Няма ли да вдигнат детските???

  • 6 604
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 967
Смешна работа ...

# 46
  • София
  • Мнения: 8 932
Това за увеличението е май още проект. Ако много вдигнат заплатите на учителите, току виж бюджета не стигнал за децата и детските. Joy
Просто в тая държава получава този, който има възможност за протест-шофьорите, че спират да возят пътници, учители, които не ходят на училище и т.н.
Аз така или иначе не взимам детски, защото сме от "богатите" с високите заплати, съответно плащащи данъци, които отиват за по-важни неща от децата ни. ooooh!

# 47
  • у дома
  • Мнения: 7 140
И аз съм от тези,които за 5год. не съм взела нито един лев детски-нито за големия нито за малкия-просто се осигуряваме на действителните ни доходи и не влизаме в границата.Много съм възмутена,защото и покрай мен е пълно с познати които имат два и три пъти по-високи доходи от наште ,ама иначе си взимат детски,защото ги осигуряват на минималната заплата.Излиза ,че държавата по този начин толерила сивата икономика спорид мен.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Снощи официално по новините съобщиха,че в бюджет 2008 е заложено от 01.01.2008г детски 30лв!

# 49
  • Мнения: 1 615
Много важно - мен ме осигуряват на пълна заплата, а пак има граница за получаване, така че ПАК няма да ги видя, а сем.подохдно облагане отпада, така че ми дреме колко са.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Не разбирам защо си толкова агресивна?!И да важно е за хората,които ги интересува!

# 51
  • Мнения: 1 615
Не разбирам защо го прие лично??? Как реши, че агресията ми е насочена към някого тук??? Пък и след всичко, което изчетох по-горе забележката ти е направо неуместна...

# 52
  • Мнения: 647
Не разбирам защо си толкова агресивна?!И да важно е за хората,които ги интересува!
Права е да е по-остра с изказването си , но не е насочено към теб или към мен , а към простотията , че за едни деца има а за други няма детски добавки.Ако дохода на семейството ми е средно 201 лева на член от семейството - няма детски , а ако е 199 лева -има.Егати глупоста !

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Изказването е написано веднага след моя пост в духа "Мен не ме вълнува!" и " Кво от това?" нормално е да го приема лично Peace За останалите въпроси смятат,че тук няма човек,който да не мисли,че всички деца трябва да получават детски.

# 54
  • Мнения: 51
О Х ,ние се такмим за детските но след тези стачки и лавините след тях си мисля че няма да се стигне до нас...Ще ни отстъпят увеличинието на учителите и други отрасли които стачкуват Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 7 373
От 1.01. ще бъдат по около 30лв за дете, като минималния праг за доходите на член от семейството ще се вдигне от 200 на 250лв. #Crazy
Как се гледат две деца с 1000 лв брутен доход .... за да взимаш детски ??? А и "стимула" да раждате ,мамчета, е 190 лв до две години на детето / говоря за отпуска след 315-те дни/ Обикновено е бил колкото минималната заплата в случая 220 от 1-ви. ГУУУУУУУУУУУУУУУляма  грижа за децата няма що!!! #Cussing out
О Х ,ние се такмим за детските но след тези стачки и лавините след тях си мисля че няма да се стигне до нас...Ще ни отстъпят увеличинието на учителите и други отрасли които стачкуват Crossing Arms
Така ,ако разсъждавате никога няма да се решат проблемите!!! Ако учителите кажат - заради майките не ни дават заплати - или пенсионерите -заради детските нямаме пенсии !!!
               Ей,момичета ,помислете малко.Та това е изпълнението на девиза "Разделяй за да владееш " в най-чистия му вид.Как може да се противопостави една социална група на друга.То управниците имат сметка докато ние се "дърляме" да си разиграват кончето.Нима не знаем ,че заплатите в държавата са от зле по-зле.Смяхме се на румънците ,ама сега им дишаме прахта и инвеститорите ни си местят заводите при съседите.
               Какво си крием главите в пясъка и охкаме "как щяла инфлацията " да се развихри с нещастните стотинки на учителите или с 30-те лева на майките....просто нямам думи.Ако забелязвате "тази грижа " е налегнала тези ,които са с добри заплати ,никой с 300 лв не твърди,че ако станат 400 ще предизвика инфлация,най-много да си плати някоя закъсняла вноска по заемите. Mr. Green

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 15:18 от Didia

# 56
  • Мнения: 1 470
Много важно - мен ме осигуряват на пълна заплата, а пак има граница за получаване, така че ПАК няма да ги видя, а сем.подохдно облагане отпада, така че ми дреме колко са.
В какъв смисъл отпада сем.подоходно облагане?!
  Дидия е права майчета!Нямаме право,и време да си завираме главите в пясъка...Ако кажете,вече имам опит,ще организираме протесно шествие,и за детските надбавки,и за подоходното облагане,и за всички неизпълнени задължения от страна на държавата към нас,и нашите деца...Ние сме тези които трябва да защитим тяхното право!!!

# 57
  • Мнения: 5 178
Много важно - мен ме осигуряват на пълна заплата, а пак има граница за получаване, така че ПАК няма да ги видя, а сем.подохдно облагане отпада, така че ми дреме колко са.
Не разбирам защо си толкова агресивна?!И да важно е за хората,които ги интересува!

Да ти обясня аз сега защо е агресивна ли..
Ми аз съм от тия майки дето и майчинството си не карат нормално, защото все доработват нещо..
Дестки ли, кви детски че то мойто дете не е дете на държавата.. на него 18 лв не му се полагат, защото мама и тате се осигуряват на пълните си заплати .. Будали ще кажат някои тарикати..
Единствената ни компенсация бяха тия 360 лв на дете освободени от данък.. А от догодина ще ги вземат и тях за да дадат на други 30 лв.. Е моето дете с какво е различно от другите в държавата. Нали се стремим да излизаме от сивата икономика.

# 58
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О Х ,ние се такмим за детските но след тези стачки и лавините след тях си мисля че няма да се стигне до нас...Ще ни отстъпят увеличинието на учителите и други отрасли които стачкуват Crossing Arms
Увеличенията на заплатите на учителите ще са от икономиите получени по време на тяхната(нашата) стачка, от делегираните бюджети(т.е. колкото директорът реши), от съкращенията и закриването на училища в тази сфера.
Между другото детските се водят помощи. Предпочитам подоходното облекчение пред тях.
И да, децата първо са наши и след това граждани на България.

# 59
  • Мнения: 372
Егати, не можело повече да се увеличат, че ромите имали по 5 деца.

Ей на никого не му се работи там горе, само по фризьорските салони висят. Ами да им наложат клаузи, например: Ще получават детски ако поне единия от родителите декларира минимален доход като РЗ, а не социални. Така поне може да ги накараме да поработят и без това само ги издържаме.  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт