Фетална морфология

  • 19 371
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Искам да попитам тези, които са си правили Фетална морфология:
1) в коя седмица го направихте?
2) Къде и при кой лекар? - доволни ли сте и ако може координати
3) Колко ви струваше и дали касата го покрива?
4) Необходимо ли е предварително записване и колко дни след записването ви дойде ред за преглед? - това ме интересува изключително, защото се опасявам да не закъснея, ако се чака много.

С първото ми дете касата покриваше ФМ, но сега разбрах, че задължително се заплаща - вярн ли е или все още може да мине през касата и ако е така къде в момента може да се направи ФМ през здравната каса? Притеснявам се, че предишния път вярно, че си го направих безплатно, но трябваше да чакам близо месец за свободен час, а нали изследването се прави 19-22 седмица и ако сега трябва да чакам толкова дъго ще пропусна срока.

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 09:46 от Nellie

# 1
  • Мнения: 1 195
По принцип ФМ се прави до 20 г.с., но аз позъкаснях и първата я направихме в 23-та
Птавих я в Токуда при д-р Колева но не съм доволна изобщо Naughty по добре ходи при Мазнейкова. Мисля че се плаща около 70лв. Нужно е предварително да се запишеш!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 016
1. Правих в 14-та и 23-та седмица
2. Първата я правих във Варна, но за София категорично препоръчвам д-р Томова, втората беше за сърчицата и я правих в бишвшата 3-та градска (но не помня името на лекарката) - тя е специалист, детски кардиолог.
3. Струваше ми 50лв. - касата не покрива това изследване.
4. Да, необходимо е - обикновено поне месец предварително. При Томова специално - зависи къде (мисля, че преди приемаше и в св. Лазар - там има много часове, но е много скъпо). На другите места е необходимо поне месец предварително

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 907
1. Правих ФМ в 21 - ва седмица.
2. В МЦ Фемина при д - р Димитрова.
3. Стуваше ми 40лв. - говорим за преди 2г. точно.
4. Само с предварително записване става и чаках около 3 седмици тогава, сега предполагам, че се чака доста повече  newsm78, но най - добре се обади да питаш.

# 4
  • Мнения: 967
А някой правил ли си е Фетална морфология при д-р Георгиев с клиника Медрал в Студентски град?
Току що говорих с моята лекарка и тя ми препоръча да отида при него.

# 5
  • Мнения: 728
На мен ми бе обяснено,че фет.морфология се прави на два етапа:
1.Между 11-13г.с.-нухална транселуценция(измерване гънката на вратлето на бебето,което може да покаже за дадени аномалии)-не е нужно този преглед да е на 3Д или4Д
2.Между 18-22г.с.фетална морф.се прави на 3Д или 4Д-оглед на всички органи на бебето.
За цени и лекар няма да съм ти от полза,защото съм от Пловдив.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 524
Аз правих фетална ехокардиография при д-р Велковски в 3та градска. Цената е 50 лв и се чака малко. Той преглежда всички органи на бебето. Правих го в 20 седмица. Не е късно да го направиш и след това, въпроса е да не е по-рано от 16 седмица мисля че беше. Успех!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
1. Правих фетална морфология в 23-та седмица.
2. В Медицински център Фемина при д-р Димитрова. Доволна съм и обяснява подробно.  Peace
3. Стуваше около 40лв. (миналата година) и май отделно се заплащаше запис на видеокасете или CD.
4. Става с предварително записване и трябваше да чакам около месец и нещо.  newsm78

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Искам да попитам тези, които са си правили Фетална морфология:
1) в коя седмица го направихте?
2) Къде и при кой лекар? - доволни ли сте и ако може координати
3) Колко ви струваше и дали касата го покрива?
4) Необходимо ли е предварително записване и колко дни след записването ви дойде ред за преглед? - това ме интересува изключително, защото се опасявам да не закъснея, ако се чака много.

С първото ми дете касата покриваше ФМ, но сега разбрах, че задължително се заплаща - вярн ли е или все още може да мине през касата и ако е така къде в момента може да се направи ФМ през здравната каса? Притеснявам се, че предишния път вярно, че си го направих безплатно, но трябваше да чакам близо месец за свободен час, а нали изследването се прави 19-22 седмица и ако сега трябва да чакам толкова дъго ще пропусна срока.

1. Май се прави до 20-тата, но аз си направих първата ФМ в 23 г.с. . Втората се прави между 32 и 34 г.с.
2. "Марковс" при др. Марков; намира се на ул. "Алеко Константинов" 14
3. Цената беше 60 лв. и до колкото знам това изследване изобщо не е през ЗК
4. Чака се около 2 седмици, но ако обясниш, че ти е спешно мисля, че ще те вмести някъде.

# 9
  • София
  • Мнения: 115
1) в коя седмица го направихте? - Първата ФМ я правих в 20 г.с.
2) Къде и при кой лекар? - Правих я при д-р Врагалева, в МЦ Фемина, доволна съм - прегледа продължи повече от 40 минути, огледа всички органи и личицето на бебчо (друг е въпроса, че инатчето Simple Smile не си показа устата, въпреки упоритите й, поне 10 минутни, опити да го накара да си отмести ръчичката). Сега в 30 г.с. ще ходя на втора ФМ (по препоръка на д-р Врагалева), отново в МЦ Фемина, но при д-р Димитров.
3) Колко ви струваше и дали касата го покрива? - Изследването струваше 50 лв.(септември тази година) и не - не се покрива от Здравната Каса.
4) Необходимо ли е предварително записване и колко дни след записването ви дойде ред за преглед? - Желателно е предварително записване, защото все пак местата и специалистите в София, където правят добра ФМ не са много. След обаждането, ми записаха час за след около 2 седмици. Все пак чакането зависи и от това дали имаш предпочитания за конкретен специалист (например за д-р Димитрова във Фемина, когато се обаждах август да си записвам час, записваха за след месец най-рано).
Лека бременност и здраво бебче  baby_neutral.

# 10
  • Мнения: 135
1. В 20г.с., а сега ще правя и в 28 г.с. за сърцето.
2. При доц. Томова. Много е добра!!!! Някъде из форумите има GSMа и. Записва само на него. Ако не го намериш ще ти го пратя.
3. В мед. център София струва 70 лв. В Св. Лазар - 120 лв.
4. Мен ме записа 1 месец предварително за Мед. център София. За Св. Лазар има и за след 1-2 седмици, но е по-скъпо.

# 11
  • София
  • Мнения: 408
Искам да попитам тези, които са си правили Фетална морфология:
1) в коя седмица го направихте?
2) Къде и при кой лекар? - доволни ли сте и ако може координати
3) Колко ви струваше и дали касата го покрива?
4) Необходимо ли е предварително записване и колко дни след записването ви дойде ред за преглед? - това ме интересува изключително, защото се опасявам да не закъснея, ако се чака много.
1.В 13 седмица,в 22 седмица и сега мисля пак да отида в 27-28 седмица-по принцип е хубаво да се прави 3 пъти-1) 11-13 седмица за "нухална транслуценция" ,"костизците на носа" и др.
2) 15-18 седмица за "гънка на врата" и всички останали органи.
3) 19-22 седмица ПРОЦЕДУРАТА Е НАЙ-ИНФОРМАТИВНА, ЗАЩОТО СЕ ВИЖДАТ ПОЧТИ ВСИЧКИ АНОМАЛИИ ВЪВ ВСИЧКИ ОРГАНИ.
2.При д-р Марков,първо в МЦ Фемина,после в частния му кабинет "Марковс"
3.Първия път 40лв,втория 70лв
4.Във Фемина беше задължително записа на часа да е месец предварително,при Марков беше предишния ден.

# 12
  • Мнения: 741
Правих я в 17-та седмица при д-р Мазнейкова в нейната клиника.Прегледа струваше 50лв,чаках за него около 10 дни.Останах много доволна

# 13
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Правих в 18 Г С, Майчин дом , при доктор Яков. Струваше ми 55 лв.

# 14
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
1. Правих си фетална морфология в 22г.с. (Май бях малко закъсняла - добре е да се направи в 20-21г.с.)
2. Във "Фемина" при д-р Димитров. Много съм доволна. Моят гинеколог ме насочи към този медицински център, а и като цяло във "Фемина" съм чувала, че има много добри специалисти - д-р Марков, д-р Димитрова, д-р Димитров. Дълъг, обстоен преглед.
3. Споменът ми е, че струва 50лв; нищо не сме заплащали допълнително за записа (носехме си диск).
4. Записах се месец по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт