Среднощна есенна соната.

  • 2 989
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Зле ми действа есента, депресиращо и смачкащо Confused

# 46
  • Мнения: 1 134
Преди не я обичах. Сега ми пасна. Остарявам, но ми е красиво.
Шепа кестени, черен шоколад, хубав ром и тъжна музика. Дървото се опитва да влезе вкъщи, подкупвайки ме с багри. Дъщеря ми му отвръща със сърца върху запотеното стъкло...

Когато заобичам зимата, вече ще е лошо...


# 47
  • Мнения: 436
Когато е мъгливо, мрачно и дъждовно не съм много доволна - спи ми се, мързи ме, искам само да лежа увита вкъщи и да не ме закачат за нищо...
Но в слънчевите дни кипя от енергия, емоция, радвам се на цветовете, на кестените и жълъдите, искам да хващам гората  Laughing
Харесвам есента, най-вече защото не е такава адска жега като през лятото (особено тази година)!

# 48
  • Мнения: 5 370
Кажете за есента. Как ви идва? Носталгична, изстудяваща, влажна и тъжна или фокусираща последните слънчеви лъчи преди зимата? Пускайте картинки, пишете, поплаквайте.
Шофира ми се по мокрите улици, газейки мокри листа, луната е половинка, а Трейси Чапман страда от колоните.
И да не е много фешън, поне е актуална в момента - есента.
Кой още?
Не обичам , ама никак не обичам, периода от октомври докъм април някъде. Аз съм човек, който в прекия смисъл на думата се "зарежда" от повече светлина, и този период ми действа подтискащо. Особено пък в комбинация с ходене на работа, мббррррр. Sick

# 49
  • Мнения: 1 629
Чета ви и си мисля как пролетта разбужда хормони и тела, а есента - душата. Дали внася покой или тъга, все  пропълзява някъде из коридорите на съзнанието.

# 50
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Обичам есента. Обичам небето - кристално чисто, само следите от самолети ти напомнят, че не си сам... че някой отива някъде - при родител, дете, близък човек.
Мразя чистачките, които метат красотата от тротоарите и я събират в гнусните черни чували, като мъртъвци...

# 51
  • Мнения: 1 629
Ех, Ване, това имах предвид, как есента навява мисли за дома, за страх(при други обратно - радост) от самотата...Носталгия по миналото, по места където си бил щастлив, по изгубена любов...

# 52
  • Мнения: 2 070
Мю, къде си спала и кво си пила, имаше пет теми за есента...

Сори, че така грубиянско нахълтах, ама се сетих просто, там всички бяха писали, писали... Още от края на август и началото на септември...

Аз като Сикрет и като Дона...иначе останалото съм го казала в другите теми...включитерно и че много жени се разгонват през есента и е време за правене на бебета. Не е само душата.

# 53
  • Мнения: 1 629
Ееее, още е есен, все пак. Grinning

# 54
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Есента е краят на летните среднощни разходки, на погледите към загорелите млади тела...
Но пък е началото на дългите приятелски вечери в разговори, в спомени и в очакване на празниците.
Аз я свързвам и с детето, дълго чакано, избрало да се появи в онова циганско лято на 2003...
Есента е дом и усещане за близост.

# 55
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
... небето - кристално чисто, само следите от самолети ти напомнят, че не си сам... че някой отива някъде - при родител, дете, близък човек.

Това усещане имам през пролетта.
Светът се е събудил от дълбокия зимен сън, хората тръгват нанякъде, в търсене на нови предизвикателства.

# 56
  • Мнения: 742
Есента е краят на летните среднощни разходки, на погледите към загорелите млади тела...
Но пък е началото на дългите приятелски вечери в разговори, в спомени и в очакване на празниците.
Аз я свързвам и с детето, дълго чакано, избрало да се появи в онова циганско лято на 2003...
Есента е дом и усещане за близост.

честито рождениче  bouquet

# 57
  • Мнения: 2 697
Есента е моят сезон..., а пъстрите й багри събрани в толкова много листа по паважите ме карат да се връщам към детството...с неговата топлина...Спомням си как с приятели ходехме в есенните гори и дълго седяхме просто ей-така, събирахме цветните листа и ги пазехме грижливо...

Настоящите ми есени са по-други, но пак носят аромата на онова време, което се връща бързо-бързо при мен, докато погледът ми снове по листите на любимата ми книга сега или по лицата на минувачите по улиците, които са станали различни...по-спокойни, вглъбени, есенно умислени...а женските очи започват да ми се струват различни, малко като тези може би...




# 58
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Спомням си как с приятели ходехме в есенните гори и дълго седяхме просто ей-така, събирахме цветните листа и ги пазехме грижливо...



А ние се заравяхме в тях, хвърляхме ги нагоре и ги чакахме с отворени ръце. Имах чувството, че прегръщам есента.
Заставката за рекламите на една телевизия е нещо такова...

# 59
  • София
  • Мнения: 3 677
Не обичам есента- винаги ми е било тъжно и подтиснато като дойде Tired/ като малка беше заради училището- поне така си мислех тогава/...
Въпреки че харесвам разноцветните листа,окапали около дърветата в слънчев есенен ден,но повече ми навява самота,тъга и ....меланхолия...
Е аз съм си пролетно цвете-може и заради това ,незнам,но ми е много подтиснато Tired

Общи условия

Активация на акаунт