US Halloween 31 - Mostly For Fun

  • 13 236
  • 307
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 491
Пумпал, чудно бебенце, пу-пу-пу, много е живинко, голяма душица!!!

Я източно-европейски отличнички, да ви видя колко сте добри по математика. Simple Smile Ето това са задачите за втори кръг на едно национално състезание по математика за американски ученици (мидъл и хай скул):

http://www.usamts.org/Problems/U_Problems.php

По-нататък има още няколко кръга.
Крайният срок за изпращане на резултатите за втори кръг е 19-ти ноември. А като видях, че сред победителите от първия кръг има и 8-годишно, хлъцнах.  Crazy

# 46
  • usa
  • Мнения: 2 113
С плуването обаче сме зле. Двете започнаха от есента. Диана сега мина второ ниво, но малката остана първо, щото не иска да си потапя главата. Учителите мислят какви ли не игрички, само и само да я потопи, обаче тя върти глава и вика нооооооо. Обаче сега като видя, че Диана отиде в друга група, обещава че вече ще я потапя, за да идела при кака си Simple Smile Сестра й пък не пропуска да я дразни, като навсякъде тръби, че е минала във второ ниво, а Криси е останала първо. Абе всеки с проблемите си Simple Smile

еееее, ти много бързаш! искаш да влезе във водата и веднага да започне да плува ли? ще свикне детето и скоро ще започне да те спасява като се давиш Simple Smile.

# 47
  • usa
  • Мнения: 2 113

ииии, че хубав ванката! и какъв е спокоен, гласът му не се чува Simple Smile.

# 48
  • Мнения: 1 593

Мдам, това е талент сърч, не? Аз не съм талант и скромно се оттеглям  Embarassed

За съжаление, аз така или иначе ставам не даже в 7, а в 6:30ам и лягам обикновено в 11:30- 12. Пак не ми стига времето обаче.  ooooh! И ходя като сомнамбул. И съм постоянно недоспала.
Явно на организацията трябва да наблегна, що ли... 

Имам подозрение  Thinking
подбудено от наблюденията ми относно аватарите ти и бейби шауър приготовления...
че си изпиваш нещата до най-малкото детайлче
и затова не ти остава толкова време  smile3521

Я се мъчим още с температурот и болки  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 2 563


И пак за въпроса за парите, аз предпочитам да се пращат до някой, когото познаваме (Бистра), и който може да упражни контрол лично. Не че нямам доверие на ДБМ, просто смятам, че личния контакт и ангажираност са за предпочитане. Това, при положение, че тя се съгласи, разбира се.



Според мен е много работа за един човек, защото трябва не само да получи парите и да ги раздаде (това месечно), но и всек пак да опознае децата, да прекарва малко време с тях, да прибави и лично присъствие към парите. И най-вече да сондира за какво се харчат (което включва и разговори с възпитателите). Иначе не виждам смисъл анонимно и неангажирано да раздаваме пари. Та да потърсим едно-две другарчета за Бистра.

Все пак ще говоря с Роси от ДБМ, да видим какво може да каже за Варна.

# 50
  • Мнения: 1 116
Доколкото знам ДБМ нямат представители във Варна, варненки си имат тяхно "Сдружение на Варненските майки".

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233112.new#new

# 51
  • Мнения: 810
Джена, лоша работа това значи! Пиеш ли нещо или чакаш да мине? Мен винаги ме е било страх от мастит.

Кейси, благодаря! Ще се пробвам и аз може би, защото Baby Bijorn му е много голям още.

Етка, колко мило ти го е казало детето  Simple Smile

Ели, аз харесвам на Maxi Cosi седалките, ако искаш проверено безопастна Britax, и най-безопастната уж е една със самолетен материал, но й забравих името точно сега...към $400 е.

Блажка , вся смут в главата ми с тези стряскащи математически конкурси. Много ме е страх от пуста математика, няма даже да надникна в линка. Но така сме ние литерАтурните човеци, хора на изкуството  Laughing

Ана, това, което си го написала, трявба да си го запиша някъде  Grinning  като образец мама на практичността! Само че май още от сега няма да го спазвам, защото тук всичко ми е с главата надолу и много ме дразни, не мога да си намеря място. Май голям нестинг синдром ме е хванал.

Благотворителност- Въпреки че нямам нищо против да дадем парите на наше момиче, съм съгласна с Хиър. Много работа е за един човек. Точно поради тази причина аз лично все още, въпреки голямото ми желание, нищо не съм свършила по въпроса. А тези организации не вярвам да са корумпирани. Може да внесем парите на който е в БГ, за да избегнем такси по превода и този някой да ги занесе на ДБМ или във Варна където трябва.

Аз днес бях на специалист по кърмене. Зърната ми били навътре, бебчо бил малък/недоносен, качил е още сто грама, измериха го 2767гр. Сука 30мл, и май от уплах седя най-много от всякoгa на гърдите, взеха му страха  Laughing Другата седмица пак ще ходим, таксуват ни само $15 за следващите пъти. Дадоха ми едни пластмасови кръгли кутийки да ми държат зърната навън. Много са смешни и са доста големи, малко съм като Термнатора с тях, откъм цица..

Хайде със здраве...I'll be back 

# 52
  • Мнения: 1 147
Според мен е много работа за един човек, защото трябва не само да получи парите и да ги раздаде (това месечно), но и всек пак да опознае децата, да прекарва малко време с тях, да прибави и лично присъствие към парите. И най-вече да сондира за какво се харчат (което включва и разговори с възпитателите). Иначе не виждам смисъл анонимно и неангажирано да раздаваме пари. Та да потърсим едно-две другарчета за Бистра.
Все пак ще говоря с Роси от ДБМ, да видим какво може да каже за Варна.

Да, и ти си права. Може би е по-удачно да се потърси някакъв друг начин и допълнителен ресурс. Вие, които имате повече опит, вероятно ще прецените по-добре.

# 53
  • Мнения: 1 783

EliMeli, горещо препоръчвам ето тази седалка за кола, моята дъщеря е с нея от 6 месечна и смятаме още доста да караме с нея; има много добри сейф рейтинги. The Britax Boulevard: http://www.britaxusa.net/images/detail_boulevard.jpg


MrsG, и аз имах същите въпроси и установих, че няма правилен отговор. Има едни стари теми дето съм ги изчела и естествено Ана се е изказала по въпроса и аз, както всички останали, и се възхищаваме на уменията. Аз съм се примирила, че не съм такава и правя каквото мога и другото не го мисля. Това е. А и ти май имаш детенце в къщи, не на градина. Еми естествено че ще ти е трудно... Tired Другото, което установих е че телевизията пречи и много губи време, ама какво да направя като ми се гледа от време на време, като се има предвид, че аз не гледам много. Няма начин, успяваш да го докараш до някъде и на другото му казваш майната му и пробутваш на баща му, колкото се може повече домакинска работа  Mr. Green. Аз съм решила, като се върна в хамериканско, да си наема някой да ми чисти един път седмично и да ми готви един път седмично. Иначе не знам как ще се оправям, още повече ако имаме и второ. Дано да мога да си го позволя обаче...

По отношение на Бритакс, хубави са ама са само за миниванове или SUV-та. За обикновени коли не стават, много са големи. Аз имам Сааб и не се събра вътре, нито в Хонда Сивик.

Етка, писах ти и на лични, аз може да успея да им дам имаената на организации, които могат да им помогнат. Дай ми повече подробности и имейл да ти изпратя инфо. За съжаление съм на ти с вродените сърдечни дефекти... Sad

# 54
  • Мнения: 3 367
еееее..за умения и дума не става,по-скоро за обратното:) (не чистя,не гладя,не се гримирам,не гледам тв и камари други)..времето ми стига идеално за това за което искам да ми стига и не хабя нерви и мисли в "какво не успях да свърша днес"..имам модел на работеща майка от майка ми и не страдам както тя едно време(баба ми беше домакния) че нямало чист пешкир за крака(??) и че баницата за гости не била извадена ей сега от фурната..абсол.е въпрос на избор къде и с какво можем да огреем,отдавна съм се отказала да е навсякъде..затова и съм съгласна с Бистра че формула няма,ако се побъркваш като не си излизал всеки край на дома-ми правиш го,но с ясното съзнание че може и да няма 3 корс ядене за вечеря и не прекарваш 3 часа в мъка по темата..
гледната точка е важна,не толкоз какво се върши и какво не...
и последно-времето за мен си ми е много важно,затова си го намирам(за разлика от майка ми) и това ми създава усещане че не само имам време за всичко,а и екстра време ..
*
има една терапевтична техника в брачната терпия-на лист клиентите пишат по 3(само 3) неща които много ценят,обичат и пр. в другия..всеки път когато се случи тъпотия и ти дойде да си тръгнеш вадиш листа и се питаш=кое натежава-неизмитите чении или това че ...(+ качество)..това е приложимо и за приоритетите в дома ....днес няма десерт,но пък децата бяха на парк-абсол. позитив,край на драмата.. Laughing ; децата бяха 12 часа по ситери,но ме поканиха на ...служебен мистинг -абсол.+,край на дрмата и пр..но си иска мислене в началото,после е автоматично..

# 55
  • Мнения: 1 593
оххх, мъж ми счупи живачния термометър - падна и се пръсна точно зад столчето за колата

# 56
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
А, добре е да се знае за слинговете, че и аз имам Мая Рап (подарък, но не го използвах, ние се носехме в бейби бьорн, как се пише на български?).

Пумпал, радвам се, че Ванко е проял, дори и от страх... ще почне да суче, ще видиш!

Джена, не знам какво се прави... едно време имаше слух, че трябвало да се изнасяш от къщи, аз бях счупила термометър и не казах на майка ми, казах й месеци по-късно.  Embarassed

Много съм съгласна с Анет в смисъл, че си определяш приоритетите... аз съм далеч от перфетктна домакиня, моята къща също никога не е излизана, няма и да бъде (разхода за чистачката се отлага засега, иначе беше много добър вариант). Работата се работи, има манджа за детето винаги, за нас може и не винаги (на него замразявам от любимите му ястия). Не мога да ставам много рано, имам нужда да се излежавам понякога, обичам да гледам телевизия и да си чета. Та така... колкото толкова.

Ето днешната ми организация - тази сутрин Дани се излюпи преди 7, станах с него, защото снощи си бях легнала с него в 9, оставих мъжа ми да спи до сега (10), като стана, излезнаха с джуджи да ми оправят музиката в колата и да ходят на разходка и площадка. Аз пия кафе още, сега ще чистя. Обяд за Дани размразен, за нас сандвич или тейкаут. Следобеда ще спя с малкото, мъжа ми е на футбол. Довечера сме на ранно гости, може и на второ гости да идем... Утре ще е мой ред да спя до по-късно. Следобеда ще излезем на разходка, после ще поготвя. Да има време и за мързел ми е важно  Mr. Green. Перални пускам през седмицата вечер.

# 57
  • Мнения: 7 837
Джена, потърсете сяра.
Ето ти една тема по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=175481.0

# 58
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Анет, знам че си права за модела на работещата майка - и аз винаги съм го имала, но мъжа ми има този на мама домакиня и мама "да огрея навсякъде" и непрекъснато сме в разправии за чистотата в къщи. Понякога му се чудя защо се ожени за мен точно.

# 59
  • Мнения: 1 593
Кейси, мерси   bouquet

явно има и други с две леви ръце освен в нашето семейство. Мъж ми сега е тръгнал за сяра... ще ръсим на воля
уф, а чакам гости в 2 часа

Общи условия

Активация на акаунт