Бобо е ял непозволени неща

  • 770
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Ох не можех да измисля подходящо име за тази тема, пък и не знам дали тук е правилното място, но искам да се ОПЛАЧА.
Сина ми е уж алергичен към нещо - неизвесно какво и е на лека диета.
Снощи видях,че бавачката му е давала зрънчо ЛОТТО - с лешници, фъстъци, какао и куп други неща, които не трабва да яде + дала му е сок мултивитамин от кутийка.
Всички тези неща са остатъци от партито за ражденния му ден - те бяха за други деца. Той не яде такива неща.
Снощи открих 3 червени петна на гърдите, а тази сутрин ги нямаше. Надявам се, че няма да има други последици.
Ох, ми това е - исках да се оплача. Много се скапах снощи - бях бясна и отчаяна.  Чак си представях как може да получава пристъпи на задух и разни такива ужасийки  Cry

# 1
  • Мнения: 277
Ей Валери я не се стягай толкова, не е приятно, но няма как да го опазиш на 100 % от такива неща. Важното е, че Бобо е добре и не е реагирал от забранените продукти и дано да нямате скоро пак такива емоции

# 2
  • Мнения: 299
Цитат на: Valery
Ох не можех да измисля подходящо име за тази тема, пък и не знам дали тук е правилното място, но искам да се ОПЛАЧА.
Сина ми е уж алергичен към нещо - неизвесно какво и е на лека диета....  Cry


Миличката, най-вероятно много си се  ядосала - но доколкото знам при хранителните алергии - до 30 минути е пиковия момент за реакция на организма. Разминали сте се с малкия дявол - само с твойто притеснение.

# 3
  • София
  • Мнения: 985
Ох, милата. Напълно те разбирам. Важното е, че има щастлив край. Ние също сме алергични и понякога таткото ми върти такива номера. Издебва ме, като не я гледам и й дава парче луканка, кисела краставичка и какво ли още не, в момента не се сещам за друго. Така и не можах да го убедя, че алергията е супер сериозно нещо и с нея шега не бива.

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Благодаря ви момичета. Радвам се че няма последствия, но много се бях ошашкала. Сега съм вече споко, но много подробно ще обяснавам ежедневно какво да се яе и пие, че явно се забравя  Mr. Green
През уикенда ще сме сами с Бобо и мисля да пробва, да го захраня с нещо непознато -  свинско или пък кисело мляко   Thinking Стискайте палци

# 5
  • Мнения: 4 358
Опитай да не се повтаря!
Явно не е имало тежка реакция (до два часа), но по-слаба реакция може да се появи до 48 часа след приема.
Аз на твое място не бих дала кисело мляко след тази белтъчна "бомба". Бих дала свинското месо и то съвсем внимателно.
Успех! Simple Smile

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Ох, мерси Теди.
Знам си аз, че мога да разчитам на теб за адекватех съвет относно папането  Wink
Белтъчната бомба е пила по-скоро скромна пиратка  Stuck Out Tongue  - бавачката каза, че е изял само 2 бр зрънчо. Друга реакция, освен петтънцата, които вече се скриха няма  Grinning

# 7
  • Мнения: 4 358
Аз помислих, че е ял и от ядките. Те на прах ли са или е само аромати? Добре, че и сокчето не се е отразило!
За всеки случай - захрани първо с месцето, киселото мляко мъничко ще почака  Wink
Поздрави от нас  Grinning

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Добре, че не е направил по-силна реакция. Което пък ми говори и че може и да не е толкова алергичен  Thinking (дано  Praynig ). Но ти си го пази и внимавай и на бавачката едно яко конско  #Cussing out

# 9
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: tedi_b
Аз помислих, че е ял и от ядките. Те на прах ли са или е само аромати? Добре, че и сокчето не се е отразило!
За всеки случай - захрани първо с месцето, киселото мляко мъничко ще почака  Wink
Поздрави от нас  Grinning

Ял е един вид зрънчо; Казва се ЛОТТО и е с вкус на лешници. В съдържанието пише че съдържа лешникова паста, фъстъчена паста, КАКАО и куп други работи, които не помня. Топли ме мисълта, че тези гадории са предимно аромати и всякакви други химии т.е. надявам се, че нама смлени лешници и фъстъци в тях  Wink
Мерси за съветите - ще отложа пробата с млякото за сега. Ще избера някакво крехко свинско, което ще сготвя собственоръчно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт