Противоменингитна ваксина

  • 2 190
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
знаете ли колко струва само противоменингитната ваксина?

Мерси Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 208
Здравей,
Моята педиатърка ми каза, че струва около 15лв. не мога с точност да ти кажа, и че се бие около10-я месец.

# 2
  • Мнения: 1 596
Ооооооооо наистина ли тогава?
На нашичкия ще му я бият като стане на 5 месеца защото не е фигурирала в ДТК по здравната каса,а след това продължихме с пентаксим-а.
поне така ми каза педиатъра на бебето newsm78л
Днес сложихме последният пентаксим а след 1 месец противоменингитната Sick

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
За първи път чувам, че се слага отделно. Нали я има в Пентаксим?

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз останах с впечатлението, че я има в Пентаксима newsm78

# 5
  • Мнения: 1 371
...
Днес сложихме последният пентаксим а след 1 месец противоменингитната Sick
Ама пентаксима съдържа и ваксина против менингита. Сигурна ли сте, че пентаксим сте сложили?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 587
И аз знам, че Пантаксимът включва и тази васкина. Нали е петвалентен и съдържа ДТК, полимиелит Хемофилус Инфлуенца, която е причинител на  бактериален менингит.

# 7
  • Мнения: 1 596
Не мили мами,вие не ме разбрахте.
Първия път една гадна педиатърка ни сложи ваксина по здравната каса,изобщо не ни предупреди че съществува Пентаксим за да си я купим Cry
Естествено сменихме педиатърката.
тази по здравната каса включва Дифтерия,Тетанус и Коклюш и се казва ДТК.Отделно ни сложи и полиомелит.Ноооо......няма за менингит.
Та следващите два приема бяха с Пентаксим,т.е следващите два месеца.
И понеже не е фигурирала в първият прием,трябва да се сложи отделно за да станат общо три.
Та затова питах знае ли някой колко струва противоменингитната само. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 474
Не мили мами,вие не ме разбрахте.
Първия път една гадна педиатърка ни сложи ваксина по здравната каса,изобщо не ни предупреди че съществува Пентаксим за да си я купим Cry
Естествено сменихме педиатърката.
тази по здравната каса включва Дифтерия,Тетанус и Коклюш и се казва ДТК.Отделно ни сложи и полиомелит.Ноооо......няма за менингит.
Та следващите два приема бяха с Пентаксим,т.е следващите два месеца.
И понеже не е фигурирала в първият прием,трябва да се сложи отделно за да станат общо три.
Та затова питах знае ли някой колко струва противоменингитната само. Heart Eyes
По принцип като се почне с един вид ваксина не се ли продължава с нея до край......  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 242
Виж тази
А тук, мисля че е същата, но с по-нска цена.

# 10
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Абе не съм 100 % сигурна, ама полиомиелит и менингит не е ли едно и също, а  newsm78

# 11
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Значи, тези по касата са 2бр инжекции - 1 за ДТК /дифтерия, тетанус, коклюш/ и 1 за полиомиелит, което е другото название за детски паралич и освен това е т.нар. "жива ваксина".

А пък Пентаксима включва ДТК и Полиомиелит + допълнителна ваксина Хемофилиус инфлуенца.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 09:50 от Elz

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Тривиалното име на полиомиелита е детски паралич. Засягат се ... не съм лекар, вероятно няма да е точно описанието, но разни нерви и нервни центрове, особено към крайниците, резултатът (за оцелелите) е пареза и изкривени крайници.
Менингитът е възпаление на мозъчната кора... глупости говоря, на ципа някаква на мозъка има, не й знам името, а причините могат да са много и различни - затова болестта продължава да си съществува, въпреки ваксината и никога няма да изчезне - има го и вирусен, и в резултат на сериозно измръзване (е, но тук не сме в Сибир, де), и какво ли не. Това е само най-често срещания, който се цели да се избегне. Което пак си е добре, понеже е с много висока смъртност и сериозни поражения в случай на преживяване.

# 13
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Тривиалното име на полиомиелита е детски паралич.
Това беше, да!
  bouquet

# 14
  • Мнения: 690
По същество - около 20 лв. (май беше 23, ама във всяка аптека е различно). Казва се Акт Хиб.

Аз слагах ваксините по касата и отделно си купих противоменингитната. Ако се сложи до навършване на 6м. на детето се правят три ваксини една след друга и след това реимунизация на 18м., ако е след 6м. - 2 ваксини и реимунизация на 18м., а след годинка се слага само една.

Общи условия

Активация на акаунт