Очакваме сладкото ритниче на Априлското момче или момиче.

  • 14 096
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 371
Като стана въпрос за болничните и за НОИ да ви питам нещо- аз не рзботя,но започнах да си плащам осигуровки в една фирма, достатъчни ли са точно 6 месеца да ги плащам и после да си взимам болнични?

# 31
  • Мнения: 2 751
Като стана въпрос за болничните и за НОИ да ви питам нещо- аз не рзботя,но започнах да си плащам осигуровки в една фирма, достатъчни ли са точно 6 месеца да ги плащам и после да си взимам болнични?
да, 6 месеца преди да излезеш в болничен са достатъчни  Peace

За велото проверих и изчетох, че не е проблем. ЩЕ питам само дали трябва да се пазя повече заради миомата.

# 32
  • варна
  • Мнения: 147
Annilein,почивай си повече и дано скоро се оправиш.
И мен 2 дни ме боля глава,но мисля,че вятъра ме издуха много силно и затова се получи така.Иначе кръвното ми е по-скоро ниско.
А за осигуровките-6 м. преди да излезеш в болничен 45дни преди раждане,са достатъчни

# 33
  • Мнения: 13
Много ме извинете за лошите мисли ,в които ви вкарах от рано ,но нали си имаме СИЛНИ ПОЛОВИНКИ на които вярваме и много обичаме....те няма да ни изоставят!!!

За осигуровките ,не съм съвсем наясно,но доколкото имам инфо се гледат 6 мес.назад,преди болничния 45 дни за раждане.

Приемете още веднъж,моите извинения и     smile3525  за лошите мисли....

А доколкото се отнася за работа,дай боже всичко да е наред съм до последно...работя в приемна на сервиз,колегите и колежките много ме глезят  и не ми е тежка работата.

# 34
  • Мнения: 410
добър ден и от мен.пак ме ухапа и изчистих цялата къща wash hang 1ironing 1dishes newsm79 от 7.30ч.-абе луда работа.аз съм добре,в петък съм на преглед при специалист и ще реша какво да правя.на всички болни мами пожелавам да се оправят.при нас е много топло,но духа вятър-но това е нормално за кейп таун.лек ден и ще мина да ви видя по-късно!

# 35
  • Мнения: 82
Здравейте момичета!И аз бях на преглед-бебо си расте- шава всичко си му е добре док ми пусна за втори път изследвания на кръв и урина и каза че съм като спортист-отлични дано все тъй да е!Кръвното ми 90 на 70 ама то винаги си е било ниско.След прегледа по пътя се усещам че сама си говоря и се смея и ми иде да запея от щастие-отидох при нашия татко на работа да му съобщя новините-той горкичкия щурее от радост  Stuck Out Tongue Winking Eye-следващия път вече искам не искам щял да идва с мен.
doly_dog ще се оправиш-стискам ти палци!!!  baloni
И мен ме боля главата в понеделник-но си мисля също като tedi_ip че яко ме одуха вятъра такива болки скоро не съм имала.
Аз вече подкарвам трети болничен и от личен опит знам че много ги бавят работя в НАП и сме в една сграда с НОИ егати тъпотията да не говорим че ако не си занеса следващия болничен до 20-то число на месеца ми начисляват и заплата която ми превеждат и се налага да я връщам после на ръка на касиерката абе луда държава-тъпа система.
Дрехи за бременни ми даде моята приятелка-тя беше по-слабичка от мен ама голям смях тя беше бременна preggo през други сезони януари-септември и дрехите тънички.Това е от мен!
Весел слънчев ден!
  Nature Sunny и много позитивно настроение!

# 36
  • Pernik
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен!
Някъде из темата някой препоръча др. за ФМ в София. Голямо търсене му ударих и не можах да открия къде беше. В темата пишеше че бил много внимателен ако се сеща някой за кой става въпрос нека ми пусне на лична координати  10x

# 37
  • Мнения: 912
Аз вече подкарвам трети болничен и от личен опит знам че много ги бавят работя в НАП и сме в една сграда с НОИ егати тъпотията да не говорим че ако не си занеса следващия болничен до 20-то число на месеца ми начисляват и заплата която ми превеждат и се налага да я връщам после на ръка на касиерката абе луда държава-тъпа система.
Хаха, и аз съм държавен служител и 3 пъти вече ми се е налагало да връщам начислена 'неправомерно' заплата и то когато съм била и в 9я месец бременна и по майчинство и какви ли още не абсурдни ситуации, държат се сякаш аз съм допуснала грешката, а не те! Чудя се и аз дали да се занимавам с болнични въобще, истинско ходене по мъките си е.

# 38
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
Здравейте и в новата тема. В Плевен времето е супер и си направих страхотна разходка на въздух.
Колкото за АБ и аз пих миналата седмица. Докторката каза, че АБ ще навредят по-малко отколкото вирусите и инфекциите биха навредили на плода.

# 39
  • София
  • Мнения: 288
Аз от скука започнах да се самоснимам и си качих снимчица в албума ни Simple Smile

Хайде и вие, много ни е беден още Simple Smile
Наистина трябва да се срещнем някой ден Simple Smile Не помня кой даде идеята в миналата тема, но е много добра Simple Smile

# 40
  • Мнения: 70
Привет момичета  Hug
Annilein, doly_dog, бързо да оздравявате. Сега си почивайте повече, това е най-важното.

kalli, за велото и аз бях чела някъде, че може. Пишеше, че колоезденето е от спортовете, които стават за бременни, на за начинаещите колоездачи е по-добре да пробват с велоергометър  Laughing Все пак си е ендивидуално, така че си питай и другия доктор.

За болничните трябва да се настройваме да чакаме. Една приятелка ги получава няколко месеца по-късно. Явно първите няколко месеца след като родим ще трябва да почакаме парички от НОИ.  Абе тъпа работа

# 41
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
След няколко измъчени опита да се самоснимам успях да сътворя нещо и качих снимка на шкембето.  Mr. Green

Аз съм в болнични от самото начало, но съм връчила дебитната карта на мъжа ми, а той въобще не е следил дали и кога са превеждали. Мисля да си взема извлечение от банката, защото като проверих онзи ден състоянието на сметката, се оказа че доста е намаляла. Може би са превели само първия болничен, знам ли.

# 42
  • София
  • Мнения: 288
Жабче колко ти малко коремчето Simple Smile
Мен са подгонили някакви параной че съм се превърнала в слон и ще стана направо динозавър до кроя на бременността Simple Smile Ама здраве да е Simple Smile Важното бебо и аз да сме добре Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 751
Здравейте и от мен!
Някъде из темата някой препоръча др. за ФМ в София. Голямо търсене му ударих и не можах да открия къде беше. В темата пишеше че бил много внимателен ако се сеща някой за кой става въпрос нека ми пусне на лична координати  10x
Знам, че Димитрова от Фемина е една от най-добрите. Peace

doly_dog , и аз така...само се меря на кантара. Имам чувството, че качвам от въздуха откакто спрях да повръщам  Shocked

Леле коремите какви са ви малки...Браво Simple Smile

# 44
  • Мнения: 794
Да ви кажа, аз не бих карала велоергометър по време на бременността! Прекалено много натоварва таза и има опасност да си предизвикате контракции и други проблеми. Ходете пеш... Иначе аз съм страшен фен на велоергометъра, в началото на годината с негова помощ свалих 13 кг, като всяка вечер въртях по един час педалите.
Освен това не мисля, че трябва толкова да се притеснявате от напълняването, то е неизбежно и ако някоя от вас си мисли, че ще го избегне, не е познала! Примирете се, че няма да имате хубава фигура 9 месеца и това е! Лесно не се става мама, я!!! Разбира се трябва да гледаме да не качваме повече от 15 кг, макар че ви гарантирам, че 80 % от нас ще качат повече. Организмът инстинктивно натрупва запаси от мазнини и дари и при нормално хранене се пълнее по-лесно, просто метаболизмът е различен!
Затова засега съм решила единствената ми грижа да е БЕБЧО ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ! Килограмите ще сваля!

Общи условия

Активация на акаунт