Спане по корем

  • 1 697
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Обръщат ли се бебенцата ви нощем по корем? Моят бебо (6 месеца) не спира да се върти в резултат на което или се разбужда защото не успява да се оттласне достатъчно силно или се преобръща и спи така. Педито ми е казала да не го оставям защото няма достатъчно обмяна на кислород, в резултат на което вися по цяла нощ над него. А като се има предвид че напоследак се буди по 5, 6 пъти ....Sick. Имали ли сте този проблем и как се справихте?
Все едно аз съм го писала.Дори исках да пускам тук тема.Но вече забелязвам че все по-добре се справя-всмисъл като се обърне по корем си остава така и така си спи,дори се върти, главата също си върти.Иначе по рано,точно към 6-ти месец,щом се обърне по корем и се разбужда.Бях се видяла в чудо.И аз опитвах с възглавници,но не ни помогна,избутваше се някакси надолу и пак успяваше да се обърне.
Просто малко търпение трябва докато пораснат още мъничко и успяват да се обърнат от корем по гръб,защото това им е проблема.

# 16
  • Мнения: 1 121
На нас ни е още рано да се обръщаме по корем, но ето какво четох по въпроса: ако бебето е достатъчно голямо, за да се обръща само по корем, то  опасността от задушаване е значително по-малка, следователно няма нужда да се обръща по гръб. Някои бебета спят по-добре по корем.

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Детето ми спи по корем след като навърши 5 месеца. Нашата педиатърка само попита, дали забива главата или е настрани да диша свободно. Каза, че щом е настрани не е проблем.

# 18
  • Мнения: 1 006
Само по корем спи.Не го обръщам и не сме имали никакви проблеми.

# 19
  • Мнения: 589
А мен майка ми ме е наплашила, че имало един кратък период, в който бебо се обръща по корем, но още не е достатъчно заякнал да се върне обратно и че трябвало много да се внимава да не се задуши \според нея го пише в Спок, но аз така и не го открих този пасаж\.

Не мога да преценя дали опасността е реална, вероятно за всяко бебе е различно и зависи доколко са му укрепнали вратните мускули, за да си мести главата. Според мен не е лошо да го наблюдаваш докато този период отмине.

За подпирането - имам един комплект цилиндрични възглавнички, които са точно за подпиране - по принцип са за новородено, но може и да свършат работа и на теб. Мисля си, че обикновените възглавници крият повече рискове от задушаване...

Ако те интересува, мога да изнамеря картинка на тези възглавнички от онлайн магазин.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Според мен има проблем само ако много малко новородено бебе спи по корем,защото не е сигурно дали ще си извърти главата настрани или ще остане забито в матрака и ще се задуши.По-големите бебета вече не се дават толкова лесно,борят се и по инстинкт си обръщат главата,ако усетят,че немогат да дишат.Според мен няма място за притеснение за 6 мес. бебок,той си е достатъчно голям,за да се оправи сам.Моята щерка горе-долу на 6 мес.започна да се обръща така насън,само веднъж си спомням,че се разплака,защото беше забила нос,но много бързо се научи да си извърта лицето настрани.Сега спи както й харесва,а аз я оставям без да се мъча да я местя.

# 21
  • София
  • Мнения: 606
ние сме на два месеца и от първият ден спим по корем. Върти си сам главичката на ляво и дясно. Американците педиатри твърдят, че е опасно за задушаване и трябва да се спи по гръб, европейските педиатри отричат спането по гръб заради задушаване и препоръчват спане по корем. В родилния дом ме беше много страх за него и акушерката ми обясни, че не е опасно, защото имат някакъв инстинкт и веднага се обръщат да дишат.

# 22
  • Мнения: 4 621
...На 6 месеца бебето вече не е мъниче и ако нещо не му е удобно, ще може само да се завърти в желаната от него позиция.
Не мисля, че на тази възраст има проблем от задушаване.
А и е малко абсурдно по цяла нощ да го обръщаш  newsm78
Най-малкото има вероятност да го събудиш, и да не спи спокойно.
Peace
Яна се въртеше от 5 -6 месец и предпочиташе да спо п корем. Не съм я обръщала Naughty

# 23
  • Мнения: 8 242
От 20тия си ден се завърта сам да спи по корем.. Така го и оставям. И до ден днешен това му е предпочитаната поза за сън.

# 24
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Мои близки си подпират бебка с увито на руло одеалце, за да не се върти.А Спок вярно казва, че не е приемливо, заради опасността от задушаване и доколкото си спомням пишеше бебето да се облича с по-големи дрешки, които му пречели да се върти по време на сън Thinking

# 25
  • Мнения: 589
Сещам се, че се продават и матраци против задушаване - с по-големи дупки са, през които влиза въздух.

# 26
  • София
  • Мнения: 9 110
Синът ми от момента, в който се завъртя по корем, само така спи- някъде като направи 3 м.

# 27
  • Мнения: 1 371
Спи си както си иска - по корем, настрани, по гръб. Но най-често по коремче. Не го и пипам вече. Както му е най-удобно, така.

# 28
  • Мнения: 7
моят син също през 2 и 3 месец предпочиташе да спи по корем заради коликите но после сам отказваше да го слагам по корем,продават специални възглавнички  за спане по корем на  Чико(Кико)които са на дупки и няма опасност от задушаване                    http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=973

# 29
  • Мнения: 1 672
слагам я да спи на една страна , но тя се завърта и спи по гръб

Общи условия

Активация на акаунт