Епидурална +спинална упойка

  • 2 472
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Мисля      да  раждам  точно   по  този    начин. Моля  з а   мнения,   ако    някой   вече е    родил   така. малко     страшно    ми   изглежда ,    но   първият   път    събуждането    след   пълна  упойка   беше   много   гадно...Предварително   благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 155
Аз раждах секцио с епидурална упойка, бях си в съзнание, определено съм доволна. Радвам се че си спестих всичките напъни, викове и болки.

# 2
  • Мнения: 274
Аз раждах секцио с епидурална упойка, бях си в съзнание, определено съм доволна. Радвам се че си спестих всичките напъни, викове и болки.

моля    те   разкажи   повече,   колко    продължи,   какво   чувстваше    и   тн
аз   също    съм   раждала   с   епидурална,   но   спях...

# 3
  • Мнения: 750
Опитах и двете по неволя, епидурална - за нормално  раждане, защото запазва чувствителността на крайниците и можеш да се движиш (напъваш), а после ми направиха секцио , като преди това ми сложиха спинална -  от нея просто си труп от кръста надолу, така че не знам за какво са ти и двете упойки, мисля, че никой няма да ти сложи едновремено и двете, безсмислено е.  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Ами не виждам точно как ще раждаш и с епидурална и със спинална упойка, тъй като двете се използват при различни видове раждане - т.е нормално и секцио. Ти и по двата начина ли ще родиш?

Епидуралната анестезия се прилага при нормално раждане, а спиналната - при секцио. Комбинация между двете не е възможна освен при възникнали причини за секцио по време на нормално раждане.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 585
И аз нещо не разбирам как така ще раждаш с двата вида упойка, ако става дума за вагинално раждане.
При спиналната анестезия не усещаш абсолютно нищо от кръста надолу и няма да усещаш напъните.
Ако ще е секцио, то само спиналната упойка  е напълно достатъчна. Аз така раждах.
Какъв е смисълът на смесването на двете?

# 6
  • Мнения: 417
Тя май пита коя от двете да избере? newsm78
Както и да е аз не съм наясно,но и мен ме очаква раждане,така че ще следя темата.

# 7
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Мислиш да раждаш нормално, с епидурална упойка, а ако се наложи секцио в хода на раждането, да ти сложат спинална, вместо пълна, така ли?
Ако е така, аз раждах секцио със спинална, не съм имала никакви проблеми с упойката след това, не ме е боляла глава, всичко беше наред.
Успех и леко раждане!  bouquet

# 8
  • Мнения: 274
мили дами, как   така  никой   нищо   не  разбра  ....не   знам...няма   грешка,   двете   заедно!

първият  път  родих   секцио  с  епидурална   + пълна   упойка... те   спях  си,   епидуралната    имаше  за   цел   ме    обезболяват   след  раждането....
сега   д-р Кючуков\Селена\,   който  ми   беше   анестезиолог първият път, ми  предложи    да   остана    будна т.е. явно    епидуралнага   не е    съвсем   достатъчна  за    секцио...за   това   я   оставяме   за   след   това , а  самото   секцио със  спинална,   която  има  действие   само   два   часа... целта    на   занятието е   да  не   разбера   нищо   от   цялата   работа.
но   явно   няма    много    тествали    този    вариант...

# 9
  • Мнения: 274
както   и   да е  може   би  трябва   да   перефразирам:
и   така,
как   стои   въпросът   с   това  да  си  будна  по време   на  секцио,
моля   тези   които  са   били   будни    да   драснат   някой   ред
много   ще  съм   благодарна

# 10
  • Мнения: 4 451
Aз бях "будна" по време на второто секцио (спинална упойка). Останах изключително доволна. Получава се парализа от пъпа до върха на пръстите на краката и няма никакво усещане за болка. Усещах само леко натискане, придърпване. Упойката ми понесе чудесно и след секциото ме държа още около 2ч., през което време не усещах болка. След това започнахме с обезболяващи инжекции.
Избрах за второто си секцио спинална упойка точно поради кошмарните преживявания от пълната след първата операция.
Но за комбинация от спинална и епидурална не съм чувала. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 417
И аз съм решила да раждам в Селена!Не знаех,че още се практикува това с пълната упойка,мислех,че вече не се прилага такава при секцио.Добре епидуралната упойка не  ти ли е вкарват в гръбнака  и ти виси една тръба после?Аз изобщо си нямам и идея с каква упойка искам.

# 12
  • Мнения: 4 451
И аз съм решила да раждам в Селена!Не знаех,че още се практикува това с пълната упойка,мислех,че вече не се прилага такава при секцио.Добре епидуралната упойка не  ти ли е вкарват в гръбнака  и ти виси една тръба после?Аз изобщо си нямам и идея с каква упойка искам.
Това се отнася за епидуралната упойка, която се поставя при нормално раждане. Тя "държи" и по-малко време от спиналната, която пък се използва при секцио.

# 13
  • Мнения: 274
И аз съм решила да раждам в Селена!Не знаех,че още се практикува това с пълната упойка,мислех,че вече не се прилага такава при секцио.Добре епидуралната упойка не  ти ли е вкарват в гръбнака  и ти виси една тръба после?Аз изобщо си нямам и идея с каква упойка искам.
     hahahaедна   тръба   -   цол  и   половина Joy Joy Joy
нищо    няма   да   ти   виси,   спокойно! слагат    лепенка    на   тръбата Joy
виж   в   търсачката   на  `епидурална `, там   подробно   съм    описала

# 14
  • София
  • Мнения: 4 585
Моето секцио също беше със спинална анестезия. През цялото време бях будна и не усещах, че нещо ми правят, но нямаше никаква болка.
Поставянето на самата упойка не бше болезнено и някаолко минути след това започнах да усещам някаква топлина в краката, след това иглички и накрая нищо - от кръста надолу.
Малко се стреснах, че не си усещам краката, но то е нормално.
Упойката ме пусна около 2-3 часа след края на операцията и нямах абсолютно никакви странични ефекти от нея. Не се е налагала употребата на епидурална или друг вид упойка.
Следващия път живот и здраве, бих желала да съм отново с такава анестезия. Peace

Общи условия

Активация на акаунт