Дървен стъклопакет

  • 15 598
  • 16
  •   1
Отговори
Прегледах мненията,които откри търсачката и виждам,че тук има хора,които са си избрали дървен стъклопакет за дома си.Обаче никъде не видях тези прословути цени от които всеки се плаши като ми говори. Никой не знае да ми каже какви са точно цените или горе долу,но веднага чувам,че ужасно скъпа.Та искам да питам с колко е по-скъпа тази дограма от ПВЦ? Толкова ли е недостъпна? Кои са добрите фирми и нека,който има опит при избора на тази дограма да сподели.

# 1
  • Мнения: 55
Ние сме с такава дограма от 4г.Тогава за 12кв.цената беше 5068лв.с ДДС.Троен стъклопакет стопсол стъкла ,кафяви.

# 2
  • Мнения: 218
дървен стъклопакет няма  newsm78

има дървена дограма, която е пригодена за стъкропакет, най добре да е трислойна....

цените.... обрадно казано - 1.4-1.5 пъти по-скъпа от ПВЦ профил....

# 3
  • Мнения: 2 591
дървен стъклопакет няма  newsm78

 Peace според мен е дървена дограма със стъклопакет Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 157
В Пазарджик има фирма на която цените са приемливи.Работят със тройно слепен иглолистен материал.Прозорците са стъклопакет.

# 5
  • MJF
  • Мнения: 8 528
 аз също се интересувам от този тип дограма,но от предложния за София.сега трупам впечатления от пвц.до скоро съм живяла само в апартаменти с дървена обикновена стара дограма.наясно съм с + /- и на двата вариянта дайте координати за софия и то на приемливи цени.

# 6
  • Мнения: 5 393
Фирмата,която от най-отдавна се занимава с дървена дограма е "Видира".Поне така помня.Сега има и хибридни варианти от дърво и алуминий.Цени не мога да цитирам ,но си е най-скъпата дограма на пазара.

# 7
  • Мнения: 121
  Ще се включа, базирайки се на личен опит - такъв стъклопакет си поръчахме от една каспичанска фирма - сума ти и пари платихме, а не сме доволни, наблюдава се процес на разсъхване на дървения материал. От известно време работя в строителна фирма, която основно изпълнява луксозни сгради - работят само с дървения стъклопакет на "Карабулев", Плевен. Дано да съм била полезна!

# 8
  • Мнения: 3 322
На нашата /черешова/ цената беше / за нормален с 2 стъкла, или двуслоен - не знам как се казва/, колкото на Алуминиева дограма.
Разсъхна се, тече...бе гола вода, така да се каже! Ще я сменяме...

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Нашата дограма е такава, но я слагахме преди 5 години  ицената няма да е актуална сега. КАто качество- много съм доволна, най-важното нямам никакъв конденз какъвто се наблюдава при ПВЦ ил и АЛЛ. Peace

# 10
  • На село
  • Мнения: 873
Преди 3 месеца си сложихме дървена дограма - тройно слепен иглолистен профил с обикновено стъкло - за 19 кв. м. (4 прозореца) платихме 6000лв. Само за сравнение - за същата квадратура със същите отваряеми части получихме оферта от 3500 лв. бяло PVC трикамерен профил, 3800лв. беше за петкамерен, немски. Има профили от екзотична дървесина (евкалипт и др.), на които цените са доста по-високи. Засега сме доволни, но нещо по-конкретно ще мога да кажа най-рано пролетта.

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 336
Първата фирма, за която чух преди години, че произвежда такава дограма е Сиконко http://www.siconco-ind.com/. Може да направиш запитване по e-mail.
Много е важно коя фирма ще я изработи, защото ако материала не струва, парите ти са хвърлени на вятъра.
Ние сега си сложихме - дъбова, но не мога да кажа колко струва, защото я изработи мъжа ми, а той по принцип не произвежда дограма.
Ужасно е красива  Crazy

# 12
  • Мнения: 195
аз също се интересувам от този тип дограма,но от предложния за София.сега трупам впечатления от пвц.до скоро съм живяла само в апартаменти с дървена обикновена стара дограма.наясно съм с + /- и на двата вариянта дайте координати за софия и то на приемливи цени.


Камбера и син изработва и монтира трислойна дървена дограма със стъклопакет.
адрес:    София, ул. Житница 32 - Производствена база
e-mail:    cambera@abv.bg
URL:    www.cambera-bg.com
телефон:    02 954 92 06, 0888 888 964
факс:    02 954 90 04
лице за контакт:    Мария Караниколова

http://www.comfort.bg/bg/pictures/Clients/6951/small/c89618c57f3 … e60cead70d95a.jpg
http://www.comfort.bg/bg/pictures/Clients/6951/small/c22b3b06492 … d369a5808b66f.jpg

http://stil-m.com/main.html

# 13
  • На село
  • Мнения: 873
Момичета (тези, които са с дървена дограма със стъклопакет), какво стъкло избрахте за стъклопакета? Аз сложих обикновено, а не Ка, и изглежда сгреших - няколко сутрини вече има малко конденз по стъклата - само в помещението, където спим (в момента правим ремонт и спим с двете малки деца в една стая), а все още не е станало студено навън  Sad В другите три помещения - включително кухнята, където нямам абсорбатор, а готвя всеки ден няма конденз засега... Жилището ни е тухлено, без изолация, вътрешно.

# 14
Аз имам дървена дограма от няколко месеца и съм много довола. Фирмата която ми е прави е пазарджишка (www.dogramata.info) и ми дават 5 год гаранция. Средно ми излезна 320 лв. /м2 с КА стъкло и подпрозоречните первази. Прозорците се отварят и затварят с лекота и се подържат само с влажен парцал и 1 път месечно ги минавам с ПРОНТО за мабели и това е.

Общи условия

Активация на акаунт