Кисело мляко - от кой месец?

  • 2 471
  • 35
  •   1
Отговори
Мили майки,

дъщеря ми е почти на 9 месеца и забелязах, че обожава кисело мляко. Омита плодовите дуети на Хип с кисело мляко, но обича и обикновеното, което вкъщи купуваме (например Елби 3,6%). Нашият педиатър ни каза, че не се препоръчва да се дава кис. мляко преди 1 година. Но аз искам да чуя и вашето мнение като опитни майки. След като Мирела го яде с удоволствие, защо да я лишавам от удоволствието? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 27 524
Тогава за какво питаш?  Grinning Вече си дала и не искаш да я лишаваш, значи продължаваш и това е  Wink

Педиатърът ти е много прав, опитай се да го слушаш по принцип Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
По принцип-след навършване на 1 година. Така е препоръчително и е за предпочитане.
Но много майки дават и преди това-около 10-тия месец започват да дават кисело мляко с бисквити, примерно.
Твоето бебе пие ли АМ?

# 3
  • Мнения: 221
Само моята педиатърка ли включва в менюто прясно мляко след 4 месец, та какво да говорим за кисело #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А иначе кисело мляко може спокойно да се дава след 10 месец, но мисля, че няма проблеми да даваш и сега - щом и понася добре, а пък и го харесва Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Щом си дала...давай Wink
Лично на моя му дадох в края на 11м....беше почти на година.

# 5
  • Мнения: 1 672
аз лично съм чувала хора , които дават кис.мляко още като бебето навърши 4 месеца и нищо им няма на децата.Така че давай , така или иначе вече си дала  baby_neutral

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Дъщеря ми още не е яла кисело мляко-пие АМ!
Ама ти вече си решила,че няма да я лишаваш от удоволствия,така,че нашите съвети май не ти трябват!

# 7
  • Мнения: 27 524
Само моята педиатърка ли включва в менюто прясно мляко след 4 месец

Тогава защо е още твоята педиатърка   Thinking

# 8
  • Мнения: 674
 Педи каза след годинка. Даже ми даде за пример някакво дете, което наскоро направило страшна алергия от него. Затова ми препоръча да изчакам.
 Иначе майка ми от 4 месец си ме е хранила с кис. мляко с бисквити! ooooh!

# 9
  • Мнения: 872
Племенницата ми започна на кисело мляко от 2 месечна възраст - тя се роди по време на голямата инфлация 1996г.и тогава просто нямаше АМ на пазара,но млякото беше от домашната крава на родителите на снаха ми.Аз лично смятам да изчакам,т.к още сме на смесено хранене 50/50 АМ и кърма.

# 10
  • Мнения: 1 049
Честно казано ти се чудя  newsm78 При всичките хубави плодови дуети на ХИП или Нестле в днешно време, които са специално за бебета и няма съмнение са по-полезни от обикновеното кисело мляко да искаш да й даваш друго ... То детето ще яде каквото му дадеш, но помисли кое е за предпочитане? Удоволствието ли е най-удачния критерий...  Confused Аз и след годинката продължавам да предпочитам тези на ХИП пред обикновено кисело мляко.  Wink

# 11
  • Мнения: 1 467
В Италия се дава кисело мляко от 7-ия месец.

# 12
  • Мнения: 781
С риск да ме разкъсате, но аз мисля, че има и по-полезни неща от плодовите дуети на Хипп и Нестле и киселото мляко е едно от тях  NaughtyВсеки сам избира кога да го въведе след 7-ия месец  Peace

# 13
  • Мнения: 2 908
Аз също съм твърде скептично настроена към всичко купешко,колко е полезно и колко не-не давам процент и мнение,но смятам че домашното кисело мляко е по-полезно на 100% от всички купени пюрета.

# 14
  • Мнения: 1 049
С риск да ме разкъсате, но аз мисля, че има и по-полезни неща от плодовите дуети на Хипп и Нестле и киселото мляко е едно от тях  Naughty


Не и за бебе на 9 месеца... Не е въпроса кой какво мисли, а какво е доказано. Сега не са времената на бабите ни. Но е нормално българинът да е "скептичен".  hahaha  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт