Много съм доволна от градината на Иван!

  • 19 079
  • 188
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 278
Lub, благодаря ти, че си сложила Земляни, в подписа си. Най-сетне го гледах.
Единственото, което мога да кажа е, че това е филм, който всеки човек с поне малко развито умствено тяло, трябва да гледа. Не само заради животните. И заради себе си!
Още веднъж, Lub, благодаря!   bouquet


Злати, Lub говори за "Илюзии", от която е откъсът по-горе.

# 136
  • Мнения: 4 414
Специален поздрав за agneshka, която с последния си пост ме въодушеви да го изровя от нет-а!
Благодаря Hug
Илюзии ми е много, много любима книга от младежките години може би е време да я прочета отново Thinking... не знам защо винагия свързвам с "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет"...може би защото и двете са от безгрижния ми период в живота, когато се занимавах предимно с четене, ходене на палатка и дъъъъълги разговори с бутилка край огъня... та в тази връзка и аз бих се включила с удоволствие в червеното вино край огъня...

# 137
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм изчела всичко,  на Ричард Бах, пускано на пазара...но не виждам връзка с темата   newsm78

# 138
  • Мнения: 4 414
И аз съм изчела всичко,  на Ричард Бах, пускано на пазара...но не виждам връзка с темата   newsm78
ами няма много връзка с началото на темата... просто
Понеже темата се разгърна и продължава да се разгръща спрямо изходната си позиция, аз като автор нямам нищо против, даже напротив - харесва ми, а модераторите ни търпят, че от "Нашите деца" го обърнахме на "Техните родители",...
Понеже (всичкото там горе)... мазалото тъй или иначе настана, искам да пусна нещичко, което често си препрочитам, за всички, на които им се присяда край огъня с чаша вино в ръка (или бира за Поли).
с две думи - доворим си за поглед към живота, вселената и всичко останало Wink

# 139
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Деметра ме подсети, че съм натрупала няколко книги на Рудолф Щайнер да ги чета и все отлагам.  Rolling Eyes Но са толкова тромаво преведени(оправдавам се аз Laughing)...

# 140
  • Мнения: 7 384

Да, наясно съм с плюсовете на една добре работеща българска детска градина, особено предвид факта, че карам магистратура по темата; та инфото за същината на българската педагогика, което е по задание, го получавам директно от първоизточника, така да се каже.
Като си специалист , както пишеш по горе, обясни с няколко думи приликите и разликите на валдорфската градина и на "работещата българска детска градина ".Защото на мен ми се струва ,че първата използва само елементи от програмата по КТБД /абревиатурата трябва да я разбереш като специалист/ в ДГ .  Peace

# 141
  • Мнения: 1 278
Но са толкова тромаво преведени(оправдавам се аз Laughing)...

Ах, този немски...  Laughing

# 142
  • Мнения: 1 278

Да, наясно съм с плюсовете на една добре работеща българска детска градина, особено предвид факта, че карам магистратура по темата; та инфото за същината на българската педагогика, което е по задание, го получавам директно от първоизточника, така да се каже.
Като си специалист , както пишеш по горе, обясни с няколко думи приликите и разликите на валдорфската градина и на "работещата българска детска градина ".Защото на мен ми се струва ,че първата използва само елементи от програмата по КТБД /абревиатурата трябва да я разбереш като специалист/ в ДГ .  Peace


Не мога. Не съм специалист по Валдорфска педагогика. Но, ако след четири години ме помолиш да направя това за теб, може и да ти услужа. Ако ли пък ти е спешно, ще трябва да помолиш някой от тези, които са специалисти и по двете педагогики. Това условие е от съществена необходимост за всеки уважаващ себе си сравнителен анализ.

# 143
  • Мнения: 23
А какви са таксите?

# 144
  • Мнения: 2 614
Супер, радвам се, че намирам какво да прочета по темата за тази детска градина.
Вкъщи съм от няколко дни, и вчера случйно превключих на предаването "Часът на мама"  Crazy, но пък беше интересна темата за детските градини /ясли
И дадоха репортаж от тази детска градина - събудиха интереса ми, но нямат ясла, а започват от 3-годишна възраст.
Та точно това обясняваха, за ежедневното излизане навън - това, което 100% липсва в яслата на дъщеря ми, и което много ме тормози...
Другото, което ми направи впечатление, беше именно това, че оставят децата на естественото им развитие, няма писане на чертички на 6 години, и повтаряне на същите неща в първи клас.  ooooh!
Обясняваха, че в групата са деца от различни възрасти - като идеята е големите да показват и да се грижат за по-малките, а малките учат от по-големите....
Благодаря за темата, Деметра  Peace

# 145
  • Мнения: 816
Транспорта не го ли предлагат те?
А, цената, която сте посочили за един месец ли е или за цялата година?
На мен идеята да са групи с деца в различни възрасти от части ми харесва, но от части - не. Когато са повечко деца става нещо страшно, но там май са по по-малко на брой деца, нали така?

# 146
  • Мнения: 1 278
Супер, радвам се, че намирам какво да прочета по темата за тази детска градина.
Вкъщи съм от няколко дни, и вчера случйно превключих на предаването "Часът на мама"  Crazy, но пък беше интересна темата за детските градини /ясли

А, да, "Часът на мама" по БТВ.   Simple Smile Значи снимали са три филмчета, ти си гледала второто. За съжаление са се обадили твърде късно и ние не можахме да си видим децата, които също участват в него. Ти може и да си видяла Иван.  Grinning
Третото филмче обаче знам, че ще го излъчват на 17 декември, тъкмо преди Коледа. То е за месенето на хляб и сигурно ще бъде интересно. Така че, който иска и има възможност да си го позволи, може да се строи пред БТВ на 17 декември, от ... ъъъ.. не го знам в колко е това предаване... май 15,00 или 15,30 часа.

DOROTEIA, транспортът е на външна фирма, не са със собствени бусчета все още. Таксата е месечна, за съжаление няма как да е годишна, дори и общинските градини излизат по-скъпо годишно.  Simple Smile
А за смесените възрастови групи, мога само да кажа, че е въпрос на възпитателна система наистина. При така наречената традиционна (все още  Wink Laughing ) система си съвсем права, че с повече деца не може да се получи. При Валдорф и при Монтесори обаче нещата са така разработени, че и с 20 деца нещата работят перфектно. В градината на Сашо едно време бяха 16 деца и беше страхотно. Той все ми разказваше как Мислав и Стипе  Grinning (най-големите от момченцата - на шест годинки и половина) му помогнали за това, му показали онова.
Учителките на Иван от Валдорфската градина пък ми разказваха как децата в една от групите, в която са били на стаж в Германия, дечицата били 18 на брой (смесена възраст), но когато не са навън на двора  Laughing, а са вътре - все едно били 5.

# 147
  • Мнения: 2 818
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=878&bm=2  Можеш да го гледаш тук.

# 148
  • Мнения: 1 278
А, много ти благодаря!  Heart Eyes   bouquet

# 149
Demetra,

Пуснах сърча по интернет и в страницата на Новинар ми попадна тази статия http://novinar.net/?act=news&act1=det&sql=MjQ1OTsxMA==&a … ater=MjQ1OTszNDE=.

Интересното ми беше не толкова статията (след всичко прочетено тук по темата тя направо бледнее), колкото коментарите под нея. Ще ти е интересно да ги видиш, макар че там дебатът е доста, как да кажа, на странно ниво.

Въпреки това ще ми е интересно да чуя твоето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт