Бисквитки или нещо подобно с овесени ядки

  • 3 274
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Привет!   Simple Smile
Имате ли някаква рецепта на бисквитки, куукис или нещо подобно с овесени ядки? Ще ми се да направа нещо по-дълготрайно, което да можем да си хапваме цяла седмица на закуска например...   Thinking  Може да е с разни сушени плодове, или с пресни, или с ядки, въобще ъс всичко  Mr. Green
Благодаря предварително!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 001
Здравей Simple Smile това което аз се сещам са ...ние им викаме овесинки Laughing Вместо брашно се замесва с овесени ядки и става като курабийки,набухвателя е бакпулвер,отгоре се поръсва с захар.

# 2
  • Мнения: 352
TheNMaster, благодаря за отговора!   bouquet  Може ли малко по-подробно да ми напишеш рецептата (с пропорции и т.н )  Blush мерси!

# 3
  • Мнения: 5 001
С голямо удоволствие,но сега съм на работа и ми няма тетрадката с рецептите Laughing ако някой не ме изпревари ще ти я напиша подробно   bouquet

# 4
# 5
  • Мнения: 5 001
Да нещо такова е но без орехите....

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ето тези правя.

стават разкошни. правя двойна доза, защото не остават.
ароматът им е разкошен Party

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190755.msg3959649#msg3959649

# 7
  • Мнения: 352
Супер сте! Мерси много!   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 478
Най-новата ми рецепта за бисквити с овесени ядки е точно и с ядки и със сушени плодове. На мен лично много ми харесаха ( по принцип не си падам по тях).

2 ч. пресято брашно
1 1/4ч. захар
1ч.л. бакпулвер
1/2 ч.л. сода
1ч.л. сол
1ч.л. канела
3ч. овесени ядки
1ч. стафиди или други сушени плодове
1/2ч. нарязани ядки
1ч. олио
2 чйца
1/2ч. прясно мляко

Всички сухи съставки ( брашно, подправки, набухватели) се пресяват заедно. Прибавят се овесените ядки, сушените плодове/стафидите и ядките.
В следващата последователност се добавят останалите продукти: олио, яйца, мляко. Смесва се добре. С лъжица се оформят на леко намаслена тава. Пекат се в загрята фурна на 200-220. Излизат 36 броя.

# 9
  • Мнения: 352
Много благодаря на всички за отговорите!   bouquet
Направих тези от единия линк с маргарина, защото се оказа, че нямам масло  Confused
Но следващият път искам да опека тези на missZ Wink  Звучат просто прекрасно!  Flutter

# 10
  • Мнения: 1 283
Правя американски пай-класическия им, с овесени ядки.Ако искаш ще ти дам рецептата,много е лесен.

# 11
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
pepika,давай го, че и аз съм на опашката.Още нямам десерт, а много обичам овесени ядки.

# 12
  • Мнения: 1 283
pepika,давай го, че и аз съм на опашката.Още нямам десерт, а много обичам овесени ядки.
Надявам се не съм се забавила много Grinning
Продукти:
6 големи ябълки на кубчета
1 ч.ч.захар
4 с. л. брашно
1 ч. л канела
Всички продукти се объркват с ябълките и престояват около 15 мин.
През това време правим втората част от пая.
1 ч.ч. брашно
1ч.ч. захар
1ч.ч. овесени ядки/аз слагам чаша и половина/
80 гр.масло меко/аз слагам едно пакетче 125гр/
Това го объркваме,получава се ронливо тесто.
В тава/или форма за торта/ подмазана с масло и брашно, изсипваме ябълките и върху тях разпределяме ронливото тесто с ръка.
Печем на 200 градуса, докато се зачерви.Това е,много е лесно. Wink

# 13
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
pepika,  bouquet
 Тъкмо изядохме овесените курабийки!
 Довечера ако имам време след работа ще ви пусна една рецепта на лъжливи ореховки с овесени ядки.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 22:00 от bilqna_69

# 14
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Ето обещаната рецепта.Който ги е опитал не позна , че са с овесени ядки.
 
  Овесени питки (лъжливи ореховки)
 Овесени ядки-420г
 олио -120г
  захар - 250г
  брашно - 160г
  3 яйца
  канела - 5г
 Овесените ядки се омесват с мазнината,брашното, разбитите със захарта яйца и канелата.  От тестото с намазнени ръце се оформят топки,които се сплескват леко,нареждат се в намазана с мазнина и поръсена с брашно тавичка. Пекат се в умерена предварително загрята  фурна.                     

Общи условия

Активация на акаунт