Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"

  • 13 990
  • 169
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 866
Изумен съм! как така да продължиш да го даваш още няколко дни?... и колко пъти на ден го даваш?...
 
 А в какви потенции сте приемали и колко често тези хомеопатични л-ва?

И при четиримата хомеопати, които съм посещавала, ВИНАГИ предписанията на лекарствата са били да се дават по няколко пъти на ден в продължение на минимум 4 дни. И ми се струва, че никога не сме се спирали на тези 4 дни, а лекарството е продължавано за още поне няколко дни или е сменяно за друго, което също се е давало с дни наред. Потенциите са били най-разнообразни - наредих сега пакетчетата коита са ми останали и ето какви потенции виждам :
200 СН : 3 по 2 гр дневно за 4-5 дни,
12Х : 4 по 2 гр дневно за 7 дни,
30СН : 4 пъти по 2 гр за 4-5 дни,
4Д : по 3 гр вечер или 3 пъти по 3 гр за 5 дни,
6Х : 2 пъти по 2 гр за 1 месец или друго 4 пъти по 2гр за 10 дни,
12 С : 3 пъти по 2гр за 10 дни
Любимото на единия хомеопят беше следното предписание : първия ден се дава една доза от едно лекарство в някаква потенция като 1 М или 200 СН например, след няколко часа давам същото лекарство в друга потенция и следващите дни продължавам със същото лекарство в потенция 30 СН по 3-4 пъти на ден. За съжаление не знам всичко което е давано, защото както казах много често не ми се казваше какво се дава. Честотата на тези приеми беше...ами не мога да кажа, аз имах чувството, че децата ми почти не са спирали да смучат гранулки. Всичко това аранжирано с големи количества коластра и водорасли, от които се очакваше допълнително укрепване на организма, което укрепване аз така и не можах да забележа.

Не знам вече за лошо или за хубаво беше, но трябва да призная, че децата ми не са боледували сериозно, става въпрос не се е допускало състоянието им да се влоши дотолкова, че да се наложи да се взимат антбиотици или други неща, но пък затова поддържаха постоянно едно болестно състояние което се спираше на ниво сливици и от време на време някой бронхит. И понеже нали децата ми са малки аз всеки път си казвах - е, поне ги отървах от антибиотика и все пак ги закрепих криво ляво, нормално е да боледуват често на тази възраст. Искрено вярвах, че ако не давах всичката тази хомеопатия, нещата щяха да са по-зле. Проблемът беше, че все пак нямах никак чувството, че децата ми изграждат и укрепват имунната си система, а напротив. Те като че ли все по-трудно и по-трудно се справяха с болестите и така до тази есен, когато нещата минаха вече за мен границата на допустимото. Това което ме притесни бяха емоционалните им състояния повече от физическите. И това, че и двамата като че ли направо увяхнаха и започнаха да се държат доста непривично, което ме изплаши и тогава си казах, че става нещо наистина странно и че трябва на всяка цена да търся незабавно помощ от друго място.

И аз като Светла съм абсолютно убедена, че въпросните хомеопати са се обучавали в класическа хомеопатия, но така и не можах да разбера защо са избрали да лекуват така.



# 31
  • Мнения: 175
Чета темата за пореден път и единственото, което ми се върти в главата е , че Когато въшката се наяде-излиза на челото.Това е една стара мъдрост, за която примери срещам доста често в живота. Голяма част от хората се насочват към професия, която им е призвание, работят усилено за да  се докажат, и когато дойде време да срещнат хорската благодарност и признателност,възгордяват се и си  мислят че по велики от тях няма.
Страхувам се че хомеопатът, при който съм в момента също ще се възгордее един ден и ще каже-"Като не ти харесва моят начин на работа-намери си друг". Ами аз ще си намеря и тогава друг, но докога?
Хомеопати не се намират под път и над път, а всички работещи те се  броят на пръстите на едната ми ръка са затрупани с пациенти.
Но все пак вярвам че лекари по призвание винаги ще има.

# 32
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Lala,знам за какво говориш .И аз съм си задавала повечето от въпросите ,които споменаваш.
1000% съм сигурна за кого говориш - и моите деца се лекуват при този хомеопат. Все още  нямам толкова впечатления колкото теб-за сега сме на ниво успешно овладени 2-3 остри състояния - и на това благодаря,защото я спасихме от неизбежните антибиотици.Но имам същите притеснения като теб.
Ще следя темата.

# 33
  • Мнения: 667
Аз също от скоро се интересувам от хомеопатия и не съм съвсем на ти с цялата информация. Но все пак след обстойно разпитване и четене  избрах хомеопат за дъщеря си - уж класичеси, хвален на много места, с опашки пред кабинета и т.н.
Може би е рано да говоря, защото от месец и малко сме там, но все пак.
Интервюто мина за 1 час, задаваше мнго и най-различни въпроси. Определи и лекарството, което каза, че за момента няма нужда да взема, дадени от същото 200СН за спешни случей и изписа още едно лекарство за моментното и състояние.
На самото интервю дъщеря ми беше с лека кашлица, която се проявяваше предимно нощем и предната  седмца беше прекарала отит. Та започнахме с въпросното лекарство два пъти по 5 гранули за няколко дни... давах го 4 дни после дъщеря ми получи разстройство и пак хрема, чухме се по телефона и хомеопатът каза, че това било хубав знак, защото така се изчиствал организма - да давам 3 пъти по 5 гранулки. Това премина за около ден и половина и половина - пак се чухме и ми беше обяснено, че трябва да имаме търпение за да се докаже лекарството - действало щом има промени, да давам още ден по тръ пъти, осле 2-3 дни по 2 пъти, после 2-3 дни по веднъж на ден  да го спирам полека лек. Това е вече повече от 2 седмици - все даваме (вече по веднъж на ден), но мисля до утре да е. В момента няма хрема, но пак кашля през нощта, малко е наистина и на лекар я водих, казаха, че е здрава, но нещо се изнервих вече, а и от това, което чета тук сега ми става ясно, че не е това правилния начин. Вие как ще коментирате. За следващата седмица съм записала час и мисля да запитам, защо така се получи. Иначе и Аква Сорс се препоръчва на поразия, но аз не го взех - имам си го вкъщи. Като цяло хомеопатът е много мил и любезен, отговаря на GSM, но някак си много се разколебах след този първоначален опит...
Явно не само във Варна процедират така...

# 34
  • Мнения: 3 506
Не мога да коментирам теоретично, синдроми всякакви в днешно време, идеално няма. Но в духа на твоя постинг ще ти кажа какво е приемливо и какво не за мен и какво бих търсила:

Не е приемливо:
1. Всеки път да сме при различен лекар. Категорично.
2. В рамките на 24 часа или повече да нямам връзка с лекуващия хомеопат по тел. В рамките на 2-3 дена или повече да нямам връзка лично (да не мога да заведа дете на преглед). Освен ако не ме е предупредил, че ще пътува, което обаче не бих приела да е повече от 2 пъти в годината.
3. Да бъда изнудвана, че без еди-какво си децата ми еди-какво си. Изписва ми се / препоръчва ми се лечение, аз решавам дали, как и докога. Вкл. Аквасорс и сие.
4. Прегледът (да не говорим за интервю) да е 10 минути.
5. Често да чакам повече от половин час, когато съм си записала час предварително.
6. Да не мога да изразявам съмнения, да дискутирам, да задавам въпроси.

Приемливо е:
1. Да не ми казва името на лекарството, ако ми е изтъкнал аргументи в подкрепа на тази необходимост.
2. Да повтарям дози от лекарство в ниска потенция, ако така е преценил хомеопата.
3. В изключителни случаи да имам изписано второ лекарство, което да дам успоредно с първото, или ако то не подейства, след като се чуем по тел.
4. Да не е установено конституционално лекарство в рамките на година - може да се е сменило все пак.
5. Очакваният ефект да не е толкова бърз/ясно изразен/дълготраен, колкото на мен ми се иска. Хубавите работи стават бавно понякога.
6. Да няма ефект върху конкретен проблем - все пак хомеопатията не е панацея. Но очаквам в тези случаи хомеопатът да си каже, че възможностите са изчерпани и да търсим други варианти.



# 35
  • Мнения: 2 761
Аз мисля,4е става дума за Ми6о Костадинов.
На твое място не бих се ядосвала,а бих му стиснала ръката,за6тото от то4ка 11 следва един много важен извод,при това потвърден от хомеопат!

# 36
  • Мнения: 1 866
Омега, може ли да ми обясниш какво имаш предвид, защото напоследък не съм много силна в правенето на изводи.

# 37
  • Мнения: 582
Да споделя и аз моя опит с хомеопатията! От няколко месеца започнах опитите да се лекуваме с хомеопатия и не мога да кажа, че съм наясно все още с принципите й на действие и с това дали съм попаднала на истински хомепоат или на нещо средно като Lala, както става ясно и от въпросите ми , които съм задавала в този форум!! Първо за хомеопата ни, избрахме го след като беше препоръчан от няколко места, твърди че е истински хомеопат, мила и отзивчива жена е, но засега още не е спечелила пълното ми доверие! Винаги е на разположение, досега е отсъствала за две седмици и ме предупреди за това!! Не ме насилва да давам никакви допълнителни добавки на детето, изписва лекарствата на рецепта/ от монопрепаратите на Боарон са/, а конституционното лекарство му  го дава тя , като не плащам допълнително за него!! На преглед ходим един път в месеца / имаме хронично заболяване/, тогава му дава основното лекарство и ми дава за още един прием, отговаря ми на всички въпроси стига аз да знам какво да питам, и след като помолих ми казва вече и какво конституционно лекарство  му дава! Определено не мисля че е комерсиална , защото не се опитва да ми продава каквито и да било допълнителни продукти, за контролен преглед ми взима 5 лв., а интервюто при нея беше 20лв за детето и 25лв за мен! Досега сме овладяли три остри състояние, е всъщност не толкова остри, зачервено гърло с температура и едно разстройство, които се оправяха за три дни!! Сега това което ме притеснява:
1. Конституционното лекарство почти всеки път е различно!!
2.При острите състояния му изписва две неща които взима по схема/ с ниска потенция обаче 9 или15/, когато я попитах защо тя ми обясни следното ,че за да даде едно лекарство , то трябва да е във висока потенция ,но тъй като детето ми е малко 3г, при такава висока потенция трябва да го наблюдава постоянно , за да се следи точно състоянието му/ при малките деца нещата се развивали по-бурно/ и да се отчете действието на лекарството, а тя няма тази възможност поради потока от пациенти и се страхува да прилага това лечение като няма пълен контрол над него! За това в остри състояния прибягвала до боароновски методи!!
3.Досега не ни е преглеждала при остри състояния, назначенията стават само по телефона, но в интерес на истината и състоянието на детето не е било никога сериозно, а тя винаги е казвала че ако нещата се влошат да й се обадя и ще го прегледа!!
4.Хроничното ни заболяване е астма с атопичен дерматит, като второто е по-изразено, за астмата още не мога да кажа дали се е повлияла ,защото тя са проявява през зимният период, но екземата на ръчичката му продължава да ме притеснява! След започване на лечението тя нарастна като големина , което беше отчетено като добър признак че действаме в правилната посока, след това започва да намалява осезаемо, но сега със започване на есента , екземата отново започна да расте!!

5. Интервюто на малкият продължи около 45 мин, а моето не повече от 50-60мин, което на фона на това което вие разказвате си много малко! Освен това контролните прегледи са по 5-10мин,  в които тя почти не задава въпроси, аз се опитвам да разкажа това което съм забелязала като промени във физ. и психичното състояние ,но оставам с впечатлението в повечето случаи че не ме слуша!!

# 38
  • Мнения: 1 655

2.При острите състояния му изписва две неща които взима по схема/ с ниска потенция обаче 9 или15/, когато я попитах защо тя ми обясни следното ,че за да даде едно лекарство , то трябва да е във висока потенция ,но тъй като детето ми е малко 3г, при такава висока потенция трябва да го наблюдава постоянно , за да се следи точно състоянието му/ при малките деца нещата се развивали по-бурно/ и да се отчете действието на лекарството, а тя няма тази възможност поради потока от пациенти и се страхува да прилага това лечение като няма пълен контрол над него! За това в остри състояния прибягвала до боароновски методи!!

Това са неоснователни оправдания! Като се страхува и като няма възможност да проследява, да не се захваща да лекува. Е такова оправдание още не бях чувала...

# 39
  • Мнения: 982
Омега, може ли да ми обясниш какво имаш предвид, защото напоследък не съм много силна в правенето на изводи.
В точка 11 говориш за продуктите на Аквасорс.Може би това има предвид Омега.

# 40
  • Мнения: 2 761
За Аквасорс-не знам дали помагат...Прекалено са скъпи,за да ги използвам и да 4акам влиянието им.
Ина4е от то4ка 11 за пореден път си правя извода колко е "ефективна"  хомеопатията.

# 41
  • Мнения: 1 655
Ина4е от то4ка 11 за пореден път си правя извода колко е "ефективна"  хомеопатията.

Точно от 11 точка не си прави извода колко е ефективна хомеопатията. Слава богу не всички хомеопати са дистрибутори.

# 42
  • Мнения: 1 559
За Аквасорс-не знам дали помагат...Прекалено са скъпи,за да ги използвам и да 4акам влиянието им.
Ина4е от то4ка 11 за пореден път си правя извода колко е "ефективна"  хомеопатията.

За Аквасорс и аз не знам дали помагат, не съм се интересувала. Стига ми хомеопатията, за която ти си правиш някакви изводи на базата на твоя опит. Дано да не смяташ, че хомеопатията - това е твоят опит. Laughing За теб сигурно е така. Ако това обяснение те удовлетворява, чудесно.
Впрочем ако е  "неефективна" хомеопатията без да се съчетава с хранителни добавки, как ли е лекувал Ханеман преди 200 години?
А как ли е оцеляло детето ми, което лекувам само с хомеопатични лекарства?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 133
lalа, мисля, че познавам поне единия от хомеоаптите.
Аз искам да попитам Aleksander или някой друг хомеопат тук, има ли случаи, при които просто организмът не реагира на хомеопатичните лекарства? На моето дете му се е случвало не еднократно да влачи 2-3 седмици кашлици и сополи при сменени 2-3 лекарства. И това нормално ли е?

# 44
  • Мнения: 2 761
... как ли е лекувал Ханеман преди 200 години?
А как ли е оцеляло детето ми, което лекувам само с хомеопатични лекарства?

Не съм живяла с  Ханеман по това време и не мога да коментирам Laughing.

А ина4е детето ти оцелява с хомеопати4ни,по съ6тия на4ин както оцелява моето-без.Разликата е само в това,4е аз си пестя времето и парите.

Общи условия

Активация на акаунт