А какви са детските клубове по света?

  • 1 946
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 195
Нали винаги всичко трябва да знам, та ми е много интересно, какви са детските клубове по света.
Повечето от вас сигурно са виждали тези тук, в Бългрия - винаги едни и същи, нищо интересно, едни и същи играчки, едни и същи рожденни дни - в един момент настава скука, особенно ако си водиш често детето в такъв. Та ми е интересно и по света ли е така, и по света ли се празнуват рождените дни по клубове - скро е рождения ден на малкия и ......от там ми дойдоха тези странни върпоси. Понеже се чудя какво да измисля за рд-то му newsm78
Ще съм благодарна да ми разкажете Hug

# 1
Нали винаги всичко трябва да знам, та ми е много интересно, какви са детските клубове по света.
Повечето от вас сигурно са виждали тези тук, в Бългрия - винаги едни и същи, нищо интересно, едни и същи играчки, едни и същи рожденни дни - в един момент настава скука, особенно ако си водиш често детето в такъв. Та ми е интересно и по света ли е така, и по света ли се празнуват рождените дни по клубове - скро е рождения ден на малкия и ......от там ми дойдоха тези странни върпоси. Понеже се чудя какво да измисля за рд-то му newsm78
Ще съм благодарна да ми разкажете Hug

тук са малко и не са ниЩо особено

# 2
  • Мнения: 7 605
Тук има доста, тъкмо в неделя, когато валеШе дъжд, намерих много линкове, после Ще ти ги пусна. Ли4ен опит не мога да споделя, не сме ходили до сега. РДта праzнуват и много в МакДоналдс.

# 3
  • Мнения: 3 367
..където живеем няма подобно нещо..има голям детски музей,в библиотеките организират разни неща за деца,редица спортни клубове които предлагат какво ли не за всякакви възрасти и толкоз..

# 4
  • Мнения: 7 837
И при нас няма голям избор на такива клубове. Сещам се само за два, като единия все още не е отворен.
Pump It Up

http://www.monkeyplayhouse.net/


Обикновено се празнува в парка, има големи шатри, наемат се  батути и др. подобни

# 5
  • Мнения: 613
...в един момент настава скука, особенно ако си водиш често детето в такъв. Та ми е интересно и по света ли е така, и по света ли се празнуват рождените дни по клубове...

Около нас, в много близък радиус има поне 4. Много са популярни, тъй като няма кой знае какви други възможности за занимания на децата, извън детските площадки. За мен е голяма скука, безкрайно много шум, прекалено много хора за помещенията, често си тръгвам с главоболие оттам  Rolling Eyes Но, гледам че на дъщеря ми и е много интересно и вече си имаме рутина - всяка събота поне за един час сме в такъв клуб.
Рождените дни, на децата около нас, масово се празнуват там, да не кажа, основно се празнуват там. Дъщеря ми много се радва, когато попаднем на рожден ден, защото обикновено се носят огромни торти от родителите и много често се канят и околни деца за песничката и тортата. Аз също празнувам нейните рождени дни в такъв клуб. Не съм забелязала на децата да им омръзва, играят докато се изморят или до спазване на краен час на тържеството, ако има такъв.

Съвсем наскоро открихме един, в който половината помещение е за децата, а другата е изпълнена със занимавки за родителите, докато чакат, като билярдни маси, боулинг и др.

# 6
  • Мнения: 7 605
Ето един сайт с линкове към раzли4ни клубове в Германия http://www.hallenspielplaetze.de/

Ина4е zа рождени дни има много въzможности, примерно в zоологи4еските градини органиzират, в футболни стадиони, а една приятелка праzнува РД на синът си (7 год.) на централната гара в Берлин, имаха гид който ги zаведе zад кулисите и децата били мн впе4атлени  Peace

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Арая, къде по-точно?

Аз изобщо не бях виждала такова нещо в Щатите и с мъжа ми си говорихме, че е добра бизнес идея (само дето ще има застраховки до небето).

# 8
  • Мнения: 613
Арая, къде по-точно?

Аз изобщо не бях виждала такова нещо в Щатите и с мъжа ми си говорихме, че е добра бизнес идея (само дето ще има застраховки до небето).

Сега видях отговорите на другите момичета от тук и ми стана чудно. Мислех, че навсякъде ги има. Един от най-популярните при нас е този - давам линк с location Масачузетс http://www.chuckecheese.com/locations/results.php?state=MA&zip=

Много е популярен сред децата. Обикновена гледка е да видиш как родител, буквално влачeйки, дърпа някое дете на излизане, защото то не иска да си тръгва. Има много интересни статии за родители как да survive-внат Чакито  Simple Smile

Другите са от веригите на Club Kids и на Kids Place /май беше??/. Интересно е, че има разлики между тях, макар и не големи. Club Kids е това, което казах, че има кът и за родителите.
Иначе аз съм в южен DE. Сега се замислих, обаче че май в най-големият ни град тук, тези клубове са най-малко  Thinking

# 9
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, винаги съм мислила че Чък И Чийз е верига като МкДоналдс.  Laughing

# 10
  • Мнения: 613
Ох, винаги съм мислила че Чък И Чийз е верига като МкДоналдс.  Laughing
Всъщност от гледна точка на храната си много права. Отвратителна е /junk food/ и на всичкото отгоре много скъпа. Като сложа и цената на жетоните трудно се вмествам в 10 долара и то само за едно дете.
Децата, обаче са луди за там, зарибяват ги отведнъж  Simple Smile

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Клубовете не са много по-различни от българските и наистина омръзват на родителите  Tired Разликата е основно в размера. Хубавото е, че има много варианти за партита и извън тези детски клубове. Въпреки това, в определен момент вариантите се изчерпват и пак пада голямо чудене, къде да се празнува  Crazy

# 12
  • Мнения: 4 195
вие ме убихте, мислех, че сме доста назад относно забавленията за деца - говоря по - ежедневни, защото пък в София имаше един София ленд, и заради финансови изгоди на някой ни го затвориха,а пък в другите страни има доста такива паркове увеселителни.
Но истината е, че поне в големите градове има адски много и различни клубове. Странното е, че никой до сега не е направил нещо по - нестандартно. Имам чувството, че просто защото в момента това е добър бизнес, всеки се юрва на бърза печалба, а не го прави с желание. Какво имам в предвид. Във всички клубове, ама абсолютно във всички, има почти 90 % еднакви забавления и играчки - задължително детски център - онова с пързалка и топки, цялото в мрежа, задължително къщичка от тези на Чико, задължително масичка за рисуване, книжки и ......едно и също, на всякъде. Скучно става в един момент, поне според мен. А някои от тях са и доста скъпи - стигат и до 5 лв на час, което е безумно според мен, при положение, че децата просто влизат вътре и щуреят, нищо друго.....
Мислех, че ще ми скриете шапката откъм ежедневни забавления за деца, а пък то..........
В Софие поне,виждам че с голяма сила се възражда детския театър, което според мен е сериозно, защото до скоро, беше доста забравен, а аз лично много обичах като малка театъра. Поне това можем да осигурим на децата.
Моя син например, обича народните танци, но е още малък да ходи сам. Тръгнах да търся клуб, в който например можем ние майките, да участваме в уроците с децата - по - скоро като забавление. Ами нямаше. Има цели групи, директно обучение, а аз искам да е като забавление за него. Ето такова например няма..........

# 13
  • Мнения: 7 605
4ут 4ут,  в София има и Коколандия http://www.kokolandia.com/news.php   Wink

# 14
  • Мнения: 3 880
Май не всеки разбра въпросът ти правилно (включително и аз) newsm78
Аз помислих, че става дума само за детски клубове, в които може да се празнува рожден ден. За увеселителните паркове пък изобщо не се сетих, защото те не са точно детски клубове, а нещо доста по-голямо и различно....
Тук съм останала с впечатление, че рожденните дни "навън" се празнуват чак след 7.-8. рожден ден. Не че няма изключения разбира се, но е малко проява на лош вкус да поканиш 3-4 годишни деца да празнуват по разни клубове, вместо у дома. Излиза все едно мама и тати ги е домързяло да се подготвят или не им се занимава Wink Като порастнат деца сами започват да си искат да празнуват навън и тогава няма начин, но за малките- домашна обстанова.
Иначе рожден ден май може да се празнува навсякъде, поне на много брушури съм срещала, дори в зоологическата градина или в преисторическия музей newsm78 според интересите и възрастта на децата.
Увеселителните паркова са хубави, но трябва да имаш късмет да живееш близо до някой от тях за да водиш детето често там.
Тук имаме една "градина на приказките"- голяма градина/горичка, в която са сложили много от известните приказки. Механизирани са и децата ги задействат с бутон или с някакво изречение, изкрещяно силно Simple Smile, и фигурите изиграват част от приказката. Между приказките има и площадки за игри и може да откараш там поне половин ден, моята много обича да ходи там.
Има и няколко индоор-площадки ( тази например  ) Много се беснее там в студените дни, но аз не обичам да ходям там Embarassed въпреки голямото пространство винаги е препълнено и става страшна лудница (за лошия въздух хич няма да споменавам) Там също винаги се празнуват рожденни дни като сме там.
По разните големи магазини също има детски клубове, но те се ползват предимно за времето на пазаруване.
Ако се сетя за нещо друго ще допълня....

Общи условия

Активация на акаунт