Как съхранявате сурови моркови?

  • 5 177
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
аз запазвам мороковите в найлоново пликче в хладилника, без предварително да ги мия и нямам проблеми, картофите държа на тъмно и хладно място, но Блонди щом на теб и картофите ти омекват, дръж ги и тях в хладилника (ако имаш чекмеджета най-отдолу), но не пряко под камерата, защото ще замръзнат  Peace

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз винаги имам моркови от село - екологично чисти и ми се е случвало да стоят в хладилника дори повече от месец в найлонови торбички - нямат никаква разлика от първия ден, най-много да им поникнат наново листенца най-отгоре. Явно проблема е в многото нитрати.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Мия ги и ги беля, за да са готови за консумация. Слагам ги в плик в хладилника, но не затварям плътно плика. В американски хладилници съм виждала торбички със ситна перфорация, за да не се задържа влагата при плодовете/зеленчуците. Мисля, че в това е тайната.

# 18
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Неизмити и в хладилника в отделението за зеленчуци  Peace

Така правя и аз - само да допълня, че плика в който ги купувам е надупчен. Издържат до месец в хладилника.

# 19
  • София
  • Мнения: 259
Мдаа, и на мене в Берлин за няколко дни ми почерняват и мухлясват, много неприятно е. Тука в София сега като гледам, издържат доста повече и дори и да се скапят не съм виждала да стават такива черни като там, странна работа...

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Веднага щом ги купя, ги почиствам и настъргвам и ги прибирам в фризера. Слагам ги в кутийките от маргарин.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз ги съхранявам в хладилника, в кутията за зеленчуци, не мити и не обелени.

Мия ги и ги беля непосредствено преди готвене.

# 22
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Това за хартиения плик не го знаех. Не, че знам откъде да го намеря, но ще пробвам  Simple Smile

Тук ги купувам от магазина за плодове и зеленчуци в хартиен плик Wink.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Прибирам ги в отделението за зеленчуци - неизмити и необелени. Забелязала съм, че ако измия морков и го прибера в хладилника, се спаружва много бързо.

# 24
  • Мнения: 147
Аз ги съхранявам в хладилника, в кутията за зеленчуци, не мити и не обелени.

Мия ги и ги беля непосредствено преди готвене.
 
      И аз по същия начин, но ги оставям в найлоновото пликче, с което съм ги купила, като не го затварам, за да "дишат". Издържат доста време. Понякога леко хващат мухъл, но само отгоре коричката и не е проблем, като се обели моркова си е хубав.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз не ги мия. Слагам ги в чекмеджето в хладилника  в плик и издържат много време.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз ги съхранявам в хладилника, в кутията за зеленчуци, не мити и не обелени.

Мия ги и ги беля непосредствено преди готвене.

И аз така и не се скапват толкова бързо.

# 27
  • Мнения: 17 407
Така, както са купени- в хладилника, но оставям торбичката леко отворена. Купувам малки количества.

# 28
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Изплаквам ги и много добре ги подсушавам .
Съвсем сухи ги прибирам в найлонов плик и
незатворен го прибирам в хладилника .
Тайната е да не са влажни - това ги съсипва .

# 29
  • Мнения: 3 036
Аз ги настъргвам с рендето и после като ги  слагам в буркан със сол и ти притискам с ръка.
Това е за ядене,готвене и салати.
Другите  за сок със сокоизтисквачката

Общи условия

Активация на акаунт