Трябва или не да се слага АМ в пюрето и , ако е да до кога???

  • 1 346
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Ето това ми в въпроса, ако например сме приготвили картофено пюре удачно ли е да се прибавя АМ или по добре е за стомахчето да преработва само картофа, а не и млякото и изобщо какво Ви е мнението за такова разделно хранене при бебетата и децата? Thinking






# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Погледни темата"заместено хранене означава само пюре или пюре с мляко?",мисля 4е е на втора страница. Peace

# 2
  • Мнения: 1 896
Значи според мен нещата стоят така.
Отначало даваш малко картофено пюре и дохранваш с АМ, като постепенно увеличаваш количеството на пюрето и намаляваш АМ, докато заместиш храненето и то стане само пюре.
Ако обаче детето се мръщи на новия за него вкус на картофа, спокойно сложи АМ в пюренцето.Така хем вкусът за детето ще е по-познат, хем самото пюре ще е по-вкусноза него.
По моему дали ще даваш пюренцето чисто или смесено с АМ,няма опсатност за стомахчето на детето,ако то е достатъчно голямо за да приема вече различна  от млякото храна и ако количеството не е прекалено голямо,за да го претовари.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
МЛЯКО В ПЮРЕТО:
По колко адаптирано мляко добавяте?
По колко АМ в пюрето?
Как се смесва АМ с пюре?
Колко мляко в зеленчуково пюре и как?
Прясно мляко?
За пюретата със сухо мляко
Сухо мляко в пюрето или дояждане след това?
Как се смесва АМ с пюре?
Пюре+адаптирано мляко
Давате ли млечни пюрета?
Трябва ли мляко в зеленчуковите пюрета
До кога се слага мляко в зеленчуковото пюре?

Според мен-да. Винаги съм давала млечно-зеленчукови пюрета.
Преди време сме обсъждали въпроса за разделното хранене. Доколкото си спомням, считаше се, че не е подходящо за бебетата и малките деца. Ако успея да намеря линк, ще го пусна.

# 4
  • Мнения: 2 908
Дали трябва или не-не знам.Аз лично не съм слагала никога-заместих храненето и това е.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
До годинката слагах АМ в зеленчуковото пюре,защото тя тогава не го пиеше много и трябваше някак да го "пробутвам".

# 6
  • Мнения: 1 986
 1-2 пъти съм слагала при захранването,но след като започна да приема пюрето чисто,само дохранвах с АМ Peace

# 7
  • Мнения: 292
Никога не съм слагала Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз слагам по 1-2 лъжички за вкус. Случвало се е да забравя да сложа и пак го яде.
И аз се чудя как е по-правилно.

# 9
Винаги по-вкусно ни е било чисто.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Няма задължителни неща в храненето. Ако дедето ти харесва вкуса на пюрета без АМ не слагай, ако пък е обратното пак лошо няма. Въобще както и до когато ти и детето ти си решите.

# 11
# 12
  • Мнения: 4 784
Слагам Ам, защото бебо отказва всякакъв вид зел.пюрета. За това му слагам 60мл вода +2 л. Ам и останалото е пюре, да към 180-200мл общо като консистенция, макар че рядко го изяжда и то през биберон задължително, иначе отказва.

# 13
  • Мнения: 781
В началото задължително слагах АМ в зеленчуковото пюре, сега вече прескачам и слагам според вкуса на пюрето, но не повече от 1 дозичка.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     По препоръка на педиатърката винаги слагах по лъжичка АМ, докато ги записах на кухня.

Общи условия

Активация на акаунт