Отговори
# 30
  • Мнения: 254
Откакто разбрах за случая имам буца в гърлото Sad
Не съм имала възможност да гледам подробно новини и сутрешния блок на Нова, но оставам с впечатление за много сензационност и малко действия.
Недопустимо е да се подлага най-ценното на света на нелеп риск от немарливост!
Според мен случая си е за съд - не просто заради обезщетения ,които няма да върнат здраве или живот, или пропуснати мигове на щастие. А защото е симптоматичен за цялата безумна ситуация, в която живеем, че и деца раждаме.
Има нарушени човешки права - правото и задължението за добра грижа за новородените; правото да имаш спокойствието поне тогава, когато си принуден да се довериш на "добри" специалисти; правото на информираност; на нормално медицинско обслужване в "европейска" държава в 21 век и още, и още...
И дано това не остане поредния трагичен инцидент, който остава на заден план лека-полека и от обществено значим се превръща в поредната лична трагедия...
Моля се за най-доброто за дечицата, които са пострадали, за кураж, сила и смелост на родителите им Praynig
Съзнавам колко тежко е, но:
Мили потърпевши - търсете правата си и се борете! С цялото си сърце ви подкрепям!

# 31
  • София
  • Мнения: 4 588
Дано всички бебенца се оправят! newsm17

# 32
  • Мнения: 666
Откакто разбрах за случая имам буца в гърлото Sad
Не съм имала възможност да гледам подробно новини и сутрешния блок на Нова, но оставам с впечатление за много сензационност и малко действия.
Недопустимо е да се подлага най-ценното на света на нелеп риск от немарливост!
Според мен случая си е за съд - не просто заради обезщетения ,които няма да върнат здраве или живот, или пропуснати мигове на щастие. А защото е симптоматичен за цялата безумна ситуация, в която живеем, че и деца раждаме.
Има нарушени човешки права - правото и задължението за добра грижа за новородените; правото да имаш спокойствието поне тогава, когато си принуден да се довериш на "добри" специалисти; правото на информираност; на нормално медицинско обслужване в "европейска" държава в 21 век и още, и още...
И дано това не остане поредния трагичен инцидент, който остава на заден план лека-полека и от обществено значим се превръща в поредната лична трагедия...
Моля се за най-доброто за дечицата, които са пострадали, за кураж, сила и смелост на родителите им Praynig
Съзнавам колко тежко е, но:
Мили потърпевши - търсете правата си и се борете! С цялото си сърце ви подкрепям!


По-хубаво от това не бих могла да го напиша. Подкрепям с две ръце. Даи Боже да се оправят дечицата. Пожелавам много смелост на майките им в този тежък момент  Hug Praynig

# 33
  • Мнения: 159
25-ти октомври!след три дни милата ми сестричка има рожден ден!но какъв ще е този рожден ден,когато невинното й детенце се бори с всички силички за живота си?когато тя самата е толкова изтощена и потънала в мъка?защо ще са изкупителната жертва на нечия немарливост?защо ще страдат невинните душички и на другите заразени бебенца?къде беше господ да види какво се случва?задавам си хиляди въпроси,на които не знам дали ще намеря някога отговор?!толкова е страшно и жалко,че не мога да го опиша с думи!

# 34
  • Мнения: 3 116
Делфина, как е бебо  Sad Има ли развитие на състоянието му  Sad

Вчера я гледах по НТВ, с тез зачервени от плач очи, просто нямам думи  Cry

# 35
  • Мнения: 159
мъничкото човече е още в кома.аз силно вярвам,че ще се оправи...за него денонощно се грижат много добри специалисти.най-важното е той да се пребори.
мисля,че днес ще излезе статия във в.168 часа

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 10:45 от delfina

# 36
  • Мнения: 159
да изпратим на дариан по една положителна мисъл!!!

# 37
  • Мнения: 3 116
Ще пусна тема в Клюкарника ако нямаш нищо против за да се помолим за бебчо, само кажи  Hug

Според мен общото позитивно мислене на много хора, често е помагало на дечица в беда Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 121
delfina, много съжелявам за всичко, през което минавате!

Мисля за вас, моля се за малкото човече и ви пращам цялата си положителна енергия!

Ще следя темата за новини!

# 39
  • Мнения: 474
Боже, потресена съм! Не гледам телевизия и едва сега прочетох тук за трагедията! Моля се от сърце дечицата да се оправят без последствия!

# 40
  • София
  • Мнения: 5 187
   Аз пък гледах по БТВ милата съсипана майчица-млада и красива, майка й я поддържаше, докато говореше пред камерата. Детенцето й в това време страда далеч от нея. А шефа на болницата извратено се хилеше и на въпроса има ли зараза каза: "А, то има и още 4-5 заразени деца!" Каза го с усмивка, направо със смях и гордост! Възможно ли е да имаш човешко сърце и да правиш такова нещо? Ръководейки родилен дом? Пред камера?

Господи, дай сили на болните да се възстановят!
Органи на реда, изпълнете професионалните си задължения и накажете виновните!

# 41
  • Мнения: 20
НЕДОПУСТИМО И АБСУРДНО е това което се е случило #Cussing out #Cussing out
А най-лошото е, че сигурно ще остане без НИКАКВИ санкции за болницата и персонала #2gunfire #2gunfire
МОЛЯ СЕ от цялото си сърце да стане чудо и да се спасят бедните душички Praynig Praynig Praynig

# 42
  • Мнения: 419
Дано се оправи малкия Дариан и всички бебчета също. Praynig

# 43
  • София
  • Мнения: 1 235
 newsm45 горките дечица, направо не мога да си го представя, да го гушкаш, целуваш, усещаш топлината на телчето му и изведнъж да се случи това ......... Мило майче, бъди много силна.
Дано другите деца се възстановят без поражения и повече никога не се случва такова нещастие.
Надявам се, че виновните няма да останат безнаказани.
Ле-ле побеснях, може ли персонала да е толкова коравосърдечен, не му било удобно, затова го преместили.  Нещастници #2gunfire

# 44
  • Силистра
  • Мнения: 288
Милите душици.   Praynig
Да износиш здраво бебе, да го родиш живо здраво и после това...
Моля се за малката душица дано мама скоро да го гушка  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт