Лечение с хомеопатия на астма?

  • 7 732
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 967
Много ми стана интересно написаното то теб. Аз наистина откакто родих не се чувствам добре с нервите. Сега мога да кажа, че съм по-добре, но изкарах някакво следродилна депресия, която ме върна в първи клас направо. Ако е така, разбирам всичко, от това, което искаш да ми кажеш.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 926
Моята дъщеря беше диагностицирана с астма преди около 3 месеца - дотогава беше правила около4, 5 бронхоспазъма. Предписаха ни Сингулер, почна да го пие. Много скоро пак получи спазъм, и пак Вентолин , сироп(обичайните). Една седмица след като мина тоя спазъм се появи нов, по-силен. Приеха ни в болница, инхалации с вентолин, урбазон Sad След една седмица ни изписаха.  Почна да диша и Флексотид. След около месец пак спазъм.
Искам да кажа, че не знам от какво е, но почна да получава по-често спазми откакто почна да взима лекарствата, отколкото преди.
При последния пристъп просто бях на ръба на паниката. Заведох я на личната, а тя вдига рамене и Вентолин, сироп ooooh!
Една позната ми беше казвала, че лекувала сина си с хомеопатия. В отчаяние с мъжа ми решихме да я заведем на хомеопат. Прегледа продължи около два часа, даде и някакви гранули и детето почна да диша много по-добре, продължихме с това лекарство. Решихме да спрем на своя глава Флексотида и Сингулера.
Последния пристъп мина по-бързо от другите смо с тези гранулки.
Все пак сега като се замисля и не знам дали не сгрешихме като спряхме другите лекарства. Дано не сме baby_neutral
Дано сме взели правилно решение.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 825
вкъщи лекуваме алергията на сина ми с хомеопатия вече 2 година. Имаше зелени сополи и направи няколко бронхоспазъма. мъжът ми има астма и сега също я лекува с хомеопатични. е, понякога ползва спрея, солбутамол мисля, но много рядко. и твърди, че се чувства по-добре.


ЩЕ МИ ДАДЕШ ЛИ КОРДИНАТИ НА ЛЕКУВАЩИЯ ВИ ХОМЕОПАТ? Simple Smile Simple Smile Simple Smile РАДВАМ СЕ, ЧЕ ДЕТЕНЦИ Е ДОБРЕ С ТОВА ЛЕЧЕНИЕ. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Може ли и на мен координати? Благодаря предварително!

# 18
  • Мнения: 3 376
Здравейте,заинтригува ме вашата тема.
Моя много близка приятелка е осиновена,но тя не знае това...има астма,а аз мисля,че хомеопатията наистина може да и помогне.Обаче след като прочетох,че астмата в ранна детска възраст е свързана и със състоянието на майката..си задавам въпроса за коя майка става въпрос тук?За биологичната или тази с която си живее детето?Страх ме е,че ако отиде на хомеопат дали ще може да се предприеме адекватно лечение,тъй като тя ще обяснява за сегашната си майка/за другата изобщо не знае,пък и да знае едва ли може да каже нещо/.
Или в този случай важат повече отношенията които са били в семейството...Много съм объркана,толкова исках да я убедя да отиде на хомеопат,но ме е страх,че той няма как да ги разбере тези неща и да ги има предвид...
Извинявайте за объркания пост и аз съм объркана вече.
Ако някой ми даде съвет ще бъда благодарна.

# 19
  • Мнения: 816
Здравей, EASpirit.
При всички положения, фактът, че детенцето е разделено от родната си майка има значение за него. В хомеопатията всичко в живота е много силно свързано, още от бременността и дори преди това на майката, след това раждане и отглеждане.
Мисля си обаче че това не би затруднило опитния класически хомеопат да помогне на детенцето.
А колкото до осиновилата майка, то бебето е силно свързано и с нея. Така че има значение и това.
Хомеопатите са лекари също и принципа за "лекарска тайна" важи и за тях. Така че би могло да се сподели този факт на хомеопата, разбира се  не в присъствието на детето.
Успех  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 376
Ама тя не е дете..на 25 години е вече Grinning
Благодаря ти за информацията!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 825
Ама тя не е дете..на 25 години е вече Grinning
Благодаря ти за информацията!

В този случай хомеопатът няма да взима предвид наследствените фактори, разбира се ако някой от близките й го предупреди. Мисля, че по-горе посоченото се касае за бебета и малки деца. На мен са ми задавали много малко въпроси, свързани с родителите ми.

# 22
  • Мнения: 12
Моето дете също беше скоро диагностицирано с бронхиална астма на алергична основа, но на база чести бронхити за 1 година и затова, че е светъл( кожа, коса, очи). Не са му правени изследвания, но му изписаха Сингулар. Още не съм му давала лекарството, защото прочетох в чуждите форуми за лоши странични ефекти от лекарството, колкото и да е пречистено, и се страхувам да му го дам. Предпочитам да опитам алтернативна медицина - хомеопатия.
1. Моля дайте координати на добър и изпитан хомеопат, който от опит знаете да е помогнал при алергична бронхиална астма и
2. моля ви, за тези, които са давали на децата си Сингулар, забелязали ли сте силно изразени странични ефекти като главоболие, изтръпване на ръцете и краката, нощни кошмари.
Доста съм притеснена и се нуждая от мнението и помощта ви.
Благодаря предварително!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
2. моля ви, за тези, които са давали на децата си Сингулар, забелязали ли сте силно изразени странични ефекти като главоболие, изтръпване на ръцете и краката, нощни кошмари.
Доста съм притеснена и се нуждая от мнението и помощта ви.


При Вас има ли ги тези странични ефекти?

# 24
  • Мнения: 81
Изписаха го на дъщеря ми след втората пневмония за 6 м, а тя беше на 2г2м. Докато го вземаше не съм забелязала проявление на странични ефекти, освен че проплакваша понякога на сън. За ефекасността не ми се иска да коментирам, защото докато беше в къщи 3 месеца нямаше проблеми - никаква кашлица и т.н., но в момента в които трътна на ясла въпреки че продължаваше приема на Сингулар, продължиха бронхитите през месец.
Преди 3 седмици започнахме отново да го вземаме и засега не е правила бронхин, но имаше криза - така го отъждествиха. Дано съм била полезна.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
АЗ знам, че Сингулера трябва да се приема  поне1г и 6м. Така ли е?

# 26
  • Мнения: 12
не съм давала още лекарството, защото първо разгледах листовката и реших да вляза във форуми, но открих основно такива на английски език, където пациенти се оплакваха точно от такива странични ефекти. Основното е, че децата там бяха над 3 годинки и можеха да си казват, докато моето дете е още малко и не би могло да ми обясни за главоболие или изтръпнали крайници. Затова реших да попитам тук. Личната му лекарка и пулмоложката ме уверяват, че Сингулар почти няма странични ефекти и е много хубаво лекарство, но исках да попитам и вас, защото който го опитва, най-добре знае. А на нас ни го изписаха засега за 3 месеца.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 308
Относно Сингулара,вземаме го от 20 дни и не виждам странични ефекти засега.Дъщеря ми е на 2г и 6 м и си казва когато нещо я боли,не е споменавала за главоболие или дискомфорт в краката.И на нас ни е изписан за 3 месеца засега,след една прекарана пневмония,след която имахме алергична кашлица,хрипове и спазми.За проплакване,проплаква понякога вечер,но не всяка вечер и не мога да го свържа с лекарството,защото и преди насън е проплаквала.

# 28
  • Мнения: 24
Извинете ме за невежеството, но можете ли да ми кажете как се диагностицира астма? Много се притеснявам да нямаме такава. Преди мсец имахме пневмония и детето още кашля. От четири дена започна да кашля сухо и продължително през нощта като се буди.
Можете ли да ми кажете и на мен за хоемеопата?

# 29
  • Мнения: 62
С моя син - 2 г. и 3 м. бяхме в сряда на преглед при доц. Гизова (педиатър-пулмолог)
в болница "Св. Анна". Носих една рентгенова снимка от преди няколко месеца (не много ясна)
и изследвания пълна кръвна картина. Тя преслуша гърдите, зададе няколко въпроса,
каза да не яде ядки, без домашни животни и др. тем подобни и постави диагноза астма 
с преобладаващ алергичен компонент
#Crazy #Crazy #Crazy
Изписа сингулер да пие до м. май и ксизал до края на годината, при пристъп инхалации с
вентолин.
Досега моя син е получавал три сериозни пристъпа:
1- средата на май, ларингит, постъпихме в болница (урбазон, вентолин, клацид-за "евентуалната" бактерия)
2- края на юли + мораксела катаралис
3- средата на септември + ангина
Началото на м. септември заведох сина ми на хомеопат с голяма надежда,
но като ми направи пристъпа средата на месаца не успях да го оставя само на
нейните капки и пак вентолин Tired
Сега твърдо съм решена да се борим с тази диагноза само с хомеопатия,
ДАНО  НЕ  СГРЕША  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт