А Дъмбълдор бил... гей!

  • 3 457
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
За мен това уточнение за гейството беше излишно; бих предпочела да науча какво се случва с Луна. А може би по-добре не. Shocked
Писна ми от политическа и всякаква коректност. Толкова ми го тикат в зурлата, че постигат обратен ефект.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 16:24 от Лизбет

# 16
  • Мнения: 3 521
Подозирам, че в следващия филм Разпределителната шапка ще бъде бонбонено розова, а Хармаяни ще отсвири Крум, заради тайната си любов Джийни Уизли, която ще и разбие сърцето с откровения си безинтерес към нея...или нещо подобно Whistling

Бъзикам се, ПъРъ акционализъм ми се струва всичко това. Явно се търси ниша за продължения, но не на поредицата, а на нещо като биографии на героите Rolling Eyes.

Новата книга, мога да я разкажа с 2 думи, ако някой се интересува Mr. Green...

# 17
  • Мнения: 1 671
Всеки, който е прочел вече последната книга, би възкликнал удивено и обидено.

Дъмбълдор гей?! Направо да паднеш от смях.
Да, вярно е, че Дъмбълдор няма интимни взаимоотношения с жени. Но чак пък гей newsm78
Просто по никакъв начин и повей от подобна мисъл не би могла да хрумне, ако се четат само книгите.

И ако това го е казала самата Роулинг, пада ми в очите тая мадама Crossing Arms

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моли, Роулинг го е казала.  Peace И ще го пише явно в енциклопедията.

# 19
  • Мнения: 1 671
Умнице, направо я зачерквам от списъка с личности, пред които се прекланям Naughty

Тя ся кво, почна да си прави експерименти с читателите?
Или може би очаква, благодарение на нейните книги, да възникне нов дял в науката - Фройдистки анализи на Хари Потър?

Уби всичко детско в мен тая новина Sad

# 20
  • Мнения: 677
Право на авторът е да определя героите си. Също така, авторът има право да се вслушва или не в маркетинг отдела на издателството. В случая се е вслушал, така си мисля аз.

# 21
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Това уточняване е било абсолютно излишно, не знам дали преди това на някой от читателите би му хрумнало. На мен ми се струва, че или се е поддала на натиск на съответни лобита или е маркетингова акция, за привличане на повече читатели. В САЩ рекламата на книгата беше в необикновени размери, но мисля, че продажбите им се оказаха под очакванията.
Не съм чела поредицата, но този стремеж навсякъде, всеки, за всичко да е политически коректен понякога ми идва в повече...

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Всъщност, в последната книга Хари е вече (кажи-речи) пълнолетен. И читателите растат заедно с него. Може би Роулинг е решила да няма скрито покрито. Mr. Green То не, че децата не знаят какво е хомосексуалност, де.
Такова нещо може да си позволи само тя. Дори само заради това, че книгите й бяха много критикувани и дори анатемосвани. Тоест, Роулинг се изявява като един същи литературен бунтар. Laughing

# 23
  • Мнения: 1 671
Всъщност, в последната книга Хари е вече (кажи-речи) пълнолетен. И читателите растат заедно с него. Може би Роулинг е решила да няма скрито покрито. Mr. Green То не, че децата не знаят какво е хомосексуалност, де.
Такова нещо може да си позволи само тя. Дори само заради това, че книгите й бяха много критикувани и дори анатемосвани. Тоест, Роулинг се изявява като един същи литературен бунтар. Laughing

Бих я възприела като литературен бунтар, ако в книгите недвусмислено беше казала за сексуалната ориентация на героите си.

Но сега, след като всичко вече е ясно, да почне да прави нови биографии на героите - не, не го приемам. Това, пак казвам, си е гавра с мен, като редови читетел, и с всички хора, чели и препрочитали томовете.

По-склонна съм да мисля, че Роулинг си е правела някаква шега - нещо тънко, иронично, съвсем английско.

А това, че Хари пораства какво общо има - ми те всички герои порастват. И във всички книги.
И Наташа Ростова пораства, но никъде не съм срещала, че Пиер Безухов е садо-мазо например.

# 24
  • Мнения: 386
уф че тъпо. някак си ми идват прекалени тези неща, защото не мога да разбера с какво допринася за историята това, че дъмбълдор е гей. има ли значение дали е гей или не?

# 25
  • Мнения: 677
има ли значение дали е гей или не?

Има, разбира се. Маркетинг, но и 10% някъде.

# 26
  • Мнения: 3 405
Модерно е, за това. И ще донесе печалба, понеже е модерно.
Тя най-богата в света ли е или лукова глава?

# 27
  • Мнения: 593
Според мен това е някаква шега. Всеки, който е чел книгите, знае, че Дъмбълдор не е убил Волдемор. И в крайна сметка самият Дъмбълдор бива убит от професор Снейп.
Това са долни инсинуации  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 27 524
Какво мислите за гей герои в детската литература?
- питам съвсем сериозно.

Сериозно - гнусно, извратено и хипер тъпо е.
Литература, деца и красиво няма нищо общо с... хайде да не казвам, че пак ще завалят гнусни, жалки и обидни ЛС-та от нещастни комплексарки  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 431
cybercat, никой не е писал, че Дъмбълдор е убил Волдемор. Името на Дъмбълдоровия любовник (ах, как звучи само) е Гринделуолд.

Но пък "Волдемор и Дъмбълдор - любов и омраза в Хогуърс" звучи добре.

Общи условия

Активация на акаунт