бебе пред огледалото???

  • 4 479
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 046
Здравейте мами - дайте един съвет: От вчера имаме в коридора голяяяяяямо огледало. Преди имахме само в банята, та не бях забелязала колко много си се харесва моето бебче - колкото пъти минем покрай огледалото той започва да маха с ръце и крака, смее се, прави едни такива физиономии, които при прилага само в "изключително щастливи" случай...
Днес се събуди по-рано от обикновено и аз в присъница реших (може би доста лекомислено) да го сложа в количката пред огледалото и да подремна още малко. 40мин това дете не спря да се кефи на себе си, рита, цвъчи от удоволствие, аз станах да го преместя...
Та кажете, според вас, има ли нещо лошо да седи толкова и да съзерцава собствения си образ  #Puppy dog

# 1
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Браво! То4но на тази възраст е хубаво бебето да се слага пред огледало и да запо4не да се разли4ава от другите. Аз също го държа пред огледалото незнам дали се познава понякога много се смее понякога просто гледа. Още веднъж радвай се беб4о се развива нормално за възраста си.

# 2
  • Мнения: 189
Бебетата обожават да се виждат в огледало, и племенника ми беше такъв и мойта дъщеря сега не престава да се кефи като се види. Аз още от малка като си я носех се спирах пред огледалото и тя си се радваше, дори се "потупва" в огледалото,  а сега понеже ходи сама , стига до вратата на тоалетната и се повдига на пръсти да се види защото е огледална. Не знам дали осъзнават че са те или си мислят че са други бебета , но ми е много готино да я виждам как се радва.

# 3
  • Мнения: 1 172
Ние имаме огледало в спалнята. Синът ми се "оглежда" откак е прогледнал - сигурно на 4-5 седмици за сефте съм му показала това интересно нещо, наречено огледало. Оттогава му е много забавно. Сега е на 5 месеца и е започнал да посяга с ръце към огледалото.... Преди пък гукаше на образа си :)
Не знам дали е правилно да го слагам пред огледалото, но определено той много се забавлява и не смятам да го лишавам от това му удоволствие.

# 4
  • Мнения: 10 758
И моя много се кефи пред огледалото. Незнам дали разбира, че това е той, сигурно не, но много му харесва.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 046
Поуспокоихте ме, благодаря! А относно това дали се познава - събирала съм го с дръги бебета - лице в лице сме ги изправяли и не реагира така, даже последния път плака - ама така се разтрои, че дълго не можа да се успокои...А на собственият си образ се кефи, гледа и мен - ту в огледалото ту се завърти да ме види и "на живо", голям смут...абе явно много сме изпуснали, че чак сега откриваме тази уникална вещ  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 755
На всички бебета им е много интересно да се оглеждат в огледалото. Така се запознават със собственият си образ. Досега не съм чула, някое бебе да не е проявило интерес към огледалото. Синът ми и досега, когато минаваме покрай огледалото в антрето, не пропуска случай да се огледа и да се усмихне доволно на себе си  Grinning

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моят син е влюбен в образа си.На активната гимнастика има огледали,което като го пипне и започва да свири музика на Моцарт.Тогава Александър започва да си се смее и гали в огледалото,голям образ е .

# 8
  • Мнения: 280
Няма нищо лошо да се гледа бебчето в огледало (въпреки разните там бабини деветини) Stuck Out Tongue Така много бързо се учат на разни неща - къде е бебето (името), кажи "Здравей!" на бебето (името), на разни игри с пляскане - по-весело им е като се виждат как изглеждат, докато правят нещо  Heart Eyes Нашата мома даже си дава целувки вече, като се види в огледало  Stuck Out Tongue  Wink

# 9
  • Мнения: 3 211
Няма нищо лошо, даже съм чела в книга, че може да се сложи огледало с/у кошарата на бебето, като се събуди сутрин да си се кефи
Габи от малка е много кокетна

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
няколко пъти показвам на Светльообраза му в огледалото ама още няма никаква реакция
В събота бяхме у леля му и като минахме пред огледалото и аз се застоях там а тя като тича след нас и вика:НЕ бебе пред огледало НЕ!!!
Е махнах се..ама какви са тези щуротии,какво ще стане?
Аз немисля да го спазвам ама все пак защо?

# 11
  • Мнения: 3 932
И ние сме с "наРцистични" наклонности...

# 12
  • Мнения: 1 320
Той на дали знае , че неговото личице.  Thinking Просто децата обичат да са с други деца Grinning

Ако слушаш бабите има едно поверие , че бебето  не трябва да вижда собствения си образ ,  но до 40 ден Wink

# 13
  • Мнения: X
И ние сме така, не виждам нещо лошо на тази възраст да се радват на отражението си.

# 14
  • Мнения: 1 613
И при нас пада голяма веселба, като е пред огледалото  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green Случвало ми се е да реве и веднага я нося пред огледалото и млъква на секундата и започва да се смее  Laughing  Laughing  Laughing

# 15
  • Мнения: 1 512
И Криси е така. Даже ме кара да я качвам на скрина под огледалото- и като се почне... смее се, крещи " бебе, бебе!", прави " боц" на нослето на бебето; или пък се оглежда, взима си гребенче и някакво ластиче и се прави на хубава и докато трае процедурата, казва "Аууууууууу", т. е. " Ауууууууу, колко съм хубава" (понеже аз й казвам "Ау,колко си хубава", когато я реша) newsm03
Въобще голям кеф и забавление е стоенето пред огледалото Grinning

# 16
  • Мнения: 285
И при нас е голяма веселба от скоро взе да се смее на огледалото и да маха с ръце, много й е интересно #Milti

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз моя Мишо от как се е родил го разнасям пред огледалото баща му също,само се гледа умно и нищо още,обаче татко му от някъде чул че нетрябвало бебето да се гледа в огледалото,защото щяло да е глухонямо и само ми се кара да не ходим пред огледалото.Абе суеверия,а пък мъжът ми го е страх от такива работи.Ама аз май няма да го слушам..

# 18
  • Мнения: 307
ООО  и ние оби4аме да се гледаме много:))) Но е много смешен....аз му говоря и той ме гледа в огледалото и ми се усмихва, оба4е не се сеща да се обърне настрани към мен....нали съм до него:)))) На огледалото ме гледа:)))) И понякога се 4уди глупито:)) гледа мен, после ме гледа  оба4е в огледалото:)))) после пак се обръща и ме поглежда ..и пак в огледалото:))))) мнооого са смешни:)))))

# 19
  • София
  • Мнения: 39 715
имаше една приказка "вие на където сте тръгнали, аз се връщам с байрак" Simple Smile
Елате да видите какво става у нас пред огледалото ... не са прически, не е кипрене, подредила си е детски червила и парфюмчета, направо не се трае Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 657
И ние се заглеждаме в огледалото.Като станем пред него запо4ват едни радости,едни усмивки и запо4ваме да си говоркаме Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 1 402
ха ха и при нас пада голяма веселба като сме пред огледалото, въпреки че сме мнооого малки. кокори се, оглежда се, проучва се много е забавно.

# 22
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И Дени много си се кефи. Laughing  Голям разговор провежда с отражението си  #Milti  - много е сладък. Grinning

# 23
  • Мнения: 206
Засега нашият пред огледалото стои и гледа така Shocked ...

# 24
  • Мнения: 455
И аз се канех да ви питам как реагират бебетата ви пред огледалото. Още преди месец слагах бебо пред огледалото, но нямаше реакция. Но напоследък си пуска усмивки като се види.  Shocked  Shocked В началото не бях сигурна дали се смее на мен, но сега знам, че се кефи на себе си Simple Smile  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 181
на мен ми казаха да не показвам бебето пред огледало, защото идвало още едно #Crazy Да ама човечето толкова си се кефи, че като се размрънка нещо и аз го нося да се погледа.

# 26
  • Мнения: 306
И ние сме от тези, дето се кефят на собствения си лик. А понякога се зазяпва и в мен и пак се радва и раздава щедро беззъби усмивки!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 046
Цитат на: denitsa
на мен ми казаха да не показвам бебето пред огледало, защото идвало още едно #Crazy Да ама човечето толкова си се кефи, че като се размрънка нещо и аз го нося да се погледа.

Дано да не е вярно поверието  Mr. Green
Тези дни Мищо беше нещо кисел - зъбки ли са, какво са не знам, ама огледалото спаси много пъти положението. И е много смешен като ме види и мен там - и се обръща да ме види ту на живо ту в огледалото...

Общи условия

Активация на акаунт