какво ще кажете ? на 28.10.07г. наблюдател на изборите

  • 4 936
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте , мами приятелка ми предложи да съм наблюдател в изборния ден за район Връбница.Набират доста хора и ако някой от вас иска може да ми пише на лични.   Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 672
Вчера на мен ми предложиха за Варна, за ВМРО. Отказах на момента

# 2
  • Мнения: 1 520
Аз веднага се навивам, ама да беше за друг район.
Там само докато стигна и изборния ден ще мине.
Предпочитам да ми е познат района.

# 3
  • Мнения: 3 423
Аз ще ги наблюдавам от чужбина
и ще пия за свое здраве все пак.

# 4
  • Мнения: 2 013
Ако търсят за Триадица и плащат - ще наблюдавам. Аз съм си сеирджийка Laughing

# 5
  • Мнения: 4 435
Майка ми една година беше ходила и каза,че повече на такава глупост няма да се върже.От сутринта до вечерта по никое време,беше премръзнала и то за някакви смешни пари.Беше бясна на баба ми,зарди която всъщност тя отиде.Мене ако питате не си заслужава.Пък и сеир няма.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Баща ми и той е наблюдател, не знам от коя партия. 25лв за цял ден висене, но пък той е в болнични няколко месеца и има време бол за губене.

# 7
  • Мнения: 4 435
Точно така  25 лв беше.

# 8
  • Мнения: 1 187
ЕЕЕ във Варна обещават 50  Twisted Evil

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 840
даже 70  Peace

# 10
  • Мнения: 4 435


За какво?За да са наблюдатели или за да гласуват.Защото моя позната ходи с един от кандидат-кметовете на Варна и ония толкова плаща за да купува гласове?

# 11
през целия ден се гледа за евентуални нарушения за изборите. Заплаща се 30лв +10лв.за храна ,започва от 6.30 до 20.00 /присъства се на събирането на бюлетините

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 12:56 от dimitrova@ди

# 12
  • Мнения: 4 916
Има разлика между наблюдател и член на секционна комисия - във второто парите са фиксирани от държавата. Наблюдателите (застъпниците)  не са към комисиите и на тях партиите сами решават колко да им се плати, но пък и работата им не е толкова натоварена - отиват сутринта за един час за откриването на секцията, връщат се вечерта за броенето на бюлетините и това е  Peace

# 13
За целия ден став въпрос,но не си в комисията,а само наблюдател.

# 14
  • Мнения: 4 435
За целия ден став въпрос,но не си в комисията,а само наблюдател.


Ти реши ли дали ще ходиш?

# 15
  • Мнения: 2 700
Преди години съм била в комисии и тогава наблюдателите седяха по цял ден. Разликата между член на комисията и наблюдател е само в това, че наблюдателят може да мръдне за половин-един час, докато членовете трябва да са си относително по местата. Наблюдателите присъстват от самото начало, до изпращането на протоколите към РИК-овете. Като гледам чаршафите, които са приготвили - брой го поне от 6,30 до 23 ч. вечерта х 2 пъти, защото със сигурност ще има балотаж.
Досадата е пълна, още повече, че избирателната активност е ниска и нищо не се случва през целия ден.

# 16
  • Мнения: 292
Аз бях наблюдател на парламентарните избори и платиха по 12лв. #2gunfire
Сега пак ще съм да видим какво ще дадат newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 11 116
през целия ден се гледа за евентуални нарушения за изборите. Заплаща се 30лв +10лв.за храна ,започва от 6.30 до 20.00 /присъства се на събирането на бюлетините

Коя партия ?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз съм била наблюдател, много тъпо беше, не знам защо се навихме...Обещаха ни по 20 лв, а при победа още по 20. Тогава спечели НДСВ и си получихме по още 20 лв. След това бях секретар в комисия, но не в моя район  #Cussing out Трябваше в дъжда и студа да тичам да гласувам в моя район и да бързам да се върна. После се разболях, но имаше белотаж и трябваше пак да студувам. Цял ден стоях с бабичките и си говорехме глупости. Втория път отказах и повече не ме потърсиха.

# 19
  • Мнения: 674
И аз чувам че в Варна дават мужду 50-100 лв за застъпник но ми е интересно кой ги дава???

# 20
  • под дъгата
  • Мнения: 630
през целия ден се гледа за евентуални нарушения за изборите. Заплаща се 30лв +10лв.за храна ,започва от 6.30 до 20.00 /присъства се на събирането на бюлетините

Коя партия ?

Не бъркайте наблюдател със застъпник! Та не разбрах наблюдател на ГИСДИ или на БСЧИ?

# 21
  • София
  • Мнения: 11 116
през целия ден се гледа за евентуални нарушения за изборите. Заплаща се 30лв +10лв.за храна ,започва от 6.30 до 20.00 /присъства се на събирането на бюлетините

Коя партия ?

Не бъркайте наблюдател със застъпник! Та не разбрах наблюдател на ГИСДИ или на БСЧИ?


Как се финансират тези организации за да могат да плащат по 40 лв. на наблюдатели, ако не ги финансира някоя партия ?

# 22
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Обществена тайна е, че първите са червени, за вторите знам, че се издържат с проекти, председател - Кеворкян, в последните избори нямат учатие. Оставям изводите на теб.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 840


За какво?За да са наблюдатели или за да гласуват.Защото моя позната ходи с един от кандидат-кметовете на Варна и ония толкова плаща за да купува гласове?
за застъпник

# 24
  • Мнения: X
Е, кажи кой ще ги дава парите и за кого ще наблюдавам! Wink

Може би не на всеки му е все тая.
Въпреки, че би трябвало, мен ако питаш!

# 25
Момичета ,все още набират хора,крайния срок е до четвъртък...На 28.10 се явяваш да се регистрираш само и от 17.00 до края на деня е нужно да присъстваш PeaceАко има желание някой нека ми пише на Л.С

# 26
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Айде поне кажи кой дава парите, де! 

# 27
парите ще ги дават предварително Peace,нужно е лична карта преснимана от двете страни и тел. за връзка Hug

Общи условия

Активация на акаунт