Проблем с биберон-залъгалката

  • 1 149
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 451
През миналата седмица дъщеря ми си изгори зверски ръчичките на печката. Целите и длани са рани. Всеки ден ходим на превръзки и се молим да избегнем операция. Praynig Поради силните болки (беше и с висока температура) и общото неразположение много плачеше. Не я успокояваше гушкането и игрите и започнах да и давам залъгалката. И така само за 2 дни свикна много с нея и я търси непрекъснато. Confused Преди това я ползваше само при заспиване. Притеснява ме това, че е големичка вече, а свикна с нея. Вече се чувства по-добре, но продължава да си иска бибата. Дайте съвет как да постъпя? Дали да изчакам да и заздравеят ръчичките и тогава да предприемам мерки или и правя лоша услуга?

# 1
  • Мнения: 1 448
Явчо отказа залъгалката без НИКАКВИ драми на 2г и 10дни, давай я на детето сег, после ще му мислиш  Peace

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Ох,милото дано се оправи по-бързо. Praynig
Щом залъгалката я успокоява изчакай да заздравеят раните и я махни от раз.Аз така направих преди месец-два.Скрих я  и не му я дадох повече.Търси я няколко дни,но после забрави.
Дано се възстанови скоро!

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 845
Давай си залъгалката, нека да оздравее напълно -
тогава опитвай да я откажеш, един стрес и стига.

Не виждам колко е голяма дъщеричката ти, но моята Радослава я остави на 3 години
 и малко отгоре, така че спокойно  Peace.

# 4
  • Мнения: 4 451
На 1,2 годинки е. Момичета, наистина ме успокоихте. Мъжът ми беше започнал да ми се ядосва, че толкова често и я предлагам. Но тя наистина много я търси през последните дни.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Дъщеря ми непрекъснато е с биберона,но аз,не се притеснявам Peace
Както обичам да казвам махнах и памперса,няма да я лиша и от бибата Heart Eyes
Желая на малката сладурана скоро да и минат пръстенцата!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Да се оправяте бързо  Hug
Не се притеснявай за залъгалката, щом така е по- спокойна, давай и да си я смуче после ще я отказвате  Peace
Ние я отказахме на почти 3г. без травми без нищо просто сам реши отиде и я изхвърли  Peace

# 7
  • Мнения: 1 174
Марианка,моите деца са с биби още от родилния дом,сега само спят с тях,през деня само Дари я търси,но рядко.Мисля,че е рано да ги мъча да ги отказвам,към 2-те годинки мисля,че ще е много по-лесно,няма смисъл да ги тормозя.Във вашият случай,нека да си я смуче,тя я успокоява,после лесно пак ще я махнете.Знаеш,че ние сме с теб и се молим Веси да се оправя по-бързичко и да не се стига до операция! Praynig

# 8
  • Мнения: 5 228
Явно биберонът я успокоява, не го махай точно сега. Нека да й минат раните, да се успокои, пък после ще изчакаш удобен момент.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 914
И аз мисля като останалите момичета  Hug. Първо изчакай да минат ръчичките на малката принцеса, после му мисли за бибата. И хич да не ти пука какво казват татковци, баби, лели и др. "авторитетни специалисти". Много по важно е детенце да е спокойно и да му се отвлича вниманието от болката. Да не говорим че е мъничко.
Ние махнахме бибата на 1г. и 6м.Вече  я давах само вечер, но пък задължително.Тъкмо се чудех как ще стане тая,с отказването, като само да я изплюе и надува гайдата да стана да му я бутна в устата. И една вечер като я му я дадох я изплю, аз я прибрах и чак след 3 дни се сети пак да иска. Аз се направих , че не разбирам. Със шишетата с биберони за вода беше много по-трудно, но пък тях ритуално ги изхвърлихме през терасата (мъжът ми после ги прибра  Laughing) , когато Марти беше на 1г. 10 мес.и като искаше му припомнях и ходехме да гледаме.

# 10
  • Мнения: 4 447
Изчакай да заздравеят ръчичките. Дано се оправи бързо и забрави за неприятната случка! Hug Heart Eyes

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Милата, дано бързо се оправи.
Изчакай да заздравеят ръчичките. Има врема ще я махнеш после.

# 12
  • Мнения: 1 367
Миличката,дано се размине операцията и да се оправи бързо!Ще ти кажа как една моя приятелка махна бибата на сина си.След рутинно посещение при педиатърката той си поискал бибата.Тя му казала,че лекарката я е взела,за да я даде на друго,по-малко детенце.И толкова.Повече не я е потърсил.А моят син сам я изхвърли около третия си месец и сега само си играе с нея.Въобще не се тревожи,че е големичка за биба.Щом се успокоява от нея,не си прави излишни ядове и я давай,и без това детенцето страда заради ръчичките,не го мъчи излишно.Още веднъж бързо оздравяване желая!

# 13
  • Мнения: 701
Приеми,че това е средство за успокоение на детето.Поне тя така го е приела явно.Не се притеснявай-давай й я,тя сама ще си реши кога й е времето да я захвърли.
Моето детенце пък въобще не иска и да подуши залъгалка,а е все с ръце в устата.Е това на мен ми се струва по-лошо!
Успешно оздравяване на малката! Peace

# 14
  • Мнения: 3 069
Съжалявам за това което ви се е случило.
Аз не виждам проблем с бибата.Давай си я на детето спокойно, щом се чувства по-добре с нея.

Общи условия

Активация на акаунт