Нашето меню, моля за коментар

  • 1 676
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 486
Здравейте, бебето ми е на 7 месеца /седмаче е / и тежи  6.900 кг 65.см .Ето нашето меню:
7.00-7.30   170мл АМ
10.30          100гр. плодово пюре +70мл АМ
12.30          100гр. зеленчуково пюре + 100мл. АМ
16.30           около 20гр. плодово пюре/остатъка от сутринта / + 80гр. каша +100 мл.АМ
20.00           200мл.АМ
Чета, чета и все се чудя дали правилно я храня и това количество ми се вижда много? Чудя се дали да намаля Ам за сметка на пюрето?Сега започвам да въвеждам и месно пюре.Изобщо , моля ви кажете си мнението за менюто ни и посаветвайте как да го подобрим.Благодаря на всички.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Не намаляй АМ!За мен е рано да въвеждаш месно пюре още по-вече,че детето ти е родено по-рано,но ти си знаеш!Като цяло менюто е добре!

# 2
  • Мнения: 46 488
Дъщеря ми изяждаше почти двойно от посоченото, затова не ми се вижда много  Rolling Eyes каквото и да намаляваш, нека да не е млякото  Peace

# 3
  • Мнения: 486
Благодаря ви за отговорите   bouquet
И на мен ми се искаше да започна по-къно захранването, но малката е анемична и след 6 мсеца малтофер, добута хемоглобина  до 107.Спрях Малтофера, по лекарска преценка, но йй нисък хемоглобина и затова реших да захраня за да може да  приема с храната желязо.За това ми се иска да въведа и месо заради желязото.Иначе Били добре приема храната.

# 4
  • Мнения: 46 488
Сядай и смятай  Simple Smile но според мен от млякото си набавя повече желязо, отколкото от месните пюрета  Peace по мои груби сметки, ако мине на месни пюрета за сметка на млякото, приемът на желязо ще спадне.

Месото в 200 грама пюре е едва 8%, т.е. около 16 грама, в 100 гр. пилешко месо има 1.4 мг. желязо (при 50:50 тъмно и светло месо), в 16 грама няма и 0.3 милиграма.

В млякото (Нестле имам пред мен в момента), детето си набавя по 0.8 милиграма желязо на всеки 100 грама мляко, детето ти приема сега около 5.3 милиграма само от АМ  Simple Smile

Ето ти една табличка за храните, богати на желязо, да си я имаш като порасне  Simple Smile


# 5
  • Мнения: 1 467
На седем месеца можеш спокойно да въведеш месо. Например в пуйката има страшно много желязо. И съвсем скоро, след два, три месеца, можеш вече да й готвиш и прясно месо.
Не мисля, че има нужда от АМ-а в 10 часа например. Остави й само плодовете. Като гледам, останалото количество мляко е напълно достатъчно. Аз знам, че трябва да изяждат горе-долу около 500 мл. на тази възраст. Това в 16,30 - защо да не бъде някаква млечна каша в по-голямо количество? А защо да не бъде само мляко например?
Ето как храня за сега моето бебе:

9,00 - АМ /колкото изяде, понякога 100, понякога 210:)/
13,00 - зеленчуково-месно пюре, домашно приготвено (с изключение на червените меса, още не съм ги въвела)
17,00 - АМ /също колкото изяде/
21,00 - друг вид зърнена храна плюс сирене (съдържаща глутен), сиренето обезсолено. Сиренето съдържа страшно много калций - например рикотата (тип извара, има я в големите супермаркети). Но все пак съм следвала друг вид захранване и не знам как е с бебетата седмачета. Но все пак, твоето си е наваксало, нали?

# 6
  • Мнения: 27 524
Абсолютно подкрепям Никол. За месни пюрета е рано, давай АМ  Peace

# 7
  • Мнения: 486
Благодаря  ви   bouquet момичета за отговорите.Ще ви послушам и ще отложа въвеждането на месо.Пък и сега нещо е настинла и няма да въвеждам нови храни.като стане на 8 месеца добре ли е за месо ?

# 8
  • Мнения: 27 524
като стане на 8 месеца добре ли е за месо ?

Да, идеално  Peace Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 908
Добре е  PeaceИ аз съм на мнение,че другият месец(ако искаш ти)въведи месно пюре-аз съм също привърженик на желязото и хемоглобина-не е за подценяване-поне от личен опит.И ние сме недоносени и страдаме от раждането от нисък хемоглобин,което е присъщо на недоносените-не знам какви изследвания сте правили и какво казва педито ви?

# 10
  • Мнения: 1 467
Не искам, разбира се, да си налагам мнението, но ми стана интесерсно защо съветвате майката да въведе месото в осмия месец? Четейки навсякъде, а и тук в Италия (по принцип и в цяла Европа) месото може да се въведе дори още в 6-ия месец. Та защо да се дава съвет на майката с дете на седем месеца (въпреки че си е седмаче, много бебета родени в деветия месец са със същото тегло) да изчаква още цял месец с месото? Нека да си пие мляко, по нейния постинг се вижда, че бебето си пийва достатъчно. Нека да му разнообрази менюто малко, по-добре да замести едното ядене със зеленчуково-месно пюре, а и има толкова зеленчуци, които съдържат желязо. Това, което исках да кажа е, че все пак млякото е ОБОГАТЕНО изкуствено с желязо, а захранването на бебето си е пригаждане към нормалното ядене и приучването на организма да си взема каквото му е необходимо от истинските храни. Наистина не е спор, исках да обясня и себе си повече, може би. Всъщност, най-вероятно е най-добре да се изкаже педиатър в този случай.

# 11
  • Мнения: 2 908
Защото детето е недоносено-по принцип си се смята коригираната възраст,а не сегашната-на 7 реални месеца е,но е около 5.Аз както го казах си е дори рано за нея.Дъщеря ми беше недоносена само 3 седмици преди термина,но аз захранвах винаги с един месец назад-т.е.вместо на 4-на 5 и т.н.Детето израства проблемите до около 6 месеца,но основно недоносените се водят такива до годинка и си се смятат такива-добре е да се зачита този факт все пак :tired:Aз въведох месо на 6 коригирани месеца,което пак си беше рано,но нямах избор-проблеми с хемоглобина,а до тогава я тъпчех с Малтофер-от самото раждане.
Пък и майката се притеснява от факта че е недоносено и го щади WinkКато станеш майка на недоносено(пу,пу,да не става)-тогава пак ще говорим...

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 19:08 от афродита

# 12
  • Мнения: 486
...не знам какви изследвания сте правили и какво казва педито ви?
Има 3-ри кръвопреливания и бяхме на Малтофер от изписването й от болницата/там сигурно също са й давали/, правехме кръвна картина и желязо до миналия месец и щом се закрепи някак си, ми казаха да спра Малтофера.За захранването едната док. е да изчакам другата да почвам, но ще задържа още месец и ще набл;егнем на зелените зеленчуци.

# 13
  • Мнения: 2 908
Ох,значи сте и вие като нас-наблягай на спанака-най-добре ,ако може пресен-не на готови пюрета. PeaceАз не можах да спра Малтофера-не се закрепяхме,докато не почнах жълтъка и местото-месец след това се закрепихме и го спрях.То не бяха дупчения на горкото дете постоянно-от болницата до 6-ти месец правихме 4 кръвни проби.Затова съм За местото-ама си имам страданията...

# 14
  • Мнения: 1 467
Да, горе-долу ми стана ясно защо, мерси.

# 15
  • Мнения: 46 488
Ох,значи сте и вие като нас-наблягай на спанака-най-добре ...

Спанакът не е богат на желязо, това е градска легенда, има по-малко даже от лещата и зелето  Laughing

"Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. При описване резултатите от направено през 1870 г. немско изследване на съдържанието на желязо в различни храни, десетичната запетая в стойността за спанака била отместена по грешка надясно, като в резултат била публикувана десет пъти по-висока стойност. Грешката била поправена през 1937 г., но чрез пресата и филмите за „Попай Моряка“ (започнали през 1929 г.) в масовото съзнание вече се бил утвърдил митът за богатия на желязо спанак."

От тук.

# 16
  • Мнения: 2 908
Е,добре,да яде там каквото съдържа най-много желязо-и ако това са и жълтъка,и месото-съм За с две ръце. Crossing ArmsВ крайна сметка всеки пати за собственото си дете,а който казва да не се почват тези продукти не е водил детето си почти всеки месец да му дупчат пръстчето....май... Thinking

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Сядай и смятай  Simple Smile но според мен от млякото си набавя повече желязо, отколкото от месните пюрета  Peace по мои груби сметки, ако мине на месни пюрета за сметка на млякото, приемът на желязо ще спадне.
Точно това са и моите мисли. Имайки предвид, че моя син е на година и вече месец основната му храна е Аптамил3...пие по литър, че и отгоре на ден мляко. Успявам да дам един плод задължително а за овеси ядки, месно пюре, зеленчуково пюре, супа, манджи е почти мисията невъзможна Crazy Хемогл. му на една година беше 137...на шест месеца беше 119...захранен е на 5,5 месеца. Според мен с адаптираното си набавя необходимите неща бебчо. С какво АМ сте?
А да..жълтък съм давала...сигурно 10 пъти общо.

# 18
  • Мнения: 46 488
афродита, разбира се  Peace всеки да си направи сметката, има достатъчно информация колко желязо се поема с няколко трошички жълтък или месо  Peace

Моето дете поемаше огромни количества мляко (съответно желязо) и не се налагаше дупчене  Wink
След въвеждане на месото и намаляване на млякото, Хемоглобинът й спадна от 121 на 119 ...

# 19
  • Мнения: 2 908
Mного странно тогава как след намаляне на млякото и въвеждане на месото не ни спадна хемоглобина тогава...,а докато бяхме само на мляко бяхме само и на дупчене и на Малтофер-защо си мислиш,че разбираш всичко?Аз давам съвети от това какво сме си патили и какво съм видяла със собствените си очи-докато ти,Никол,мислиш,че си компетентна по всички въпроси засягащи млека,храни и т.н.и видове деца-доносени и недоносени?За трошичкитежълтък мога и аз цитат да ти извадя,ама се уморих да говоря(не да споря)с теб.
За доносените деца-да си чакат и второ пришествие ако щеш-да ги хранят с каквото си искат-аз я съветвах от лична гледан точка,защото тази тема ме засяга-мисля,теб повече не те засяга.
Не знам за Зоя Алекс-ама на Хера да кажа-от раждането сме били на Аптамил и въобще не помогна за вдигане на хемоглобина.Овесени ядки моята дъщеря на 7 месеца не искаше да яде-не можеше да ги дъвче.Плодове давам всеки ден след 6-ти месец...
Айде стига от мен-със здраве на всички!
Зоя да се изкаже ,ако има. Crossing Arms

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 10:46 от афродита

# 20
  • Мнения: 46 488
... Никол,мислиш,че си компетентна по всички въпроси засягащи млека,храни и т.н.и видове деца-доносени и недоносени? ...

Не.
Мисля само, че мога да събера 2 и 2, а не да следвам сляпо градски легенди  Wink

П.П.  София започна да дъвче на 1 г. и 6 м., овесени ядки ядеше от много по-малка, дават се фини, които след запарване стават на каша, няма нищо за дъвкане  Peace

# 21
  • Мнения: 486
Темата е за да чуя различни , мнения, различни за и против.Всеки има право да не е съгласен с мението на другите, но не съм искала да предизвикавам лични нападки /това май е неизбежно във всяка тема за захранване/.Благодаря на всички вкючили се със съвет.
Сядай и смятай  Simple Smile но според мен от млякото си набавя повече желязо, отколкото от месните пюрета  Peace по мои груби сметки, ако мине на месни пюрета за сметка на млякото, приемът на желязо ще спадне.
... Имайки предвид, че моя син е на година и вече месец основната му храна е Аптамил3...пие по литър, че и отгоре на ден мляко. .... Според мен с адаптираното си набавя необходимите неща бебчо. С какво АМ сте?
А да..жълтък съм давала...сигурно 10 пъти общо.
не искам да разпалвам спора, но допустимото максимално количество Ам не е ли 1л. на ден/това съм го чела на много места, но в момента не се сещам  Thinking от къде точно /.На Милумил сме.Вярно е че АМ е богато на желязо , но не съм сигурна колко от него се усвоява.За 3.5 месеца на АМ /от изписването й до 6м./ + малтофер хемоглобина й стигна от 99 до 107, изобщо не ми се вижда много.
Сега сме настинали , после ще ни бият ваксин и ще изчакам с месото още 3 седнмици.Поне тка си мисля сега  newsm78

# 22
  • Мнения: 46 488
Когато става дума за здравето на децата, няма място за лични нападки  Stop
Нека всеки направи информиран избор за своето  Peace

... За 3.5 месеца на АМ /от изписването й до 6м./ + малтофер хемоглобина й стигна от 99 до 107, изобщо не ми се вижда много ...

Референтините граници на Хемоглобина са различни за различните месеци, от 1 до 3 месеца трябва да е м/у 92 и 150, вашият е бил 99 - перфектен  Peace 

# 23
  • Мнения: 486
...различните месеци, от 1 до 3 месеца трябва да е м/у 92 и 150, вашият е бил 99 - перфектен  Peace 
Изписаха я на 2.5 месеца от болницата като предишната седмица имаше 2 кръвопреливания

Общи условия

Активация на акаунт