...косата ми настрьхва

  • 3 485
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 88
Грам-отрицателна бактериа Серация,някои мойе ли да ми каже какво причинява и как човек се заразява с нея..Имам малко бебе,изписано от Тинa Киркова,а по новините сьобщиха че 8 деца са били заразени с тази бактериа от Аспираторният апарат...косата ми настрьхва

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Е, щом вече е изписано, явно всичко му е наред на бебето ти? Или е изписано преди да открият инфекцията в болницата?
Ако мислиш, че може да е заразено, заведи го на лекар. Стискам палци притесненията ти да са неоснователни.

# 2
  • Мнения: 412
Нямам идея какво е това, но ти стискам палци всичко с бебето да е ок.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
Не можеш ли да се консултираш направо в Педиатрията?

# 4
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-22&article=208232 ето за това става въпрос!
Искрено вярвам, че няма да ви има нищо!  Praynig Praynig Praynig

# 5
  • Мнения: 4 053
консултирай се с педиатър

# 6
  • Мнения: 317
Не се ли консултира с очния , за който беше питала във форума ?

# 7
  • Мнения: 620
Серация е един от причинителите на пневмония.

# 8
  • Мнения: 111
И аз нямам идея какво е,но дано всичко да е наред.Тъкмо гледах новините и чух за случая.Успех и дано нямаш повод да се притесняваш.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 586
Консултирай се с лекар и дано всичко да е наред с бебенцето ти! Praynig

# 10
  • Мнения: 553
Грам-отрицателна бактериа Серация,някои мойе ли да ми каже какво причинява и как човек се заразява с нея..Имам малко бебе,изписано от Тинa Киркова,а по новините сьобщиха че 8 деца са били заразени с тази бактериа от Аспираторният апарат...косата ми настрьхва


Виж това:
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-22&article=208233

Аз съм склонна да им вярвам: щом 5-6 здрави доносени бебета изобщо не са се разбобели въпреки че са станали носители на бактерията..

# 11
  • Мнения: 1 121
Ако имаш съмнения, заведи бебето си на педиатър. Дано всичко бъде наред  Praynig

# 12
  • Мнения: 7 416
   '''''''Според нея шланговете, които свързват аспиратора със сондата, трябва да се стерилизират всекидневно. Това обаче явно не се е правило заради големия бой раждания всеки ден.''''''''''''''
                ooooh! ooooh! ooooh!

# 13
  • Мнения: 450
Тук има повече инфо по темата за "Тина Киркова" #2gunfire:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=18961.0


# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
дано всичко е наред с бебчето ти  Praynig

# 15
  • Мнения: 1 672
Не можеш ли да се консултираш направо в Педиатрията?
Peace да консултацията е най добрия вариан

# 16
  • софия
  • Мнения: 636
Тази бактерия причинява пневмония, знам бегло. Най-добре иди на педиатър за всеки случай. Успех и дано всичко бъде наред! Hug

# 17
  • Мнения: 953
Ужас,
едното бебе е в кома и много кърви Cry било е родено в 35 седмица,
сега гледам " Здравей България" и д-р Янков Света София.

# 18
  • Мнения: 2 388
veronic0, пиши ни после какво става, че те мислим, миличка.

# 19
  • Мнения: 412
veronic0, пиши ни после какво става, че те мислим, миличка.
Моля те! И дано да се окаже, че притесненията ти са били напразни.

# 20
  • Мнения: 4 053
какво става  Thinking

# 21
  • във фурната
  • Мнения: 596
Серация е от сем.Ентеробактериацее.Условен патоген.Един от най-честите причинители на вътреболнични инфекции.МОже да причини най-различни заболявания,особено при имунологично непълноценни пациенти-уроинфекции,раневи инфекции,пневмонии,менингити,синуити,отити,ентерити при кърмачета и др.
Серация е норм. обитател на чревния тракт на човека и животните.От особено значение е обаче присъствието  и обитаването  в болничните екосистеми на полирезистентни щамове,затова трябва да се спазват санитарно-противоепидемични мерки с/у болничните инфекции

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 19:46 от баница йованица

# 22
  • Мнения: 3 069
Обезателно поискай от педиатърката ви да пусне изследвания на бебчо.
Дано да не сте се заразили...

# 23
  • Мнения: 911
Серация е един от причинителите на пневмония.

Ти абсолютно ли си сигурна в това, можеш ли да посочиш линк, където го пише... защото аз намерих някои неща за серациата но там не пише такова нещо.
Чувствам се засегната, защото тази вечер разговярях с жената пуснала темата - днес следобед са приели бебето й (няма още месец) по спешност в Токуда със съмнение за пневмония... на вечерната визитация ще й дадат информация. Тя роди във Тина К.

# 24
  • във фурната
  • Мнения: 596
Серация е един от причинителите на пневмония.

Ти абсолютно ли си сигурна в това, можеш ли да посочиш линк, където го пише... защото аз намерих някои неща за серациата но там не пише такова нещо.
Чувствам се засегната, защото тази вечер разговярях с жената пуснала темата - днес следобед са приели бебето й (няма още месец) по спешност в Токуда със съмнение за пневмония... на вечерната визитация ще й дадат информация. Тя роди във Тина К.
Серация може да причини най-различни инфекции,вкл. и пневмония.

Общи условия

Активация на акаунт