Лещите!

  • 2 064
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Някой ще ми обясни ли накратко какво се прави?
Днес си ги взех и дори още не съм ги пробвала.
Извадих едната и я натопих в разтвора.
Колко време трябва да седи и дали може да я извада да я пробвам?
На кутията пише да се държи в разтвора поне 4 часа???

# 1
  • Мнения: 927
Защо трябва да се държат 4 часа в разтвора  #Crazy?? Каква марка са лещите?
Аз ползвам лещи от 4-5 години и такова нещо за първи път чувам  Thinking
В оптиката не ти ли показаха как се слагат? В началото е трудно и изнервящо , но бързо се свиква  Grinning.

# 2
  • Мнения: 1 107
Няма проблем лещите след като ги извадиш от оригиналната кутийка да ги сложиш веднага. Те до този момент също са били съхранявани в специален разтвор, така че няма проблем. 4 часа се държат след като ги свалиш, за да може да се рехидратират и да се почистят все пак. Ако до сега не си носила лещи трябва да започнеш постепенно-първи ден 1 час, втори ден 2 часа и така. Много е важна хигиената-по ръцете ти не трябва да има никакви власинки, когато ги поставяш. Иначе може да останат по вътрешната страна на лещите и става страшно. Аз лично не нося дълъг маникюр и не ми е проблем, но съм чувала, че е малко неудобно да се поставят ако си с дълъг маникюр и опасността им от надраскване е много голяма. Това се сещам на първо време , ако имаш въпроси питай.Успех! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 226
vessy stanala e greshka pishe 4 chasa sled kato gi svalq.Vision tova sa nai dobrite leshi v momenta i sa napalno estestveni

# 4
  • Мнения: 226
dosta e iznervqsho dokato se slojat no yspqh

# 5
  • Мнения: 226
imam oshe edin vapros:kato gi svalq i gi ostavqm v konteinera i gi palnq s raztvor i gi ostavqm taka do sledvashoto slagane?Nali??

# 6
  • Мнения: 6 958
imam oshe edin vapros:kato gi svalq i gi ostavqm v konteinera i gi palnq s raztvor i gi ostavqm taka do sledvashoto slagane?Nali??

Седят си в контейнера като разтвора се сменя средно 1 седмично  Peace

Първите дни ги носиш по 2-3 часа, като всеки следващ ден може да увеличиш времето за носене и готово  Peace

# 7
  • Мнения: 2 229
Седят си в контейнера като разтвора се сменя средно 1 седмично Peace

Първите дни ги носиш по 2-3 часа, като всеки следващ ден може да увеличиш времето за носене и готово  Peace

Наистина? Аз сменям разтвора в контейнерчето всеки път като ги слагам. newsm78

# 8
  • Мнения: 6 958
Седят си в контейнера като разтвора се сменя средно 1 седмично Peace

Първите дни ги носиш по 2-3 часа, като всеки следващ ден може да увеличиш времето за носене и готово  Peace

Наистина? Аз сменям разтвора в контейнерчето всеки път като ги слагам. newsm78

На мен от оптиката ми казаха средно 1 път седмично да си определя един ден, в който да го сменям... Понякога го сменям по често, ако се зацапа с някакви власинки, а по някога не ги позлвам лещите с дни и го сменям след 10 и повече дни... Просто според ползването го сменям  Peace

# 9
  • Мнения: 2 229
Ясно. Simple Smile
На мен май ми казаха да махам разтвора и да оставям контейнерчето да изсъхва. Но аз го сменям най-вече защото обикновено като си махна лещите малко черно от спиралата попада на тях и после разтворът си е мръсен...

# 10
  • Мнения: 6 958
Ясно. Simple Smile
На мен май ми казаха да махам разтвора и да оставям контейнерчето да изсъхва. Но аз го сменям най-вече защото обикновено като си махна лещите малко черно от спиралата попада на тях и после разтворът си е мръсен...

Интересно  Thinking Аз дори и спирала да имам, никога не ми попада върху лещата  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз сменям разтвора на 3-4 дни.
Значи два пъти в седмицата.
Ползвам от разтворите на Opti free или Bausch & Lomb.
Те издържат по една седмица.
Иначе ако ползвам обикновен физиологичен разтвор се сменя всеки ден.

За миенето на контейнера процедирам така-
сутрин като сложа лещите измивам контейнера и го слагам
на сушилнята при чашите да се провятряват.
Вечер като се прибера си слагам от разтвора и прибирам лещите да спинкат  Wink
Така хем измивам контейнера, хем го проветрявам хубаво да изсъхне цял ден.

# 12
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Не знам дали сменянето на разтвора не зависи от марката?
Аз също всяка вечер сипвам в контейнерите пресен разтвор, а сутрин след като ги сложа, го изливам.

# 13
  • Мнения: 6 958
Не знам дали сменянето на разтвора не зависи от марката?
Аз също всяка вечер сипвам в контейнерите пресен разтвор, а сутрин след като ги сложа, го изливам.



Не не мисля, че зависи от марката на разтвора - няма логика просто  Rolling Eyes Само не разбирам, защо толкова много различни мнения има и за начина на ползване и за цените на лещите из темите, само ей това не ми е ясно защо така се получва  newsm78 Иди разбери кое е вярното  Close

# 14
  • Мнения: 240
А как измиванете самото контейнерче?С вода или с разтвор?Аз го изплаквам с малко разтвор и оставям да изсъхне.Правилно ли постъпвам?

Общи условия

Активация на акаунт