Компромиси със спането

  • 1 929
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 415
До 2 годишна не правех компромис, спеше си самостоятелно в нейната стая, никога не е плакала, дори трудно заспиваше, ако има човек в стаята, после махнахме решетката и непрекъснато идва, нямаме сили повече да я връщаме по цяла нощ и се примирихме ... за сега  Tired

И при нас така се получи, само с тази разлика - започна да си прескача кошарата на около 2г и 3 месеца.

И ние за сега сме се примирили.

# 16
  • Мнения: 1 190
Вили започна точно на възрастта на сина ви да иска да спи при нас, всичко продължи почти една година /иначе казано - до малко, преди да навърши 2/, сега си спи в нейното легло без проблем.
А и щом ви е хубаво, какъв може да е проблема.

# 17
  • Мнения: 25
И ние имахме същиат проблем:спеше при нас.
Но един ден дойде на гости едно бебе и го сложихме да спи в нейното легло и оттогава иска да спи в леглото си.Даже съм я викала да ляга при мен, но тя отказва.
Според мен не трябва да се насилват нещата...

# 18
  • Мнения: 8 999
Въпрос на лично усещане и предпочитание е. Аз например никога не съм допускала децата ми  да спят на нашата спалня. Според мен си има време за гушкане, време за игра, и време за сън, което трябва да предполага една спокойна почивка както за детето, така и за родителите му. Законът в нашия дом повелява, че мама спи с тати на едно легло, а децата си спят в стаите на техните си легла. Хамстерът си спи в клетката в неговото си легълце.

# 19
  • Мнения: 6 164
Ами щом си иска и не ви пречи, добре. Но опитвай да го оставяш и в леглото. На мен лично ми пречи, като слиза от леглото си нощем и се намърдва между нас, защото с мъжа ми не можем да се гушкаме. Simple Smile Но пък той го прави, когато го болят зъбки и не мога да го изпъдя, като търси утеха при нас. Когато не го мъчи болка, си спи самичък. Но не е глезене неговото, а необходимост.

# 20
  • Мнения: 491
Синът на приятелката ми е в 1 клас и още спи между тях !!! По никакъв начин не могат да го накарат да си легне в леглото. Внимавай да не изпуснеш момента, в който трябва да бъдеш твърда и категорична.

# 21
  • Мнения: 8 242
Синът на приятелката ми е в 1 клас и още спи между тях !!! По никакъв начин не могат да го накарат да си легне в леглото. Внимавай да не изпуснеш момента, в който трябва да бъдеш твърда и категорична.

Едва ли ще спи между тях до 18 години.. Или може би и гаджето си ще води  hahaha
За всяко нещо си има време..

Тони спи на спалнята откак се е родил - така е по-дпокойно на всички ни.. И ще го прави докато сам реши..

# 22
  • Мнения: 491
Не си представям ситуацията ,моят 8 годишен син да спи между нас, на мен да ми прииска...кекса и какво да му кажа: "мръдни мама, че ми трябва баща ти".

# 23
  • Мнения: 7 106
Не си представям ситуацията ,моят 8 годишен син да спи между нас, на мен да ми прииска...кекса и какво да му кажа: "мръдни мама, че ми трябва баща ти".

Ами тогава си представи, че той си остава да спи на спалнята, а вие с  тати отивате с ...... кекса на дивана в хола  Wink. То пък само на спалнята омръзва  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 735
Синът на приятелката ми е в 1 клас и още спи между тях !!! По никакъв начин не могат да го накарат да си легне в леглото. Внимавай да не изпуснеш момента, в който трябва да бъдеш твърда и категорична.

Мда... важното е да се направи така, че отделното легло и стая, да му се сторят желани, интересни и предпочитани от него самият, а не да бъде каран насила да спи отделно.
Смятам, че възрастта в която детето се отделя само е много индивидуален фактор.
Аз съм се отделила сама от майка си на около 3,4 години.
 Но сестра ми се отдели едва на 7,8 години. Съвсем нормален и здрав индивид е, просто характерът й го предполагаше. Тя е много слънчева, топла и темпераментна, обича хората, живота и всичко емоционално. Затова и се е гушкала в майка ни много повече от мен, затова и нейната потребност от съвместно спане е била различна. Слава Богу, майка ми не я е карала насила да се махне, а е оставила както мен, така и нея, сами да решим! Много уважавам това и смятам, че е повлияло положително както на мен, така и на сестра ми.   Peace
А с кекса родителите ми никога не са имали проблеми. Както каза Зори, то само на едно място омръзва... пък и в крайна сметка, има си и др. стаи, легла, начини... аз ли да ви уча...  Mr. Green

Вок, кефя се на приятелката ти! Смятам, че съвсем скоро детенцето ще се почувства мъж и ще му стане тъпо да спи при мама и тате. Въпрос на може би, месец-два, или пък на подход?!  Както и да е, предай й поздрави и й кажи да не се обезкуражава, а да му направи много готина стая, в която сам да поиска да отиде, без никой да го кара.  Hug

# 25
Аз сам доста затруднена,разбира се,че и аз обичам да гушкам сладкото си детенце,но аз освен мама сам и съпруга....И не само това,никой не си почива..Бях ме я научили да е самостоятелна,и още на 8 месеца си спеше в нейната стая,но от ваканцията,всичката дисциплина се развали и сега е мн. трудно и за тримата.Вечер е само ревове и нерви.Кажете ми какво да направя,за да мине всичко по/лесно...Дъщеря ми е на 16 месеца.Благодаря

# 26
  • Мнения: 1 099
"отбиването" така да се каже може да стане трудно и да се появят страхове от тъмно, чудовища и тн. при оставянето на детето само. Така че аз гледам да не се развива такъв навик.

vania1301 виж нещо, което ще я привлича в нейната стая, а го няма във вашата. За тази цел аз използвам любими играчки, книжки... Звучи банално, но при на спомогна. Но може би се появи и желание от нейна страна да стане по-самостоятелна.

А за по-глемите деца, които още спят при родителите си- вероятно има преичина. Детската фантазия е необятна. Кой знае какви чудовища вижда като се загасят лампите. А при родителите си се чувстваш закрилен.

# 27
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
При нас има т. нар. "петминутка" Wink, която въобще не е пет минути Laughing - сутрин и вечер.
Рони идва сутрин и вечер преди да легне в нейното легло при нас за да се гушкаме, целуваме, масажираме Mr. Green, поритаме, борим и т.н. Тези минути /понякога и час/ са безценни за мен - обожавам ги Heart Eyes и не смятам, че са проблем. Когато кажа, че петте минути са свършили тя си отива в леглото без проблем.

# 28
  • Мнения: 15 538
Вчера му купихме нови чаршафчета - жълтички с лъвчета и жирафчета по тях. Цяла вечер преди да заспи ми сочеше ту лъвчето ту жирафчето и аз му казвах кое какво е. Накрая тупна като талпа и заспа на секундата. Явно се е уморил от толкова много нови знания, които е натрупал за една вечер  Mr. Green.
Обаче сутринта някъде към 7 ч. пак почна да мрънка и го преместих. Както го гушнах в мен така се сви като котенце и заспа. Миличкия ми той.

# 29
  • Мнения: 512
Въпрос на лично усещане и предпочитание е. Аз например никога не съм допускала децата ми  да спят на нашата спалня. Според мен си има време за гушкане, време за игра, и време за сън, което трябва да предполага една спокойна почивка както за детето, така и за родителите му. Законът в нашия дом повелява, че мама спи с тати на едно легло, а децата си спят в стаите на техните си легла. Хамстерът си спи в клетката в неговото си легълце.

 Peace Peace Peace

С тая разлика, че при нас хамстерът е куче  Laughing.

Е, правим изключения, и го взимаме при нас, когато е болен и неспокоен - но в това има и егоистична нотка - ние не ставаме често да ходим до детската стая. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт