
Аз съм на мнение, че децата трябва да са при деца   Wink Виж за яслите не мисля така. Ако пък не стане бабата винаги си е вариант  Hug
PeaceБях спряла сина си за 6 мес. от градината,защото често боледуваше,но той си търси и иска да е сред връстниците си.И сега от началото на месеца е пак на ДГ.А и вече ги израства боледуванията.

# 34
  • Мнения: 5 391
ДГ!Няма две мнения по въпроса.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 783
Моите са на бабин дом до към 14 часа, след това са на мамин дом. Няма глезене, няма простотии, гледа ги така все едно съм аз. По цял предиобед са навън играят с деца. Знаят песни, стихотворения, големият чете , рисуват, лепят  и т.н. Аз имам кошмарни спомени от ДГ и не ставаше дума децата да ходят на градина. големият ходеше една година на английска забавачка, а сега на предучилищна в училище.
Не виждам да са по- ощетени или неразвити от връстниците си . Но както са ти посочили по- горе, решението е според детето и бабата. Ти си го познаваш най- добре и можеш да направиш най-добра преценка.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 23:26 от Im_im

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако бабата спазва твоите правила, готви здравословно, не пуши и извежда достатъчно детето, тогава не се чуди ...

Общи условия

Активация на акаунт