"Екзема на домакинята"

  • 41 788
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 186
Здравейте момичета
Имам един проблем който вече ме тормози около 1г и 7м и за който бях писала доста отдавна тук във форума
Имам екзема на домакинята( ТАКА ГО НАЗОВАХА ДЕрмАТОлОЗИТЕ ПрИ КОИТО СЪм ХОДИлА) и това е вече много време
Скъсах се да ходя по лекари и така и не ми минава....мазах с какаво ли не и всичко се оправя за 7 дни но после пак се появява- ръцете ми стават много сухи и се сцепва кожата като стават рани които много щипят
Дано да има и други мами които да ми помогнат с някакво решение защото това е едно много досадно нещо от което няма отърване
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 426
Да, и аз съм като тебе, а и зимата на студа става още по-лошо... Сигурно и ти като мене не използваш ръкавици... Аз горе-долу се оправих след като си купих миялна за чинии - и сега нито пера, нито мия на ръка, единствено прах бърша. Лимонов сок и глицерин - това е, което ми помага най-много на ръцете, никакви мазилки от тия, дето ми предписваха...

# 2
  • Мнения: 1 186
благодаря ти за отговора ама там е работата че аз дори и мия всичко с домакински ръкавици и полза отново няма-дори единият доктор при който ходих ми каза да не съм си миела ръцете с нищо цели 2 месеца #Crazy ама това е невъзможно след като имаш дете и въпреки това пак се появиха гадните екземи
благодаря ти за отговора Hug

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 995
Така като го описваш е като моето!
В началото ръцете /пръстите при мен/ стават на нещо като мехурчета ама не изпъкнали навън а сякаш в самата кожа, сърби ужасно и после кожата става ужасно груба и започва да се цепи стават рани до кръв /като леко порязано/ в последствие се бели кожата в момента кожата на ръцете ми е в този стадии!
Моята лекарка /личната / го нарича контактен дерматит!
И аз не ползвам ръкавици!
Лошото е че не мога да разбера от точно кои препарати става инфекцията или от комбинацията на препарати и прахоляк ли е?!
Аз също ими съдомиялна и почти не пера на ръка.
Невада как ти помага лимоновия сок и глицерина?
При мен има известно облекчение, но вече в стадия на цепенето отвара от тетра - да си понакисна ръцете.
Поне ме успокоиха, че не е заразно! А дали е вярно не знам!?

# 4
  • Мнения: 1 186
И аз пробвах с тетрата ама много ми щипе иначе е същотото като на вас
Сега мисля да посетя и Хомеопат защото само така не съм пробвала и знае ли човек-може да ми помогне
Благодаря ви и ще чакам нови отзиви Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
Моя приятелка има този проблем от години. Мазала се е с какво ли не. По болници е лежала... И накрая за другно нещо започна да пие Имунобор. Оказа се, че този й проблем изчезна. Опитай ако искаш. При нея се е появил след ражданията. Организма тогава отслабва и се орключват разни алергии.

# 6
  • Мнения: 1 186
Моя приятелка има този проблем от години. Мазала се е с какво ли не. По болници е лежала... И накрая за другно нещо започна да пие Имунобор. Оказа се, че този й проблем изчезна. Опитай ако искаш. При нея се е появил след ражданията. Организма тогава отслабва и се орключват разни алергии.
Благадаря ти за инфото защото и нейния проблем май като моя и другите момичета Hug
При мен се появи 5-6 месиц след раждането и е било резултат от постоянното мокрене на ръцете(ВЪПрЕКИ чЕ НЯмА лОГИКА) но е много непоносимо защото и ръцете ми вече заприличват като на някоя баба-груби и сбръчкани
благодарности и на теб  bouquet а аз продължавам да събирам инфо за мен и така да помогнем и на други мами с този проблем

# 7
при мен не е точно същото или по-скоро не до толкова . помогна ми един балсам на докторТАЙС за много суха кожа - NACHTKERZEN БАЛСАМ при невродермити и много суха кожа . ползвах го и докато кърмех за мазане на гърдите понеже се бях престарала в миенето и кожата ми беше много суха . подходящ е и за бебета и за бременни. на мен помогна пожелавам и на вас да ви подейства

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
...ръцете ми стават много сухи и се сцепва кожата като стават рани които много щипят...

...И аз пробвах с тетрата ама много ми щипе иначе е същотото като на вас
Сега мисля да посетя и Хомеопат защото само така не съм пробвала и знае ли човек-може да ми помогне.
Благодаря ви и ще чакам нови отзиви Peace

 Наистина този проблем е във възможностите на хомеопатията. Успех!  Peace

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
При мен не знам дали е същото в начален стадий. Започват да ме сърбят ръцете. Стават червени петна, много сърби. Понякога стават рани да се чеша. Аз мисля. че е от препаратите.

# 10
Имам екзема от около 25 години, помага Линола фет, но само ако всичко се прави с ръкавици, рядко миене на ръце. Минава от само себе си, когато тя си реши.

# 11
  • Мнения: 1 186
Имам екзема от около 25 години, помага Линола фет, но само ако всичко се прави с ръкавици, рядко миене на ръце. Минава от само себе си, когато тя си реши.
БлАГОДАрЯ ТИ

# 12
  • Мнения: 402
Здравейте. И на мен се появи този проблем по пръстите (близо до кокалчетата) на ръката. Мехурчета, ранички, лющене....безумен сърбеж. Появи се през лятото, когато все на мивката стоях - готвех всекидневно за малкото синче и за нас. Излекувах се с крема на това малко синче, което беше с екзема на сгъвката на крачето до първата си годишнина. Екземата му беше със същите стадии, а крема му е предписан от дерматоложка - А-дерма на Ducray.
http://www.dermaweb.com/dermato/ducray/ducray/home_d.htm
Понеже почнах да мажа сина системно едва на 11 месечна възраст, то смятам, че ако бях почнала по-рано, е щял да се избави и по-рано от сърбежа.
Преди да го почна, се мазах с кортикостероидите, също останали от сина - ефект нулев, че и отрицателен. Като започнах с А-дерма, мазах всекидневно по 2 пъти и бързо получих облекчение. Вече нищо не ме кара да мажа. Пръстите ми са както преди (да чукна на дърво). Кремът е скъп - стига до 30 лв тубата, но е доказан - ще го срещнете препоръчан от Бърди и други майчета в темите за атопичен дерматит. Тайс не е толкова добър, А-дерма е по-висш продукт.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 204
Моя приятелка има този проблем от години. Мазала се е с какво ли не. По болници е лежала... И накрая за другно нещо започна да пие Имунобор. Оказа се, че този й проблем изчезна. Опитай ако искаш. При нея се е появил след ражданията. Организма тогава отслабва и се орключват разни алергии.
Благадаря ти за инфото защото и нейния проблем май като моя и другите момичета Hug
При мен се появи 5-6 месиц след раждането и е било резултат от постоянното мокрене на ръцете(ВЪПрЕКИ чЕ НЯмА лОГИКА) но е много непоносимо защото и ръцете ми вече заприличват като на някоя баба-груби и сбръчкани
благодарности и на теб  bouquet а аз продължавам да събирам инфо за мен и така да помогнем и на други мами с този проблем


То всъщност не ти пречи да пробваш с Имунобор-а. Първият месец се пие по 2 хапчета на ден, после по едно. Схемата я има дадена на листовката. По-безобидно е, защото има само "треволяк" в Имунобора. А иначе приятелката ми се е мазала с повечето споменати тук неща, но ефекта е временен. Според мен ако си засилиш имунитета организма реагира цялостно. Иначе мажеш и потушаваш само симптома. Но аз не съм лекар, само си разсъждавам  Wink и споделям нещо, което с очите си видях, а тя е с тази екзема 15-16 г. Вече си мие чинии без проблем. Само понякога й се раздразват ръцете, примерно от домат, лук, неща, които преди не е могла да докосне дори.

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не знам от какво то4но из4езнаха  обривите при мене, имах в бг! за мене са автогенно заболяване ,появават  се и из4езват тука дали от храната, тотално  разли4но вси4ко и дали, защото пия калций, магнезий и витамини ми из4езнаха! с ужасно суха кожа на ръцете съм и съм постоянно на мивката , зимата се пукат  до ноктите от студената вода, нямам топла и си е мъка!

# 15
  • Мнения: 1 186
Благодаря на всички ви за отзивите и помоща Hug......ще взимам някакви мерки но да видя кога защото пак са ме почнали тия екземи #Cussing out

# 16
  • Мнения: 686
И аз го имам този проблем.Но при мен изчезва от само себе си и после пак се появява.
Ще следя темата с интерес. Wink

# 17
  • Мнения: 1 174
Здравейте момичета,горещо ви препоръчвам да се мажете с Витасин,това е козметичен крем,изцяло от билки и меден клей,много ефикасен за много неща,включително и за тези екземи.Иска се упоритост и ефекта е сигурен PeaceСтрува 4-5 лева и го има по аптеките.Надявам се да съм била полезна! Hug

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Имах този проблем преди години,не че сега го нямам,но е в много по-лека форма.Когато ръцете ми са били най-зле вечер преди лягане ги намазвах обилно с Дефламол,слагах ръкавици и така си лягах.Неприятно е,но състоянието им се подобряваше.

# 19
  • Мнения: 1 186
Благодарности на Йоана и мах-мама  Hug
Но по колко пъти се маже на ден с Витасина и целите ръце ли се мажат или само раните Thinking
Ще чакам отговора с нетърпение Peace

# 20
  • Мнения: 1 174
Благодарности на Йоана и мах-мама  Hug
Но по колко пъти се маже на ден с Витасина и целите ръце ли се мажат или само раните Thinking
Ще чакам отговора с нетърпение Peace
Мажи си раните,а пък ако са ти напукани може и целите ръце,по колкото пъти имаш възможност,крема е мазен и вечер например преди лягане или през деня,когато няма да вършиш нищо Peace

# 21
# 22
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Така като го описваш е като моето!
В началото ръцете /пръстите при мен/ стават на нещо като мехурчета ама не изпъкнали навън а сякаш в самата кожа, сърби ужасно и после кожата става ужасно груба и започва да се цепи стават рани до кръв /като леко порязано/ в последствие се бели кожата в момента кожата на ръцете ми е в този стадии!

Mного точно описание! Минутка преди да започна да чета темата се чешех като луда. И в момента ме сърби ужасно ръката  Close При мен започна на 2 пръста отгоре (средния и кутрето). В продължение на 3-4 години се появяваше само лятото за около месец и после изчезваше, все едно го е нямало, като през това време не се повлиява от нищо. Откакто родих започна да се появява по-често. В последствие след големи проблеми с роднините на съпруга ми, стана почти постоянно.
Ходила съм при много специалисти, но всеки казва различно. Последно казаха, че се отключва на нервна почва, а след това се дразни от препарати и други химии.
Склонна съм да се съглася с това, поне за мен, защото като се връщам назад виждам, че наистина се е появявал в стресови за мен ситуации.
Мазала съм с какво ли не. Нищо не ми помага.  Sad Просто изчезва само в даден момент. Това, което ме притеснява е, че в началото беше на средния пръст и кутрето, но всеки път заема все повече място. В момента е и между пръстите и... а бе много стана Sad А да не говорим колко е грозно. Все се намира някой да каже "Олееееее  Shocked какво е това бееееее  #Crazy" А то не си е за гледане де  Rolling Eyes червено, надуто, напукано, кърваво  ooooh!
Извинявам се, че стана дълго и без кой знае каква полезна информация, но много се зарадвах, като видях, че не съм сама (малко егоистично ама..  Blush). Друго си е да има кой да разбере  Mr. Green Като кажа на някой, ми отговарят - О, знам, и аз се изприщвам от някои сапуни... " Какво ти изприщване  ooooh! Понякога ми иде да си отрежа ръката   ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 587
Аз се излекувах с Mometasone -крем.Не знам дали ще можеш да го намериш в Бг.С антибиотик е.Друг крем за ръце сега започвам да използвам.А иначе-мазах си целите ръце в продължение на 3 седмици-спрях за около 10 дни(без да се мажа с нищо-то и нямаше нужда,кожата ми се чувстваше добре)-отново с Мометазон за 2 седмици-пак почивка....През това време чинии и всичко останало само с ръкавици.ръцете си миех с билков сапун.За 3-4 месеца екземата изчезна,а си я имах 4 години ,че и по-вече

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Виждам, че много време не е писано по темата, но сега я намерих.
И аз се озовах със същия проблем. Започна от възглавничката на средния пръст - едно малко петънце. Реших, че е от препарати. Доста време се задържа без промяна, но сега обхвана и другите ми пръсти, също и от горната страна. Ужасно е, направо си губя сетивността на пръстите.
Реших, че е от кърменето, че нещо не ми достига...

До къде стигнахте с лечението на проблема. Аз още не съм ходила на дерматолог, но все си мисля, че ще подценят проблема, както направи и джипката ми.
Сега съм решила да пробвам с балсама на д-р Тайс, пък дано този път стане  Peace

# 25
  • Мнения: 1 186
Това е ужасен проблем.....аз все още съм си така....минава докато се мажа с Елоком и Дермоват но само до там,като спра мазането и пак рани,сърбежи и щипене дори от вода и плодове дори Shocked
Имам чувството че вече все ще съм така Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 4 575
На мен ми изписаха Дипрогента и минава с 2-3 намазвания. Но временно. Научих се всичко вкъщи да пипам с ръкавици и е по-поносимо сега.

# 27
  • Мнения: 1 938
Пробвали ли сте да се мажете с Флуцинар?

# 28
  • Мнения: 17
Здравейте ,аз също имам екзема ,която полу4их от препаратите за миене ползвах ги без ръкавици .Ходих при един много добър доктор пенсионер Др Нанов той ми изписа някакаж мехлем не му помня името и ми би някаква инжекция ефекта от която трае 1 месец.Каза ми и да не мия дори и с ръкавици ръцете ми бяха направо страшни спрях да мия не пипах никакви вера и препарати забременях и екземата ми из4езна .Мислех ,4е е завинаги ,запо4нах да си мия спокойно и забелязвам 4е мехур4етата пак се появяват.......

# 29
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте ,аз също имам екзема ,която полу4их от препаратите за миене ползвах ги без ръкавици .Ходих при един много добър доктор пенсионер Др Нанов той ми изписа някакаж мехлем не му помня името и ми би някаква инжекция ефекта от която трае 1 месец.Каза ми и да не мия дори и с ръкавици ръцете ми бяха направо страшни спрях да мия не пипах никакви вера и препарати забременях и екземата ми из4езна .Мислех ,4е е завинаги ,запо4нах да си мия спокойно и забелязвам 4е мехур4етата пак се появяват.......
Решението е като мен, мия всичко с ръкавици, а ако се наложи да съм под вода с препарат ползвам Екципиал протект - мажа и след 5 мин почвам да мия.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз имах същия проблем след като родих първата си дъщеря. Лекарите ми казаха да не пипам никакви препарати. Гумените ръкавици също алергизират заради талка. Слагах памучни и отгоре гумени. Зимата положението ставаше страшно. При силни кризи ползвах клобедерм или белодерм (едно и също е), само че това са кортизонови лекарства и не са препоръчителни за дълга употреба. След 7-8 години проблемът отшумя и сега съм много по-добре. Ръцете все още много ми се изсушават, но ги няма пъчиците, сърбежа и нацепванията да кръв. Снаха ми е оправила проблема с адски сухите си ръце с вепантен - крем. Аз също го ползвам от време на време и съм доволна.

# 31
  • Мнения: 191
И аз страдах няколко години от домакинска екзема. Голяма мъка, особено през зимата така лошо ми се напукваше дясната длан.

Миналото лято ходихме на почивка в едно село до Вършец - Спанчевци. Имат минерални басейни - Минкови бани се казва местността. Водата е много лековита и за една седмица екземата изчезна. Ем не съм правила процедури, просто седях във водата заради децата.Преди това се бях мазла с какво ли не и получавах само временно облекчение. Виждала съм, че продават и бутилирана минерална вода от Спанчевци, ако намерите - топете си ръцете в нея. Много помага.

# 32
  • Мнения: 238
Хайде и аз при вас. Преди 7 месеца ми се появи малко петънце на безименния пръст на лявата ръка, полека-лека се разрастваше и вече са обхванати всички пръсти и дланта на дясната ръка. На лявата остана само на един пръст. Никога не съм имала преди това кожни проблеми. Мислех, че е от препарата за миене. Сега си давам сметка, че се появи в момент на голям стрес за мен и се влошава в моменти на напрежение, т.е. екзема на нервна почва. Месец и нещо се лекувах с традиционните КС кремове с временен резултат. Сега ползвам за къпане и мазане само медицинската козметика на детето ми, което е с атопичен дерматит. Най-добре ми действа Екзомега на А-дерма. Открих и хранителна зависимост. Опитвам се да избягвам храните, от които се влошават ръцете ми - определено има ефект.
...Гумените ръкавици също алергизират заради талка. Слагах памучни и отгоре гумени.
Чудесна идея, не бях се сетила. Peace И мен ме предупредиха да не ползвам гумени ръкавици.

...Виждала съм, че продават и бутилирана минерална вода от Спанчевци, ако намерите - топете си ръцете в нея. Много помага.

Къде продават такава минерална вода?

# 33
  • Мнения: 1 186
От както имам екземата ползвам ръкавици и дори като се къпя Shocked...и пак няма ефект....бяха минали за около седмица и сега пак започват да сърбят и да се появяват раните Tired....нищо не помага вече както бях писала Tired

# 34
  • Мнения: 1 494
И аз- в отбора.
АЗ забелязах, че ми се получава от Ехо- за чинии. Дълго време мих с Пур и се облекчи положението. Сега ползвам всичко, с изключение на Ехо. Гледам да е с балсам. Откакто се роди сина ми, свикнах да си мия ръцете много често. Предполагам това допълнително натоварва ръцете. И зимата положението е много зле. Ако и изляза без ръкавици, направо ще кажеш, че ръцете ми измръзват. Получават се едни червени точки и щипе и сърби.
Миналите години се мажех Глизолид крем. Много е добър, но с това често миене на ръцете чак ме е яд да се мажа. И на мен лекарите ми казаха контактен дерматит.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз- в отбора.
АЗ забелязах, че ми се получава от Ехо- за чинии. Дълго време мих с Пур и се облекчи положението. Сега ползвам всичко, с изключение на Ехо. Гледам да е с балсам. Откакто се роди сина ми, свикнах да си мия ръцете много често. Предполагам това допълнително натоварва ръцете. И зимата положението е много зле. Ако и изляза без ръкавици, направо ще кажеш, че ръцете ми измръзват. Получават се едни червени точки и щипе и сърби.
Миналите години се мажех Глизолид крем. Много е добър, но с това често миене на ръцете чак ме е яд да се мажа. И на мен лекарите ми казаха контактен дерматит.
И аз покрай децата все мия. Но забелязах, е се усложнява когато съм с пръстени. Махнах ги и положението се подобри. Док каза, е под тях се задържали препарати.

# 36
  • Мнения: 161
и аз да се набутам...следващата неделя съм се записала на дерматолог...пък да видим - лошото е, че таман почна да минава от поредното мазило....и стана още по-зле рязко и изведнъж...  Cry

# 37
  • Мнения: 5 591
Здравейте мами,радвам се че попаднах на тази тема,защото и аз имам кожни проблеми.Ръцете ми се напукват целите и даже и под китката.Забелязах 4е когато ги мия със течен сапун на Медикс стават още по-зле,а и от другите препарати също.Когато ми се напукат почва да сърби и се разкървяват пукнатините.Проблемът с ръцете ми е от преди раждането.Мазала съм се със крем Смрадлика в началото ми помагаше,но вече не.Незнам дали е екзема,но вида на рацете ми е като на баба. SadИ аз си мия често ръцете,няма как с малко дете все си на мивката.Заради това се мажа само вечер,но явно по 1 на ден не стига.На дерматолог не съм била.Гумени ръкавици не ползвам,защото не ми е удобно да работя с тях (и на най-малкия номер са ми големи пръстите:)]Незнаех,че талка алергизира.Ще следя темата. Peace

# 38
Здравейте!
Аз също имам този проблем и то от много по-отдавна, още преди да родя, но особено се раздразни след раждането на сина ми. Абсолютно същото е описанието! Ходила съм на много лекари, но нищо ефективно!Мазала съм се с всякакви кремове-Флуцинари, Линола фет и т.н. (много от вече изброените по тази тема), плюс разни мазила, правени по рецепти на дерматолози.Екземата затихва за малко след намасванията и после отново избива! #Cussing out

# 39
  • Мнения: 32
Имах този проблем преди половин година. Помогна ми крем - Лек Фарм - прави се в аптеките. Личната  лекарка ми го изписа, но съм изгубила рецептата с точните съставки. След като почнах да се мажа, екземата изчезна за 2 седмици.  Преди месец пак почнаха сърбржите, но щом намазах - изчезна.
Успех   Hug

# 40
  • Мнения: 1 186
Имах този проблем преди половин година. Помогна ми крем - Лек Фарм - прави се в аптеките. Личната  лекарка ми го изписа, но съм изгубила рецептата с точните съставки. След като почнах да се мажа, екземата изчезна за 2 седмици.  Преди месец пак почнаха сърбржите, но щом намазах - изчезна.
Успех   Hug
Как мога да си набавя  този крем newsm78
Момичента,да отбележа само че дори и хапчета през устата съм пила,но отново без резултат Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 406
Надявам се да ви бъда и полезна.Моят съпруг има суха екзема на ръцете от бебе,симптомите са както при повечето от вас незабележими мехурчета,постоянно го сърби,кожата се цепи до кръв.От малък е ходил по всякакви лекари и едва преди две години открихме една дерматоложка,която първо му би инжекция(ако ви интересува ще потърся как се казва),от която всичко изчезна,но за няколко месеца и пак се появи.Опитахме да да я бием още веднъж,но лекарката каза,че се приема един път в годината,явно е доста силна.За постоянно лечение му изписа едни прахчета и крем "АДВАНТАН",от който ръцете му вече са напълно нормални,има пак ранички,но вече може спокойно да си сгъва пръстите без да се притеснява от сцепване.Всяка екзема е различна,затова първо се консултирайте с лекаря си.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 575
Опитахме да да я бием още веднъж,но лекарката каза,че се приема един път в годината,явно е доста силна.За постоянно лечение му изписа едни прахчета и крем "АДВАНТАН",
A koq e injekciqta? I nali znaete, 4e Advantan e kortikosteroiden krem i ne moje da se polzva dylgo.
Sorry za latinicata, ama sym v ofisa...

# 43
  • София
  • Мнения: 406
Ще потърся в рецептите как се казва инжекцията,но му я биха,защото много се беше влошил.А за АДВАНТАН явно при него не се отразява неблагоприятно,защото от доста време се маже с него и няма вреда.Затова казах,че има различни екземи и затова непременно трябва консултация със специалист.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 575
Ще потърся в рецептите как се казва инжекцията,но му я биха,защото много се беше влошил.А за АДВАНТАН явно при него не се отразява неблагоприятно,защото от доста време се маже с него и няма вреда.Затова казах,че има различни екземи и затова непременно трябва консултация със специалист.
Da i az zatova kazah za Advantan-a. Nie nqma kak da vidim, 4e se otrazqva, dokolkoto mi obqsniha organizmyt se prenasi6ta i spira da dejstva.

# 45
  • София
  • Мнения: 406
Ще потърся в рецептите как се казва инжекцията,но му я биха,защото много се беше влошил.А за АДВАНТАН явно при него не се отразява неблагоприятно,защото от доста време се маже с него и няма вреда.Затова казах,че има различни екземи и затова непременно трябва консултация със специалист.
Da i az zatova kazah za Advantan-a. Nie nqma kak da vidim, 4e se otrazqva, dokolkoto mi obqsniha organizmyt se prenasi6ta i spira da dejstva.

Да,за пренасищането си права,но при него му действа все още.

# 46
  • Мнения: 161
Надявам се да ви бъда и полезна.Моят съпруг има суха екзема на ръцете от бебе,симптомите са както при повечето от вас незабележими мехурчета,постоянно го сърби,кожата се цепи до кръв.От малък е ходил по всякакви лекари и едва преди две години открихме една дерматоложка,която първо му би инжекция(ако ви интересува ще потърся как се казва),от която всичко изчезна,но за няколко месеца и пак се появи.Опитахме да да я бием още веднъж,но лекарката каза,че се приема един път в годината,явно е доста силна.За постоянно лечение му изписа едни прахчета и крем "АДВАНТАН",от който ръцете му вече са напълно нормални,има пак ранички,но вече може спокойно да си сгъва пръстите без да се притеснява от сцепване.Всяка екзема е различна,затова първо се консултирайте с лекаря си.
а кой е лекарят? каде може да се намери, очевидно е един от по-добрите дерматолози...  Confused

# 47
  • София
  • Мнения: 406
Дерматоложката е в "Авис Медика" в Плевен.Ако искаш координати пиши ми на лични.

# 48
  • Мнения: 903
Здравейте и от мен мили майчета Simple Smile
И аз имам същия проблем с ръцете и краката... суха кожа, цепене на кожата до кръв... много боли, но не ме сърби... правих си изследване за всички видове алергии и се оказа, че нямам проблем и си е контактен дерматит или нерводермит. Имам го от близо 2 години. Направих бъбречна криза, извадиха ми камък и една седмица след това започнаха проблемите. Дъщеря ми беше на 6 месеца, а всички дрешки ги перях на ръка. Нищо не ми помага освен една инжекция с която за една седмица минава всичко, задържа се около 2 седмици и после всичко наново. За всичко слагам ръкавици с памучно покритие отвътре, дори и когато се къпя. Вече съм се отчаяла, но се надявам, че все някога ще мине.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте и от мен мили майчета Simple Smile
И аз имам същия проблем с ръцете и краката... суха кожа, цепене на кожата до кръв... много боли, но не ме сърби...
Много е лошо така. А докторите какво ти изписаха?

# 50
  • Мнения: 5 001
И при мен имаше едни мехурчета,които като се пукнат и боли,после се бели кожата и ако си свия пръстите кожата се цепи... ooooh!
Мазах,ходих по доктори.Резултат - никакъв.
Един ден много ми бяха зле ръцете след поредно пране на ръка и миене не чинии и се намазах с крем "Витасин".Той е направен от естествени продукти и е доста мазен.Та намазах се(докато гледам телевизия),просто за да ми се подхрани кожата и да не ме боли толкова.Ефекта беше,че ме облекчи и престана да ме сърби.На другия ден пак се намазах и си сложих ръкавици(от плат).И така за около 1 месец се избавих от тая гадост.Кожата започна да се подхранва и цепнатините зарастнаха.И до ден днешен ням и помен от балончета,сърбежи.....Ама аз от време навреме все си се мажа с този крем.
 Купува се от аптеките и струва около 3-4 лева. Пробвайте го.Ако не ви помогне,поне няма да ви навреди,защото е натурален продукт,а не лекарствен....

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ееййй тая гадост много хора трови  #Cussing out
При мен положението е поносимо.
Това, което се образува по пръстите откъм дланта сега се пооправи - не е толкова сухо, не се цепи и лющи. Там по принцип нямам сърбежи. Сега положението от горната страна е по-сериозно - много сърби, появяват се тези мехурчрта, пукат се и после много грозно засъхват.
Но и аз спрях да се мажа с Нахтхерцена. Сега съм самос козметични кремчета и то не много често, че покрай малката не остава време.
Също като сме по цял ден в парка и от пахоляка и мръсотията усещам, че положението ще се влоши.

# 52
  • Мнения: 307
От 3 години съм с този проблем и облекчение има в повечето случаи само временно.Осем месеца не ми се беше появявало, но напоследък от повечето миене на чинии пак започна (бях махнала ръкавиците). Пия Isoprinozin, който е за увреден клетъчен имунитет (подобно на Имунобор, но доста по-силно и скъпо,за съжаление). Според лекарката ми всичко се дължи на имунната система. Още при първи признаци мажа вечер с вазелин и спя с ръкавиците до сутринта.

# 53
  • Мнения: 1 186
Момичета при мен положението е все едно и също Tired....появяват се гадните ранички,започвам да мажа с Елоком само засегнатите места докато мине и пасле като се появи отново,пак мажа...попринцип Елокома го дават да се мажеш най-много 10 дни но какво да правя като само той ги оправя Tired...имам чувството че няма оправия това чудо Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 413
Ох,отдавна търся тази тема и все не я намирах!
И аз съм със същия проблем вече повече от 15години.Пила съм Тавежил,Клемастин,Преднизолон,Зиртек, Алергозан.
Мазала съм с Флуцинар,Дипрозон,Клобедерм,Витасин,Адвантан,Дерматоп, Линола фет, Eлоком, има още препарати но сега не се сещам точно кои съм ползвала. Пробвах и с течен азот-нищо не стана,от лечебните козметики съм пробвала доста Атодерм,в момента ползвам Ексципиал. От билковите съм пробвала със мехлем от маз и невен,също сълзите от лозите и какво ли още не.
Ефекта е краткотраен ,докато мажа с кортикостероидните ми стават ръцете гладки и меки-как ги спра всичко започва отначало. ooooh!
Кортикостероидните препарати НЕ са никак безобидни-от тях можеш да получиш артритно  изкривяване на пръстите .В момента съм направила по рецепта на дерматоложката правен в аптеката мехлем,който е с по-малко съдържание на кортикостероиден препарат и повече витамини и овлажняващи продукти ефекта е само поддържащ да  ми омекотява(смагам го само вечер),и след всяко миене на ръцете слагам Ексципиал-вече съм се обедила че пълно лечение няма. Докато бях бременна и след това докато кърмех ,явно от хормоните или де да знам точно на какво се дължи ,но нямах проблем и си мислех че съм се излекувала-но уви ,след като спрях да кърмя ужасната екзема пак се върна #Cussing out
Ще следя темата с интерес и ако има нещо с което да не съм пробвала-бих опитала,забравих да пиша,че от минералната вода във гр.Вършец като отидем на чешмата директно се измивам и наистина омекват,но се чудя мацката която пише за Спънчевци как се е излекувала?Колко време е правила бани?Аз съм от този край и бих опитала ако наистина има дълготраен ефект.

# 55
  • Мнения: 2 673
Слава богу не съм страдала, но раните и обривите които моето дете имаше се успокояват и изчезват единствено от хомеопатична терапия. Моя съвет е - търсете си класически хомеопат. От все сърце ви желая здраве и късмет!

# 56
  • Русе
  • Мнения: 1 155
И аз съм все така...
На Ексципиал има крем, който е за преди миене. Ползвала съм го, когато ми се налагаше да пера на ръка. Не цапа прането. Предпазва кожата поне до някъде.
Пак на Ексципиал съм ползвала бадемовото масло. Не ми помогна много, но е хубаво поне за моментите, когато не е толкова зле кожата.

# 57
  • Мнения: 1 186
Колкото повече ви чета,все повече се отчайвам Tired...явно това е много упорито Thinking....ще гледам тези дни да отида на хомеопат пък дано помогне....ще ви пиша като това стане Peace

# 58
  • Мнения: 1 174
Момичета при мен положението е все едно и също Tired....появяват се гадните ранички,започвам да мажа с Елоком само засегнатите места докато мине и пасле като се появи отново,пак мажа...попринцип Елокома го дават да се мажеш най-много 10 дни но какво да правя като само той ги оправя Tired...имам чувството че няма оправия това чудо Crossing Arms
Пробва ли с Витасин?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 634
Ох , и при мен е същата работа  Tired, от 4 години се мъча с тези гадини. Вече си мисля че с тях ще си умра  #Cussing out. С какво ли не се мазах, на какви ли лекари не ходих, но не, положението се оправя само за известно време. В момента пак са в много кофти период, ако пробвам да си свия пръстите на ръцете и се пукат и тече кръв  Cry. Кожата е много суха. Какво обяснявам всъщност, явно на повече от вас е известно  Confused

# 60
  • Мнения: 1 237
Преди около 2 години имах същия проблем,и доста време не можех да се избавя от него.Накрая една кожна лекарка ми каза,че това са някакъв вид гъбички и  да смеся глицерин,ампула вит. А и няколко капки лимон и с това нещо да се мажа след всяко мокрене на ръцете с вода.Отделно ми изписа и Тридерм за мазане.След няма и месец ми мина,и да чукна на дърво повече не се е появявало.

За много суха кожа помага Еудермол 8.

# 61
  • Мнения: 238
Колкото повече ви чета,все повече се отчайвам Tired...явно това е много упорито Thinking....ще гледам тези дни да отида на хомеопат пък дано помогне....ще ви пиша като това стане Peace

Не се отчайвате, винаги има начин.  HugИ моята едногодишна екзема беше тръгнала бързо да "пълзи" по едната ми ръка към лакътя. Двете ми ръце, особено дланите буквално ставаха на рани, ако спра два дни кортикостероидните кремове. Доста се притесних и понеже се убедих, че традиционното лечение не ми помага, отидох на класически хомеопат. Такова лечение е бавно, от средата на февруари се лекувам, но определено имам страхотни резултати. Сърбеж отдавна нямам, мехурчета много по-дребни и на по-малка площ се опитват да избият, но ги виждам буквално за няколко часа и после кожата се прибира без да се спукат или да се нацепи кожата. Още не съм напълно със здрава кожа - на някои пръстчета кожата е по-суха, но знам, че ще се оправя. Wink Почти едновременно с хомеопатията, колежки ми препоръчаха един бял крем на д-р Рачев от Габрово, за който не видях да е писано в темата. Хомеопатичката ми разреши да го ползвам, има само растителни съставки и цинк. В началото докато бях зле, мажех два пъти дневно и имах голямо облекчение. Сега вече мажа само вечер и дори през ден-два, според кожата. Никакви други кремове не съм слагала от февруари досега. А Еудермол, Родопско чудо, Витасин, правени кремове в аптека по рецепти на дерматолози и всяка медицинска козметика, за която може да се сетите, пробвах в самото начало, когато изби екземата. Ръцете ми ставаха много по-зле и екземата се разрастваше.  TiredМоже би за всяка кожа е различно и трябва първо да се пробва. Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 114
В моментите на поява на мехурчетата мажа 2, 3 вечери с Адвантан. След това поддържам с Ексципиал протект. Лошото е че не винаги остава време за мазане. Confused При мен се провокира от всичко, нерви, миещи препарати, топло или студено време, дори беленето на плодове или зеленчуци.

# 63
  • Мнения: 903
Мазала съм се с много неща... дипрозон, адвантант, правени кремове и много, много други неща... рецептите ми са около 20 на брой все с различни препарати... най- новото, което ми изписаха беше протопик срещу 49 евро и ми го внасяха от Гърция, а инжекжията е дипрофос(кортизон).

# 64
  • Мнения: 191
Tabby, имаш ли резултат в лечението с Протопик? Аз наскоро четох за него и се чудя дали да го изпробвам. Аз съм с тази гадост от както се помня, повече от 20 години и съм изпробвала куп истории, но с непостоянен резултат.

# 65
  • Мнения: 168
Така като го описваш е като моето!
В началото ръцете /пръстите при мен/ стават на нещо като мехурчета ама не изпъкнали навън а сякаш в самата кожа, сърби ужасно и после кожата става ужасно груба и започва да се цепи стават рани до кръв /като леко порязано/ в последствие се бели кожата в момента кожата на ръцете ми е в този стадии!

При мен е точно ,като описаното по горе. Странното е че изчезва когато отида на море,от солената вода, а на пролет се появява отново. Всяка година излиза на различни места ( само по ръцете) миналата година беше на дясната ръка на средния пръст, тази година е на лявата ръка на показалеца.
Сега смятам да изпробвам някое от посочените от вас мазила , че до морето има още време  Laughing

# 66
  • Мнения: 903
Tabby, имаш ли резултат в лечението с Протопик? Аз наскоро четох за него и се чудя дали да го изпробвам. Аз съм с тази гадост от както се помня, повече от 20 години и съм изпробвала куп истории, но с непостоянен резултат.

Да, много съм доволна и разбрах, че вече го има и в България.

# 67
  • Мнения: 191
Tabby, имаш ли резултат в лечението с Протопик? Аз наскоро четох за него и се чудя дали да го изпробвам. Аз съм с тази гадост от както се помня, повече от 20 години и съм изпробвала куп истории, но с непостоянен резултат.

Да, много съм доволна и разбрах, че вече го има и в България.

Кажи ми нещо повече: колко време се маза, изчезна ли ти напълно? Благодаря много.

# 68
  • Мнения: 1 174
Преди няколко дни пак ми се появи екземата на два пръста,на единия се цепна до кръв,само с две намазвания с Витасин(вечер обилно и така стоях цяла нощ) всичко изчезна.

# 69
  • Мнения: 5 001
Преди няколко дни пак ми се появи екземата на два пръста,на единия се цепна до кръв,само с две намазвания с Витасин(вечер обилно и така стоях цяла нощ) всичко изчезна.
Както и при мен....Аз бях писала по- нагоре в темата.... Peace

# 70
  • Мнения: 117
Внимавайте с кортикостероидите, съпруга ми след третия курс на третиране с такива препарати получи сухота, зачервяване и нацепване на кожата
При тази екзема помага крем Здраве, намазан дебел пласт, ако кожата стане суха, след това с нещо мазно масло, зехтин. Не лекува, но успокоява.

# 71
  • Мнения: 413
Tabby, имаш ли резултат в лечението с Протопик? Аз наскоро четох за него и се чудя дали да го изпробвам. Аз съм с тази гадост от както се помня, повече от 20 години и съм изпробвала куп истории, но с непостоянен резултат.

Да, много съм доволна и разбрах, че вече го има и в България.

Таби,и аз се интересувам за повече информация,какво точно представлява,колко време се ползва,от колко време ти е изчезнала екземата.........
Майка ми е в Гърция,работи в семейството на аптекарка,пращала ми е един крем но не ми помогна-дадох го на една приятелка чието детенце имаше екзема на едното ушенце и детенцето се оправи.Но на мен нямаше никакъв ефект,така че ако не те затруднявам дай малко повече информация.А инжекцията еднократно ли се поставя?На теб доктор ли ти го препоръча?

# 72
здравейте Simple Smile от 2 години имам атопичен дерматит , главно по рацете ( дланите ) , през лятото ми се появава по цялото тяло . Сърбежът е непоносим на моменти .. 3 пати сам лежал в болница .... но без ефект !!! само като се мажа  с Дермоват крам ми става по-добре , но ефекта е временен Sad ходил сам при лечите ли, но без ефект . ако може да ми кажете някои добри хомеопати ( телефон , адрес , име ) ще сам ви много благодарен Simple Smile по писането във форуми виждам че има ефект от тях Simple Smile

 ако има някой излекувал се ili болен/а от Атопичен дерматит да пише на skype * kpacbo_____ ili 0895689927 !!! да обменим сведения Simple Smile

# 73
  • Мнения: 27 524
Мазане, мазане, мазане и пак мазане с крем. Непрекъснато. Обикновен, не медицински, хубав крем за ръце. След всяко намокряне - обилно мазане. Ползване на хубави препарати за съдове и задължително ръкавици при чистене на иноксовите покрития, теракот и т.н. Аз така правя и проблеми нямам, а имах. Но щом зачестих с крема - всичко се оправи. Сега имам крем на нощното си шкафче, в хола, до телевизора, в дамската си чанта, в банята, в кухнята. Само в тоалетната не съм сложила  Joy

# 74
  • Мнения: 625
Аз също получих същата екзема и то също няколко месеца  след раждането на сина ми.В последствие миенето и чистенето с ръкавици не ми помогна изобщо,кожата се сцепва и кърви,болката е голяма.От една година не живеем в България,тук не ползвам изобщо ръкавици нито за чиниите,нито за почистване,но нямам вече екзема.Чак ме е страх да кажа.Сега съм бременна и може и хормонално да е,знам ли newsm78

# 75
  • Мнения: 161
Напоследък пътувах натам , насам... и така няколко пъти - все като се връщам в БГ нещата се възобновяват, а чистя и мия навсякъде. newsm78 Още не мога да изчисля фактора (причинителя)  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 6
 :stop:Da vi kaja mili mami 4e vsi4ko tova e stres v golemi dozi. Pri men se proyavi predi osem godini sled kato izmix muxala na edna vana s kontzentrat na mr. propar. Muxala padna ,posle i kojata na ratzete mi. Yavno togava sam se zarazila i s gabi4kite koito pri4inyavat tazi gadost. V prodaljenie na edna godina nemojex da otida dori na toaletna bez nyakoi da mi pomogne. Be6e stra6na gledka.daje polu4ix tik da si kriya ratzete pod masata kogato sednem s priyateli nyakade.Pribrax se v bg, xodix po dermatolozi, minax kortikosteroidno le4enie ot koeto osven 4e ka4ix 10 kilograma drug efekt nyama6e.Edna mnogo ve6ta dermatolojka sled kato se zapozna s problema mi me posavetva v prodaljenie na sedmitza da pravya vani na ratzete kato reduvam ediniya den s rztvorena laji4ka soda za xlyab vav vodata a na sledva6tiya s otzetena voda- sutrin i ve4er po 5 -10 minutki i da maja s krem dunavski valni.Zvu4i sme6no no ima6e straxoten efekt.Vsi4ko iz4ezna dokato ne tragnax da se pribiram kam Avstriya.Patya e samo nyakolko 4asa a dokato pristigna parvite pap4itzi ve4e byaxa nalitze.Spodelix s poznata za problema mi i tya mi izprati ve4e polzvana retzepta ot nein blizak , koito raboti kato stroitel a napravil alergiya kam varta.Dva krema sa dneven i no6ten i ne sa nikak evtini.Struvat 80 evro a ve4e moje i pove4e, no pak az za 5 godini zabravix kakvo e da ima6 problem.Lo6oto e 4e ne moga da vi kaja sastavkite za6toto tuk v aptekite tezi mexlemi sa pod nomera i samo farmatzevtite si znayat kakvo slagat vatre.Dano sam vi bila v pomo6t s tazi informatziya.I az 6te tryabva da gi poseta skoro za6toto pak tragvat da se poyavyavat gadnite pap4itzi , no 6te po4akam malko ,za6toto sam bremenna i ne iskam da riskuvam.Uspex na vsi4ki Stop

# 77
  • Мнения: 1 186
Здравейте момичета.....отварям отново тази тема, за да попитам някой не е ли открил нещо лекуващо тази екзема Thinking....при мен нещата са си все същите -  минава като мажа засегнатите места с Елокома, после като мине спирам да мажа и до 2 дни след спирането с мазане,пак същото #Crazy
Дано някоя мама е открила разковничето Peace

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз, все ще пиша какво е положението при мен... и забравям, а и от тогава се промени Sad
Основно при мен явно наистина е било ото кърменето. Когато започнах да намалям кърменето започна да се подобрява положението. Наскоро отбих и екземата поти изчезна. Всичко от хорната страна на ръката изчезна, само на единия пръст, от към длатна съвсем леко се усещаше сухо.
И аз като реших, че съм се измъкнала... започнах да позамивам чинии без ръкавици и сега това на пръста е с доста по-сухо усещане.
Така ме е яд, че си го върнах...  ooooh!

# 79
  • Мнения: 161
Ох! Чудо! и аз съм същата идиотка!  ooooh!  (за идиотката говоря само за мене си Simple Smile )
Отбих и се оправих, временно , докато не предприех миене на ръце с норм. сапун и миене и чистене с голи ръце! не е както преди, ама все си е дискомфорт . Ужас Simple Smile не е леко без мозък  Joy много ме е яд! Но хубавото е , че сега мога да ползвам кортикостероидни без да навредя на друг.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Joy hahaha Успокоих се, че не съм само аз с многото мозък  Mr. Green Ама беше много готино нищо да не те дразни и пречи и... изпуснахме момента

# 81
  • Мнения: 3
До преди две години и аз имах подобен проблем.Ръцете ми се лющеха и беше ужасно и затова отидох на дерматолог.Предписаха ми едно кремче - ползвах го 2 седми и след това проблеме ми изчезна.Искам да отбележа, че е много важно след това да се използва подходяща козметика и  по време на лечението да не се мият ръцете със сапун.Според мен всички "прехвалени" марки кремове за къце, които продават по козметичките магазини не струват!Затова аз си купувам само от аптека.

# 82
  • Мнения: 42
Здравейте момичета! колкото повече чета толкова повече се отчайвам че няма лечение и моята дъщеря е със този проблем от 2год въпреки че нито мие чинии нито пере започна през зимата и ние си помислихме че от студа й са се разранили ръцете и започна по често да се маже със кремчита но без ефект ходихме при какви ли не доктори и пак без ефект а на всичкото отгоре по препоръка на един от тях да използва по-често и само антибактериални кърпички и сапуни въпреки че изследванията й бяха чисти стана по-зле след това попаднахме в една частна клиника   където доктора с помоща на кортикостероидни кремове й помогна но ефекта беше няколко месица защото сега пак е студено и тя отново е така дори и по зле досега беше само по ръцете а сега й се поду и лицето и по вратлето има алерголожката й изписа една вода на AVENE с която се пръска и наистина за 2-3дни й се оправи лицето но ръцете все още не продължава да ги маже отново с кортикостероидни кремове по схема и дано този път има по добър ефект ако е така непременно ще ги напиша алерголожката ни посъветва като се пооправи да направим тест за алергия защото най вероятно е на такава основа Силно се надявам някой да намери лечение за това и да го сподели Успех на всички!

# 83
  • София
  • Мнения: 12 054
Здравейте, аз също получавам такава "екзема" и при мен лечението е 15 дни веднъж дневно Лоринден С, 25 дни три пъти дневно по две таблетки Витамин В комплекс и две таблетки фолиева киселина. Веднъж седмично маска с парафин при маникюристка. И най- важното- всяка вечер до видимо подобрение ръцете намазани с Екзомега или друг подобен крем и ръкавици /като тези за боя за коса/. Всеки момент през деня в който е възможно намазвам с хубав крем за ръце. Това е по препоръка на моята дерматоложка. Дано да съм била полезна на някой от вас.

Общи условия

Активация на акаунт