Чели ли сте Библията?

  • 7 223
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 94
Не съм я чела цялата,но вярвам във Всевишния и знам че винаги е с мен и семейството ми и ни закриля,а относно разбирането само който вярва може да я разбере Praynig

# 76
  • Мнения: 1 100
Библията и разбирането за нея аз свързвам с притчата за слепите и слона.Единият слепец опипал крака на слона и,когато го попитали какво животно е той,отговорил ,че е нещо дълго и цилиндрично като ствола на дърво.Другият опипал ухото на слона и казал ,че слонът прилича на одеало.И двамата спорели,че всеки от тях е прав,защото това било нещото,до което се били докоснали. 
newsm74
Аз сега се опитвам да разбера защо Бог подлага на тежко страдание мъжа ми, след като той е един от най-добрите хора на земята. За никой друг от познатите ми не мога да кажа подобно нещо, за себе си - също. Само у съпруга си никога не съм усещала и капчица негативизъм, към когото и да било, независимо какво му е причинил.
Единственият мотив на Господ, който виждам е, че мъжът ми изплаща някакъв грях от минал живот. Преди да се появи болестта му, все се питах с какво сме заслужили това щастие, в което живеем. Но, ето че не сме го заслужили. Дори на синчето си не може да се радва, както би искал, заради постоянните си болки. Едва успявам да го мотивирам да живее. През цялата си бременност се молех детенцето ни да се роди живо и здраво, защото още една мъка не бихме могли да понесем. Явно и Бог така е решил, нали дава на всеки такъв кръст, какъвто би могъл да носи ... Praynig
Извинявам се, ако постът ми се приеме като оспамване на темата Embarassed

# 77
  • Мнения: 125
Чела съм е няколко пъти,но бавно и само когато имам духовна нагласа за това.Тя се чете с вяра,молитва и любов.Само тогава словото оживява душата и става разбираемо и полезно.Чете се първо от новия завет и постепенно се четат книги и от стария ,но едновремено с това се четат и книги от светите православни отци и учители църковни ,които е разясняват.Това са Св.Василии Велики ,Св. Йоан Златоуст , Св.Григории Нисииски и много други.Само така се разбират напълно словата писани в тази книга.

# 78
  • Мнения: 1 103
не не съм   newsm78

# 79
# 80
  • Мнения: 6 167
Аз я прочетох. Нищо не ми хареса, насилие и притежание. Пълна отврат.
Дума по дума съм я чел. Повтарял съм много пъти неща дето са ми били двусмислени.
Само едно остана в съзнанието ми: Желанието да притежаваш убива всичко!!!

само новия завет и малко от стария, самото начало няколко страници.
според мен това не е роман, за да се 'чете'.  нямам и нагласата, че трябва да почна от 1 стр и да стигна последната.
като цяло не ми беше от най-интересните неща за четене.  а и не научих много, тоест, не се извисих духовно.

# 81
  • Мнения: 1 029
да 4ела съм я

# 82
   Аз пък искам да поздравя всеки, който е чел, чете или се е заканил сериозно да   прочете Библията Hug
Хич да не ви пука какво си мислят и какво казват хората PeaceЧетете когато и както ви харесва.Ако е редовно още по-добре.Дори и 1000-да пъти да я  ПРОЧЕТЕШ от кора до кора пак ще има  нещо ново, което си пропуснал.
Даже, когато я четеш само така от любопитство и за обща култура тя  рано или късно ще даде отпечатък в/у живота ти.Дори, когато прочетеното сякаш  "влиза през едното и излиза през другото...", пак ще има ефект.
Божието слово е живо и действа, то променя и  вади на светло тайни неща, които сме скътали в  душите си и си мислим, че  никой не вижда.
  Даже живота ни да е като ведрото , в което ядат прасетата, с пробито дъно, безнадеждно мръсно.Но ако то стои достатъчно дълго  на реката и водата  преминава п/з него ефекта ще е  голям.А ако божието  слово ни умива свеки ден, то  още по-голям ще е  резултата.

   Искам да ви поздравя с Рождество Христово! Това е деня, в който живото божие слово се яви в плът, роди се като беззащитно бебе, за да ни  даде надежда за вечността.И който Му се довери и  се остави в ръката Му, ще бъде напълно обновен и ще получи втори шанс , да бъде завинаги с Него.Дано звездата , водила мъдреците  към Христос, да отведе всеки , който и днес Го търси с чисто сърце и с цяла душа Heart Eyes Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт