Споделете своя опит със захранването

  • 7 766
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Малко предистория, вече се познаваме, но все пак.  Hug Hug Hug. Цвети е родена 35г.с., 1700гр, 44см. И последния, път като ходихме на консултация, педитъра ни каза, ако искаме да започнем със захранването. Чесно казано, смятъм да отложа до шестия месец, но усиленоз апочнах да чета. И четох, четох, четох, при което накрая стигнах единствено до извода, че няма да давам сокчета и до там. Минах всички библиотеки, в голяма чуденка съм  newsm78 newsm78 newsm78.
Много ще съм благодарна, ако мамите с опит се отзоват и споделят своя опит.
Благодаря!!!  Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 983
В интерес на истината аз захраних много рано...на 4 навършени месеца, т.е. три и половина корегирани. Действах по инструкциите на нашия педиатър, като дадох първо сок...бебчо го възприе, чаках да видя дали ще се появят колики...но не...и така продължих със сока 1 месец. Щом всичко мина добре  Mr. Green на 5 навършени месеца/четири и половина корегирани/ почнах с плодовите пюрета, а след половин месец със зеленчуковите. С тях свикна малко по-трудно, защото както разбираш..от сладко на солено /то не солено, ами направо блудкаво  ooooh!Tired Та за тази цел препоръчват даже да се даде първо зеленчуково, после плодово пюре, но следвайки съветите на педиатъра ни, обратно действах аз...
В момемнта моя бонбон е захранен с почти всичко, освен риба, свинско и телешко месо и разбира се някои храни, които са вече за след годинката и нататък...

# 2
  • Мнения: 104
Аз съм за по късното захранване.elisse ,разбрах че сме при един и същ педиатър за консултациите.Педиатърът ни настояваше за ранно захранване ,но аз отлагах.Сокче дадох към 6м,първите плодови пюрета бяха от противоалергичните но hipp,а зеленчуковите винаги  ги смесвам с количество от АМ.С глутен-11м.Все още не съм давала пюрета от горски плодове и цитруси,както и каши с шоколад-мисля да ги включа след 2,а може и след 3г.Даже АМ го забавям/когато стана на 1г смених milumil2 с milumil3/.  bouquet

# 3
  • Мнения: 498
Velinkata да при Филипова сме. И аз мисля поне към 5 месец да я захранвам.
Винаги съм си мислила, че едно бебе се захранва, когато може да седи в столче, поне така съм виждала на картинки  Joy hahaha Joy. И снощи вече отворих и списания, бяха ми оставили една торба и чета и пак нищо. То са едни схеми американска, незнам си каква. Захранването си е цяла наука  #Crazy #Crazy #Crazy.

# 4
  • Мнения: 104
elissee,според мен с нищо няма да навредим на децата си ако ги захраним по късно.

# 5
  • София
  • Мнения: 168
Марти започнах да го захранвам от 6 месец.От тогава започнахме и ваксините.Не бързай има време за всичко. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 344
Марти започнах да го захранвам от 6 месец.От тогава започнахме и ваксините.Не бързай има време за всичко. Peace
И ние така.

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Момичета, не бързайте. Аз захраних рано със сок, по съвет на педиатъра, защото детето имало повече нужда от витамини и дъра бъра, в резултат започнаха страшни колики, влоши се апетита и ужасно много съжалявам. (31 г.с.)

# 8
  • Мнения: 49
здравейте на всички!дано да ви помогна!по принцип съм за по късното захранване!започнах захранването когато Ралица беше на 6 месеца и 3 седмици с безмлечна оризова каша на милупа/4 м.и три седмици коригирани/-всички ме овикаха -как така детето яде само адаптирано мляко---но успях да постигна това,което мислех за най-доброто за моята принцеса.сок не съм давала до 8 месеца/6 кор./;а и все още въобще не го пие.след оризовата каша дадох морков;морков и картоф.всеки ден по няколко лъжички увеличавах количеството,като внимавах да не се запече-понеже тия храни запичат.Следващите храни бяха ябълка,тиква и тиквичка .Започнах със зеленчуковите пюрета,защото можеше да ги откаже ако беше опитала  първо плодовите.Вече беше време да въведа и месото - 8 месеца и 2 седмици/6месеца и 2 седмици коригирани/.Много неща изчетох и реших,че ще започна със пуйка,заек, пиле.Но между различните видове месо въведох круша,броколи,диня и карфиол.Следваха царевица,грах,телешко,пащърнак.Давах слетобяд каша-ябълкова,ябълка и моркови.Не забелязах даването на каша да ми е напомпало детето.Глутен въведох със сухарче на 11 месеца и 2 седмици /9мес. и 2 седмици коригирана възраст/.Слагам и в сутрешното адаптирано мляко като попарка.Сега я захранвам с овесена каша с ябълки и круши на хип.След няколко дни ще и дам сиренце /ще го сложа наобяд в зеленчуковото пюре/.И тогава ще и направя и традиционната българска попара със сирене.Предстои ми да въвеждам доста плодове,агнешко,риба,спанак,извара,сметана,кашкавал,шунка,макаронени изделия,домати, цитрусови плодове ...яйца.Аз така процедирах.дано да ти стане по ясно .И всяка нова храна съм въвеждала през 8 дни.ако нещо те интересува -просто питай!!!успех със захранването!

# 9
  • Мнения: 256
Започнах на 6м и половина.След всички изчетени статии и по съвет на педиатъра разхих,че е най-добре за тях.Тук доста се агитира за късното захранване и аз съм на същото мнение.Сокове на давам тъй като мисля,че само могат да предизвикат стомашни вълнения-пият само вода.Тук се започва с оризова каша тъй като казват,че най-лесно се приема от бебешките стомачкхета и не предизвиква алергични реакции-разтварям я с АМ.Казаха ми да започна с оранжевите и жълтите зеленчуци/сладък картоф,моркови,тиква/,да отложа плодовете за по-късно тъй като има вероятнмост да откажат зеленчуковите.Казаха ми,че не трябва да премахвам млечно хранене и кашите и зеленчуците да са като допланение/все пак хранителната стойност на млякото + минерали,витамини не може да се сравнява със зеленчуково пюре/затова давам първо AM и след това другото.
На закуска давам каша,а на обяд зеленчук,към 9 месец се въвежда и месото.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Захраних моето  детенце след 6 и 1/2 месеца. Ако сега трябваше да решавам щях да я захраня по-късно.(роди се 1400кг в 30г. с.)Моят съвт е , че малко по- късно е по-добрият вариант. Peace

# 11
  • varna
  • Мнения: 1 012
дадох  малкия човек  сок след 4 коригиран месец
към края на 5 коригиран месец започнах да му давам зеленчуково пюре- сутрин преди обедното хранене му давах сок или плодово пюре ,на обяд зеленчуково след обяд плодово ( ако иска,но той и до сега не иска плодово пюре следобед)
месото въведох в 6я коригиран месец,сиренце мудавам от време на време-обезсолено-(обезсолява се като престои в гореща вода) попара съм пробвала -не я харесва много,общо взето като сме на масата и той иска да яде каквото ние (аз давам от неговата храна,но той се сърди и иска каквото е на масата Simple Smile затова каквото ям аз му давам и трошичка и на него-много е смешен опитва го  и е доволен повечето време Laughing
месни пюрета давам само на хипп ( само на тях имам доверие) иначе ядем само на хипп,бебевита и гербер
за недоносените бебета е препоръчително да се дава оризова каша-укрепва нервната система!!!
можете да слагате в зеленчуковите пюрета оризова каша.

# 12
  • Мнения: 1 165
Аз захраних на 6 месеца коригирана възраст(родени сме в 32 гест.седмица).Започнах със зеленчуково пюре, слад това въведох кашите, месните пюрета, плодовите ги дадох без да захранвам отделно EmbarassedНа кухня я записах на 9 месеца и половина, като в началото давах само супата. На 11 месеца започнах да й давам киселите и ястията. Не смятам, че ще сбъркаш , ако захраниш по-късно.  Peace

# 13
  • Мнения: 486
Айде и аз да споделя, кога захраних, макар че ще ме нахокате, може би с право.Захраних на 5.5 месеца /3 коригирани/.Защо реших така?Заради анемията която ни мъчи.Преди да започна имах одобрението на педито и на неонатолозите.не съм имала проблеми със захранването.
Започнах с зеленчукови пюрета /наблягаме на зелените/.На 6.5 месеца добавихме плодовите и малко по-късно кашите.Скоро мисля да започна с месните.За сега давам само пюрета за 4-5 месечни бебета.Не пием сокове и не давам жълтък.

# 14
  • Мнения: 3 698
Ето още една тема със споделен опит и информация за захранването при недоносени дечица
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=60723.0

Общи условия

Активация на акаунт