Минерална вода за бебета???

  • 6 021
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
До 7м. преварявах и минах на Девин розовия етикет...тая вода Торн спринг ми мирише на блато...опитай я...за мен е отвратителна. Вземам само Девин и не преварявам...просто я затоплям. Водата е изворна не минерална.

 Peace
Давам също Девин розов етикет, която е изворна. Понякога преварявам, понякога не. Торн спринг наистина мирише странно

# 16
  • Мнения: 398
Та въпроса ми е : Мога ли да давам такава вода и ако мога трябва ли да я преварявам?Вие како мислите?:

Отгледах децата си с трапезна вода "Предела", без да преварявам.
Чешмяна съм преварявала.Гледах по ТВ,за това каква вода е полезна да пие малкото дете и това което запомних,като най-важно е  : да е с ниско съдържание на Na/натрий/

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз съм виждала резултата от хидролиза на Торн Спринг -  Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 663
Препоръчва се да се дава на бебетата и малките деца-Изворна бутилирана вода защото организмът им не е укрепнал достатъчно а бъбреците не трябва да се претоварват с обработката на минералите които се съдържат в минералната вода
Водата която приемат нашите мъници трябва да е с обща минерализация под 120мг/л и NA+ под 20мг/л
Това го прочетох в Моето бебе Peace
Аз лично редувам на моето дете ДЕВИН-розов етикет и Детския Торн
и двете деца откакто ги родих съм давала девин-розовият етикет, не съм я преварявала-направо от тубата, води се изворна. Peace

# 19
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не.Минералната вода не е подходяща дори за възрастни за ежедневна употреба, та камо ли за бебчета!
Погледнете тази тема, и по специално поста на звездица.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177075.40

# 20
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Мисля, че  е подходяща, защото е слабо минерализирана. Аз все пак преварявах водата на сина си поне до 6-тия месец  Peace

# 21
  • Мнения: 356
Благодаря на всички  за отговорите и по специално на bloodywhite за линка newsm51.
Явно е най-добре и най-здравословно за Али да си преварявам чешмяна вода и да я прецеждам през марля.Така и ще правя.Добре че не се подлъгах и не си купих вода, а продължих с преваряването на чешмяната.
Благодаря отново на всички за отделеното време и отговорите   bouquet

# 22
  • Варна
  • Мнения: 161
Аз си купих филтърна кана.След като мине през филтъра я преварявам и не ми побелява тенджерата.И от време на време Девин розов етикет

# 23
  • Мнения: 204
Аз знам че минералната вода не е полезна за деца под 5 год, и за бременни. Препоръчва се изворна или дори от чешмата преварена.

# 24
  • Мнения: 5 026
Преварявах до година и нещо, после минах на вода от Брита или купувам Девин розов етикет.

# 25
  • Мнения: 669
девин изворна с розовия етикет може и без да се преварява само да се затопли

# 26
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
девин изворна с розовия етикет може и без да се преварява само да се затопли
newsm10

# 27
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз също давам Девин с розов етикет от самото раждане, без да преварявам. Чешмяната ни е с ужасен вкус, и през марля да мине, и да я преваря, пак е отвратителна.

# 28
  • Мнения: 491
Аз давам изворна минерална вода детето като стана на 5 месеца.Редувам водата за пиене,един ден изворна,един ден преварена.Веднаж на ден правя млякото с изворна,като я затоплям само не я преварявам.Редъвам изворната вода-девин,хип...т.н. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 447
Аз съм доволна от Девин с розовия етикет. След 6-тия месец давам вече от нея, без да я преварявам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт