зеленикави изпражнения

  • 11 010
  • 7
  •   1
Отговори
искам да попитам, знае ли някой какво значат те?цветът на АКИТАТА на нашето бебе имат зеленикав цвят...Някой казват че е настинало,други от претопляне...та така знае ли някои верният отговор и какво да се предприеме по въпроса?това продължава повече от седмица при нас...благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 284
И при нас по няколко пъти в дена са такива,ама понякога са и жълто-зелени.Аз знамч е може и да е от това,че поема повече от първото мляко,което е по-воднисто.Другото е че може да се окисляват или в стомаха или навън и от жълти стават зелелни.Третото е че още се чистят до 3 месец и било нормално да има и такива.

# 2
Ами и при нас имаше зелени елементи във фекалиите обаче ние си му давахме отвара от копър,  което не е показно за това. От съседката се научихме(тя е с 2 деца), че се може да се дължи на настинка и го затопляхме като гладехме пелени и го завивахме с тях, като това доведе до определена промяна, но ние си имахме друг проблем, който все още не сме решили и до сега. Следи му крачетата дали са студени и го затопляй с пеленки на гърба, корема и крачетата, който гладиш с ютия. Важно е също акото да не е слузесто, при такова - търси лекар. Следи и дали си уринира редовно в памперса. Дано сме полезни!










)

# 3
  • Мнения: 1 449
искам да попитам, знае ли някой какво значат те?

- претопляне
- временна настинка
- колики, дори слаби
- кърмата/храната е престояла в стомахчето
- акото е престояло в памперса (окислява се)
- бебето поема повече предно мляко
- реакция на организма при захранване
- причина може да е храната на майката (при изключително кърмене)
- причина може да е АМ
- причина може да е памперсът (гелът може да променя цвета)
- при здраво бебе изпражненията може да са зеленикави за определен период (при дъщеря ми: от 2 до 6 месец, докато беше само на кърма)

Нормалният цвят при кърмачета варира от жълт до зеленикав. Важното е да няма слуз и пяна, да не е тъмнозелено и да не е с лоша миризма.

# 4
  • Мнения: 2 722
Иаз се вкючвам,ние сме на 5 месеца ,на кърма сма и доста често са ни тъмно зелени,аз гоотдавам на факта,че се и запичаме ака на три дни ,може би затова са с такъв цвят

# 5
  • Мнения: 660
Зеленикав оттенък придобиват изпражненията тогава, когато в състава им превалира количеството на недосмлени и неабсорбирани въглехидрати (заради ферментацията в дебелото черво). Ако не е прехранено с торти  Laughing Laughing, въглехидратът, за който става дума (в млякото) е лактозата - излишък може да се получи в относителен смисъл, ако детето поема по-големи количества предно мляко, и в абсолютен смисъл, ако страда от лактазен дефицит (лактозна непоносимост). За влиянието на температурата досега не ми е попадало нищо и не мога да кажа  Embarassed.
Не може да се предприема нищо по въпрос, за който не е изяснена причината, а от това, което казваш, повече не мога да ти кажа  Confused.

# 6
  • Мнения: 1 672
цвета на акото може да се промени и в зависимост от това какво е яла майката , защото нали всичко отива в кърмата

# 7
  • Мнения: 105
Малчо имаше зеленикави изпражнения когато имаше колики .....

Общи условия

Активация на акаунт