В коя г.с. най рано може да се направи серклаж?

  • 6 390
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 478
Мили мами,
Историята е следната. Едната ми сестра е с кървене, а в момента е в 12г.с. Докторите са и казали, че има "разширен отвор", за което аз предполагам, че има разкритие, но колко и какво ще й е лечението никой не казва. (Да не споменавам простотията, че в прословутата болница тоалетната е в края на коридора, а тя трябва да лежи за задържане Shocked ) Доколкото съм запозната за такъв развой на бременността се прави серклаж, но след 16 г.с. Ако някой може да ми помогне с някаква информация ще съм много благодарна.

# 1
# 2
  • Мнения: 593
И аз съм с последно предупреждение от гинеколога си много да се пазя иначе ме чака същото, което и сестра ти. И знам че серклажа се прави след 16 г.с., но преди време някъде бях чела че при определени и извънредни случаи се прави и по-рано. Дано и др. мами се включат с по-подробна информация Peace

# 3
  • Мнения: 3 069
Понякога се налага да се прави серклаж и в 5-6-ти месец, ако състоянието го налага.

# 4
  • Мнения: 881
След 16 г.с.Аз бях в 19 г.с.,когато лекарят ми каза че ако следващият път  отворът е по-голям ще се наложи да ме шият.И тогава изрично ми каза че серклаж се прави след 16 г.с.Желая успех на сестра ти и лека бременност. Praynig

# 5
  • Мнения: 5 391
На мен ми го направиха в 12-та седмица.
А кога се маха? Rolling Eyes

# 6
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
В миналите сезони на "Такъв е животът" една мама беше със серклаж и й го махнаха непосредствено преди раждането. Дано се включат по-запознати от мен. Peace

# 7
  • Мнения: 5 391
Все забравям да питам док, ама що си мисля, че го махат в 36-37 седмица Thinking

# 8
  • Мнения: 474
Серклаж се слага около 16 г.с. и се маха няколко дни преди термина или след 37 г.с........ Сестричката ти трябва много да се пази докато й сложат серлкажа - да не кажа направо, че трябва да пази леглото /ама и след серклажа да се пази ... /
Стискам палци сестра ти да износи и роси едно прекрасно бебче   bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
След 16 г.с се прави серклаж Peace
Аз го избегнах с мнооого лежане/лежах непрекъснато 4 месеца Crazy/,но бях на косъм Tired

# 10
  • Мнения: 478
Много се притеснявам за нея. Декември месец миналата година (може би по същата причина) направи спонтанен аборт в 5 месец. Толкова много искат това бебче, а никой нищо не прави. От началото на бременността лежи и не беше ставала от леглото, а получи разкритие с кървене. Според мен трябва по рано да и направят серклаж, но май никой не смее.
Благодаря много за всички отговори и за информацията, доколкото разбрах може и по рано ако се налага. Сега трябва да убедя лекарите й  Simple Smile

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Успех, Siana_!От сърце ти желая всичко да е наред със сестра ти и скоро да се радваш на усмихнат и здрав племенник!  bouquet

# 12
  • Мнения: 88
Как така нищо не предприемат лекарите - при толкова късен аборт и разкритие при тази бременност???? Серклаж обикновено се прави през 4 м.. По-късно е много по-голям риска от инфекция на оклоплодните води. На мен ми го сложиха рано - в 13 седм. След това бях добре, шийката не продължи да се скъсява, ходих си на работа, не съм лежала. Махнаха ми го 4 дена преди термина.

Стискам палци всичко да е наред... Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 868
Здравей миличка и аз съм със същия проблем ,знам със сигурност ,че серклаж е най - добре да се направи м- ду 14 и 16 сед .Много рядко ,но когато се налага се прави в 12 и след 16.Идеята да не се прави преди 14 е ,че шийката трябвало да узрее .Сега вероятно се опитват да я стабилизират и тогава да и слагат серклаж ,защото се прави когато всичко се е успокоило.Желая успех ,много ми е позната тази история и доста се натъжих ,че така са оставили нещата след като знаят ,че има един аборт по същата причина .

# 14
  • Мнения: 478
Здравейте отново да Ви разкажа за днешните премеждия на сестра ми. Сутринта минава визитация и й казват, че не е чак толкова наложително да и правят серклаж в момента (добре все пак те са лекари и така са оценили ситуацията) и й назначили преглед на ехограф. В 2 часа още не я бяха викнали за преглед а после се оказало, че лекарката, която трябвало да я прегледа изчезнала безследно и никой не знае къде е. Минава сестра и сестра ми я пита дали в тази болница правят серклаж тя и отговорила, че за 8 годишната си практика такова нещо не била виждала  Shocked
Обадих се на акушерка, която е работила във същата болница (ВМИ Пловдив) и тя ми каза че там работили на принципа на "естествения подбор" или все едно до 16 г.с. няма бебе/плод (не знам за какво го считат). За мен това в дадени случаи с повтарящи се аборти не бива да важи, това значи, че те обричат да нямаш дете!!!
Ох излях си душата. Благодаря на всички за отзивчивостта.

Общи условия

Активация на акаунт