Имали ли сте проблеми с влагата на морето и малки бебета ?

  • 1 684
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 6 559
Тука ме наплашиха яко разни мами, че децата и едва ли не се задушавали от влагата на морето  Shocked  Shocked  Shocked . Присъпи ужасни, после или обратно за София или цяла почивка лечение - егати почивката.
Моля, споделете, ако някой е имал подобен проблем и как мога да го предотвратя, намаля последствията и т.н.

# 1
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Консултирай се с педиатъра на сладурчетата си!Той ги познава добре и ще ти обясни дали ще има проблем. Grinning

# 2
  • Мнения: 137
Малкият е с асматичен спазъм на белия дроб, който се провокира от какво ли не. Когато сме си в София кашля почти непрекъснато. На морето този проблем отшумява, просто забравям че детото някога е кашляло и ми иде да се преместим да живеем там Simple Smile

За тези проблеми, които описваш ми се струва че се появяват в случай че квартирата, в която отседнеш е влажна, студена, с мухал, плесен.

Наште педиатърка непрекъснато ме кара да варя вода с морска сол на котлона и да го карам да диша.

А може би всичко е индивидуално, за едни е добре, за други не. Аз досега на морето не съм имала проблеми с децата.

# 3
  • Мнения: 1 320
Моите проблеми от морето са малко по-различни .... След 5 ден / вечи 3 години подред/ , говоря за баткото  Grinning  се връщаме с разтройство. На морето си купуваме минерална вода , така че изключвам този вариант , остават жегите.

Това е моя опит  Wink
Не , че няма пак да отидем, но вече си знам Embarassed  и ще се ходи на море за 2-3 дни и после на планина.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Ако детето е генетично обременено с асматици в рода или нещо подобно, трябва да внимаваш, но иначе няма за какво да се притесняваш.
Аз имам една колежка, чийто съпруг и син имат подобни проблеми и като отидат на море се изострят и става кошмарно.
Ама то при всеки е различно.
Иначе на плажа и прохладно, приятно и как се уморяват и как спят след това, ееех мечти Laughing

# 5
  • Мнения: 4 358
Аз пък знам, че смяната на климата винаги влияе добре на децата.
Заведохме Оги на море на годинка и половина. С алергия към белтъка на млякото е, която се изразява в обриви. На морето забравихме, че е имал обриви и алергия  Grinning  Ех, морски спомени  Laughing
Ако лекарите не виждат проблем, отивайте! Децата ще се забавляват страхотно  Grinning

# 6
  • Мнения: 4 073
Цитат на: vesi1
Ако детето е генетично обременено с асматици в рода или нещо подобно, трябва да внимаваш, но иначе няма за какво да се притесняваш.


 #Shocked
Аз съм астматичка, единственото място, където се чувствам добре без поддържащо лечение е на морето!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 623
И брат ми е астматик и само на морето забравя за болеста си, а особено лековити са сутрин към 5.00 да се ходи по плажа и да се вдишват йодните изпарения.
За бебенцата мисля, че не е проблем иначе защо се продават и изпарители да овлажняват въздуха в стаята ??? Мисля, че сухия въздух е по-голям проблем.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Цитат на: martea
Цитат на: vesi1
Ако детето е генетично обременено с асматици в рода или нещо подобно, трябва да внимаваш, но иначе няма за какво да се притесняваш.


 #Shocked
Аз съм астматичка, единственото място, където се чувствам добре без поддържащо лечение е на морето!


Е, да де, ама виж я моята колежка - щом отидат на море и двамата мъже се тръшват и правят някакви кризи и на третия ден се прибират и това всяка година.
Както казах - при всеки е различно

# 9
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Не мисля,че има място за притеснение.Ние като живеем тук,да не би на всички ни да са болни дечицата? Wink .Не се притеснявай,ако нямате някакви по-специални проблеми,които морският климат може да обостри и затова първо се консултирай с лекар.После джапанките в сака и  grinning039

# 10
  • Мнения: 4 073
Цитат на: vesi1
Е, да де, ама виж я моята колежка - щом отидат на море и двамата мъже се тръшват и правят някакви кризи
.........
 при всеки е различно


Да, абсолютно съм съгласна - при всеки е различно. Само да уточня, че моята астма е на алергична основа, може би и това има значение.

# 11
  • Мнения: 1 391
А добра ли е идеята примерно 9-10 месечно бебе да ходи на море? чудех се дали да ходим, но като си помисля, че основно ще се пазим от жегите и ще тичам подир беба... има ли смисъл от мероприятието? Май ще идем някъде на планина по-скоро
То на мен ми е трудно да понасям летните жеги представям си бебе, дето не може и да ходи..

кажете какво мислите?

# 12
  • Мнения: 3 777
Цитат на: Collibri
А добра ли е идеята примерно 9-10 месечно бебе да ходи на море? чудех се дали да ходим, но като си помисля, че основно ще се пазим от жегите и ще тичам подир беба... има ли смисъл от мероприятието? Май ще идем някъде на планина по-скоро
То на мен ми е трудно да понасям летните жеги представям си бебе, дето не може и да ходи..

кажете какво мислите?

Ами ние мислим да ходим със 6 месечно бебе и да стоим поне 1-2 месеца, наши приятели с бебета ходят на къмпинг всяка година нямат грам проблем.

# 13
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Зимата сме в София , а през лятото в Бургас и не съм забелязала това  да се отрази по някакъв начин  на дъщеря ми. Не сме се задушили засега  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 142
Заведохме Ема, когато беше на 4месеца на морето. Стояхме там 1 1/2месеца. Изкарахме страхотна почивка! Не само че и нямаше нищо, мисля че и се отрази много добре     00000000000000000     ц  асдф йуи,м                                      ж9сдткъктогжгоъ     Ш7 АШГЪ   ц§
Ф     това накрая е поздрав от нея!!!  Laughing

# 15
  • Мнения: 4 073
Цитат на: Slunce

Ами ние мислим да ходим със 6 месечно бебе и да стоим поне 1-2 месеца, наши приятели с бебета ходят на къмпинг всяка година нямат грам проблем.


 newsm10
И наши приятели ходиха на къмпинг миналата година с 4 месечно бебе, морето му се отрази супер.

# 16
  • Мнения: 1 250
Дъщеря ми беше на 8 месеца и още не пълзеше - там пропълзя.
На синът ми там му се разклатиха първите зъбчета. Бях се въоръжила се с достатъчно количество бурканчета.

# 17
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами децата които живеят край морето- има- няма един милион хора живеят по морето.Заведох сина си на седем месеца. С алергия към белтъка и предразположение към други- цяла година след това не ми е хващал и хрема даже. Плуваше в морето и изяде на половината плаж на Албена фасовете- нито разстройство(неговата алергия се изразяваше в разстройство), нито хрема. Просто прекрасно. Водих го на плажа рано към 7,30-8,00 часа и се прибирахме в 10,30-11,00 часа и следобед след 17,00. Изкарахме си страхотно. Консултирай се с педиатър и беж да ви няма - после да разказваш. Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Bibi,
Няма да излагаш набора, ей. Лятото се ходи на море. Баткото сме го завели на 40 дни, водехме го с нас и да се къпем на Златната рибка - единият стои с него под дебелите сенки - другия в морето.
Иначе сериозно - беше с трета сливица, която махнахме късно. Взимала съм го болен от свекърва ми и сме тръгвали за морето. Докато стигнем от климат, ли, не знам, но беше вече във форма. Единствено мъниците не трябва да стоят на слънце и трябва да се мажат с кремове с висок фактор, но това няма нужда да ти го казвам.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 559
Мреси момичета !
Аз, не че се бях отказала - мъжо нещо се шашка, та ме ошашка и мен - аз съм дървена шопско-болярска глава и докато не си я счупя - не се давам, та ще ходим па макар после да се  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out  и да стана  #Crazy  #Crazy  #Crazy  и  #Silly  #Silly  #Silly .
Значи за децата по морето ясно - те там са си родени, аз говорих за влагата баш на плажа, че се получавало нещо като шок от рязката смяна на климата, обаче вие сте достатъчно представителна извадка за да не се шашкам излишно.
Благодаря ви !

# 20
  • Мнения: 2 839
Няма се пУашиш  Grinning Има една категория майки, съм забелязала, дето сякаш мисия в живота им е да шашката други майки с измислен от тях опит.
ИНаче, че ще станеш  #Silly е почти сигурно, но то няма да е от влагата  Wink

# 21
  • Мнения: 5 539
Цитат на: martea
Цитат на: vesi1
Ако детето е генетично обременено с асматици в рода или нещо подобно, трябва да внимаваш, но иначе няма за какво да се притесняваш.


 #Shocked
Аз съм астматичка, единственото място, където се чувствам добре без поддържащо лечение е на морето!


Taka e, зълва ми има астма и затова всяко лято ходят на санаториум на Влас. Действа и много добре, самият климат там е много подходящ

# 22
  • Мнения: 3 461
Ние живеем в Бахрейн,който е остров и да не ти казвам каква е влагата през лятото,излезеш ли навън очилата ти моментално се запотяват и не можеш нищо да видиш.Да чукам на дърво до сега нищо има няма на малките.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 759
майка ми ме е водила като бебе на море, заради прекарана двойна бронхопневмония. По настояване на лекари. И съм се чувствала много добре.
На Дияна морето също и се отразява чудесно, спи по много, яде по много, направо дете за чудо и приказ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт