Имам ли право на избор?

  • 2 970
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 224
Раждането със секцио не означава страх, неувереност или липса на отговорност. Спорът как да се ражда е бесмислен. Изборът се мотивира от много фактори, но има и още един факт - ако наистина беше толкова безотговорно защо милиони жени в Европа и цивилизованите държави предпочитат да родят секцио? Отговорът е ясен- по-малко рискове за детето при всички положения, а понякога и по-малко рискове за майката.
Наистина този спор е много лют и изтъркан, всеки да си ражда както иска, но много моля да не се дава грешна информация!!!В Европа и всички цивилизовани държави се ражда МНОГО ПО-МАЛКО СЕКЦИО отколкото в България, не съществува секцио по желание и всеки един лекар ще се опита да разубеди желаещите секцио.Диоптри, "стара" първескиня, тесен таз, седалищно предлежане не са индикации за секцио на запад - поне се започва нормално с повече следене и ако се налага се минава към операция.За справка вижте "Родители в чужбина". http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227562.0

# 46
  • Мнения: 14 133
Да. По-горе са ти обяснили възможностите.   Peace

# 47
  • Мнения: 802
  От друга страна в мед-я Ви картон задължително трябва да бъде оформена причина за подобен вид раждане и това обстоятелство ще си остане непроменено впоследствие. Причината е винаги една от всичките, конкретизирани за насрочване на секцио. Ако липсва показател нито една болница няма да разреши операцията.


ЗАЩО ?!?!?!  newsm78
Може ли някой да ми обесни, че нещо не ми е ясно . newsm78
Какво пречи да те планират секцио без причини и тем подобни подробности ....
В кой век живеем ?!

/извинявай те , но наистина не ми е ясно /
аз си искам секцио и за момента нямам спънки относно желанието ми

# 48
  • Мнения: 5 362
Разбира се,че имаш избор Peace
Стига да си заплатиш това удоволствие Wink

# 49
  • Мнения: 525
  От друга страна в мед-я Ви картон задължително трябва да бъде оформена причина за подобен вид раждане и това обстоятелство ще си остане непроменено впоследствие. Причината е винаги една от всичките, конкретизирани за насрочване на секцио. Ако липсва показател нито една болница няма да разреши операцията.


ЗАЩО ?!?!?!  newsm78
Може ли някой да ми обесни, че нещо не ми е ясно . newsm78
Какво пречи да те планират секцио без причини и тем подобни подробности ....
В кой век живеем ?!

/извинявай те , но наистина не ми е ясно /
аз си искам секцио и за момента нямам спънки относно желанието ми
Мислех, че съм обяснила, но ще пробвам да го направя по - ясно.
Векът, в който живеем именно " забранява " подобен свободен избор от страна на хора, без медицинско образование:) Ето защо и  с оглед административната уредба във всяка една болница, която разбира се има и директори, следящи действията на т. нар. подчинени като например докторите, извършващи секцио, се налага в медицинксите картони на родилките да се отразява причина за насрочване на секцио - например изкуствено осеменяване, или тесен таз, или ретино...нещо си /всеки един лекар ще изброи кои са критериите/. Това няма да означава, че Вие имате например тесен таз, но диагнозата ще даде "карт бланш" на съответния доктор, за да може същия да извърши свободно и без последици за него секциото..
С две думи, нужна е причина , за да се направи, каквато разбира се има и в моя картон:)

# 50
  • Мнения: 223
Исках норамлно, но 5 дена след термина нямах вече избор и се наложи секцио. Имах късни следоперативни усложнения, разбирай- 2 месеца по-късно започнаха, точно като се възстанових от операцията. При нормалното раждане страха е по-голям, но много бързо после си ОК. Помисли си пак какво точно искаш. Инъче много лекари предпочитат секциото, не за друго, а защото се планира и началото и края са ясни, и е по-лесно за тях.

# 51
  • Мнения: 48
...
Момичето просто попита дали има право на избор!!! Да, имаш право на избор, разбира се той се заплаща. Аз родих секцио и не съжалявам. Шубето си е голям страх  Mr. Green, но не изтормозих нито себе си, нито детето си. Това е моето мнение, не го насаждам на никой. Последния избор, винаги е твой!!! Успех!!!   Peace

Добре има право на избор.
Шубето е голямо нещо и мен ме беше страх, почти припадах от вида на кръв, операция по ТВ, инжекцията ми се слага с увещание и здраво държане ...
Просто човек трябва да се стегне. До края на 8мия месец на бременността знаех секцио ще е ебеше ем ужасно страх от операцията и в един момент 1 месец преди края ми казва лекарката "нормално ще е" ...изведнъж уплахата се смени с УЖАС ...
Ето ти цитат от повреме на раждането(малко помня от него), т.к. не напъвах добре (за бързото ми раждане) лекарката ми каза "слушай и прави кавото ри казвам сега мисли за детето" после аз ще помисля за теб.
Не казах "гък", не се размрънках, исках само бебето да излезе и всико да е ок с него.
Не се чуствам герой от постигантото, доверих се на преценката на лекаря, за когото казват "Бог е на секциото, но е привърженик на нормалното" .. аз от медицина не разбирам
Не бих палтила и да си избера нещо, което не съм уверена, че мога да преценя правилно.

А относно това колко жени на запад раджали секцио... писъка при тях е да раждат у дома, а едва ли някой си оборудва в къщи операционна

Аз също имам същия проблем, само при мисълта за кръв, игли, болници и т.н. - колабирам Sick
Честно да си кажа въобще не знам как ще родя newsm78, но ако мога да родя нормално с епидурална упойка, едва ли бих избрала секцио.
Според мен секцио  по желание не биха отказали срещу заплащане.

# 52
  • Мнения: 288
Щом си плащаш имаш право на избор Peace

# 53
  • Мнения: 802
BateJoro да, ти много ясно си го обеснила, НО аз не съм се сблъсквала с такъв проблем и просто недоумявам как е възможно това ?!  newsm78
За това реагирах по този начин .
Все пак в кой век живеем ?!  #Crazy
Смятам, че всеки трябва да има право на избор за всичко, особенно за раждането !

# 54
  • Мнения: 3 634
Аз родих секцио по желание, в държавна болница, но си платих на касата. Имам си и фактура  Peace Като ме отвориха разбраха, че естественото е щяло да ме измъчи много, а можело и пак да се стигне до скалпела накрая.

Колкото до страха....целия екип се изреди да каже на родителите ми, че толкова уплашен човек не са виждали. Но това е за някоя друга тема...

# 55
  • Мнения: 525
BateJoro да, ти много ясно си го обеснила, НО аз не съм се сблъсквала с такъв проблем и просто недоумявам как е възможно това ?!  newsm78
За това реагирах по този начин .
Все пак в кой век живеем ?!  #Crazy
Смятам, че всеки трябва да има право на избор за всичко, особенно за раждането !

E, то явно право на избор има:)
А проблем няма - както казах, лекарите изфабрикуват по една диагноза и така...
Успех !, и едно здраво и щастливо бебе пожелавам:)

# 56
  • Мнения: 802
Много ти Благодаря !
Дано Господ да те чуе !

# 57
  • София
  • Мнения: 580
Всичко е възможно и нормално и секцио и с упойка и без упойка.Само предварително разбери каква е тарифата на съответната болница,за да си подготвена. Peace

Общи условия

Активация на акаунт