Учителска стачка 3

  • 67 164
  • 1 988
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
А колко % от БВП ще бъдат отделени за образование? Това не е договорено...Не ви ли се струва важно? Rolling Eyes
Ами не, всички казаха, че не искат да си дават данъците за образование, всъщност не мисля че някой е наясно за какво е БВП, мислят си че ще дойде в нашите джобове. Обясних няколко пъти, но естествено никой не прочете, защото не е от нещата, които искат да видят.

Между другото направо съм поразена от злобата, която изливат много хора тук.

# 46
  • Мнения: 22 867
О, явно и ти нищо не си прочела от това, което писах,наистина по- добре да си мълчим и да не ви закачаме, защото не искам да засягам всички стойностни хора, които са измежду вас.
И не ми говори за мен парите какво са, това си го знам само аз.Лишила съм се от много неща в името на нещо по-свято за мен.
Вярвам, че много от вас го правят не само заради парите.
А и ето, аз за Димитър Коруджиев  не съм казала и дума,говорех за учителите като цяло, за това, което говорят за всеки който не е съгласен с нещо, но явно всеки си разбира нещата пречупени през неговата призма и няма смисъл да се хабя.
А/а/ за бизнеса ще кажа, че точно вие правите най- големия бизнес с децата или не мен ме караха да се запиша на курс  по история за да имам шестица, е имам 5, ама съм си я изкарала с доста четене.

За учителите като цяло няма как да се говори, те са отделни личности. За 5-та ти по история не знам колко е реална, но на курс по български език определено е трябвало да се запишеш.

.......В момента съм ядосана на учителите и то даже на тези които учат по големите деца защото най голямата мърша е сред тях,изпитала съм го на собствен гръб.

Май правилно си обяснявам злобеенето в темата. Всички, които са имали проблеми в училище сега намериха начин да си го връщат на учителите "като цяло".

# 47
  • София
  • Мнения: 937
В момента съм ядосана на учителите и то даже на тези които учат по големите деца защото най голямата мърша е сред тях,изпитала съм го на собствен гръб.

 Баста. Просто не мога да повярвам как говорите Shocked Shocked Shocked

Възхищавам се на Radostina, labrex, braveman, Petia, Rina, Зла вещица, че имат силите и търпението да говорят и обясняват след всичките хули и нападки, които изливате като кофа с помия върху учителите.

Чакай малко сега как говорим,това е клише използвано и за нас родителите не само тука в тая тема ,а на повечето които си изброила и аз се възхищавам, дай да не правим на обидени.

Аз не съм учителка, така че не ме обиждаш персонално.
Просто се чудя, как хора, претендиращи на висок глас и от висотата на своята анонимна недосегаемост, могат да си позволяват най-най-обидни квалификации за други хора  Shocked Shocked

# 48
  • Мнения: 6 167
Днес от 11 часа започват пак да преговарят.
Съмнявам се дали правителството ще даде повече БВП (нали излезе, че дори са го намалили), но се надявам.


Е нали уж догодина щяло да има 2 приоритета - образование и здравеопазване. Rolling Eyes Това ако не означава увеличаване на процента...

# 49
Не благодаря,засега съм доволна от възпитателките им от жените в градината нямам оплаквания и за мен те лично трябва да получават много повече от това което взимат но те са наистина чудесни жени,заради тях бях готова ръцете си в огъня да сложа аз съм им благодарна и винаги ще бъда.
В момента съм ядосана на учителите и то даже на тези които учат по големите деца защото най голямата мърша е сред тях,изпитала съм го на собствен гръб.

Уважаема, Мира, дълго време не се включвах след твоите постинги, просто защото за мен е истинско мъчение да разбера каква емоция изразяваш, предвид това, че за теб препинателните знаци явно са нещо излишно. Доколкото разбирам, ти в момента нямаш пряк контакт с учители, по простата причина, че децата ти са малки. Явно обаче ти хареса включването в групичката на всички ненавиждащи даскалите и започна да ръсиш обиди, дори повече от самите тях. Не знам какво си изпитала на собствен гръб, но явно уроците по БЕЛ въобще не си ги усетила. Виждам и че имаш три деца /да са ти живи и здрави!!!/, които се чудиш как да гледаш, предвид изключителното притеснение, което ти създава стачката. Виждам обаче, че и въобще не излизаш от форума, което вече не мога да го свържа с твърденията ти за невъзможност да се справиш с грижата за децата си. Бих искал да те помоля, когато се включваш в темата, колкото и да ти е трудно да въздържаш негативните си емоции, да се опиташ да го направиш, защото, ако всеки започне да обижда другия и да търси все по-цинични изрази, за да го засегне, не знам къде ще му излезе краят.   Peace
 

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
О, явно и ти нищо не си прочела от това, което писах,наистина по- добре да си мълчим и да не ви закачаме, защото не искам да засягам всички стойностни хора, които са измежду вас.
И не ми говори за мен парите какво са, това си го знам само аз.Лишила съм се от много неща в името на нещо по-свято за мен.
Вярвам, че много от вас го правят не само заради парите.
А и ето, аз за Димитър Коруджиев  не съм казала и дума,говорех за учителите като цяло, за това, което говорят за всеки който не е съгласен с нещо, но явно всеки си разбира нещата пречупени през неговата призма и няма смисъл да се хабя.
А/а/ за бизнеса ще кажа, че точно вие правите най- големия бизнес с децата или не мен ме караха да се запиша на курс  по история за да имам шестица, е имам 5, ама съм си я изкарала с доста четене.

За учителите като цяло няма как да се говори, те са отделни личности. За 5-та ти по история не знам колко е реална, но на курс по български език определено е трябвало да се запишеш.

.......В момента съм ядосана на учителите и то даже на тези които учат по големите деца защото най голямата мърша е сред тях,изпитала съм го на собствен гръб.

Май правилно си обяснявам злобеенето в темата. Всички, които са имали проблеми в училище сега намериха начин да си го връщат на учителите "като цяло".
О,не наистина не вярвах, че ще използваш и това.

# 51
  • Мнения: 494
Ужас!Много е забавно всичко,което става в държавата ни през последните седмици-няма що!!!Спрях отдавна да пиша,защото диалогът е невъзможен-всеки си знае своето и не е склонен да се опита дори да чуе какво му говори другата страна.Истината е,че и двете страни са крайни и като коне с капаци!Резултат-все повече заяждане,все повече обиди и срамни квалификации и т.н.Оляхте се!!!С много малко изключения,пишещите тук излязоха от добрия тон.(Просто се чудя как Radostina и Zanda продължават да пишат -това някакъв мазохизъм ли е?)
Но,като цяло...ужас!Възмутена съм от тона тук!Затова спирам и да чета.

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Политика, Лени, политика...
И аз мисля, че образованието и здравеопазването трябва да имат по-висок %. Ако можеше и по-нормални правила да направят за харченето, че да запушат течовете.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Не благодаря,засега съм доволна от възпитателките им от жените в градината нямам оплаквания и за мен те лично трябва да получават много повече от това което взимат но те са наистина чудесни жени,заради тях бях готова ръцете си в огъня да сложа аз съм им благодарна и винаги ще бъда.
В момента съм ядосана на учителите и то даже на тези които учат по големите деца защото най голямата мърша е сред тях,изпитала съм го на собствен гръб.

Уважаема, Мира, дълго време не се включвах след твоите постинги, просто защото за мен е истинско мъчение да разбера каква емоция изразяваш, предвид това, че за теб препинателните знаци явно са нещо излишно. Доколкото разбирам, ти в момента нямаш пряк контакт с учители, по простата причина, че децата ти са малки. Явно обаче ти хареса включването в групичката на всички ненавиждащи даскалите и започна да ръсиш обиди, дори повече от самите тях. Не знам какво си изпитала на собствен гръб, но явно уроците по БЕЛ въобще не си ги усетила. Виждам и че имаш три деца /да са ти живи и здрави!!!/, които се чудиш как да гледаш, предвид изключителното притеснение, което ти създава стачката. Виждам обаче, че и въобще не излизаш от форума, което вече не мога да го свържа с твърденията ти за невъзможност да се справиш с грижата за децата си. Бих искал да те помоля, когато се включваш в темата, колкото и да ти е трудно да въздържаш негативните си емоции, да се опиташ да го направиш, защото, ако всеки започне да обижда другия и да търси все по-цинични изрази, за да го засегне, не знам къде ще му излезе краят.   Peace
 
Благодаря за критиката.Приемам я.
Наистина българския ми куца ще се замисля.

# 54
  • София
  • Мнения: 937
Днес от 11 часа започват пак да преговарят.
Съмнявам се дали правителството ще даде повече БВП (нали излезе, че дори са го намалили), но се надявам.


Е нали уж догодина щяло да има 2 приоритета - образование и здравеопазване. Rolling Eyes Това ако не означава увеличаване на процента...

Ами не, това са голи фрази... популизъм, замазване на очи... откровена лъжа  Embarassed
Процентът, заложен за догодина,  даже е намален  Cry Cry Cry

# 55
  • Мнения: 151

Не благодаря,засега съм доволна от възпитателките им от жените в градината нямам оплаквания и за мен те лично трябва да получават много повече от това което взимат но те са наистина чудесни жени,заради тях бях готова ръцете си в огъня да сложа аз съм им благодарна и винаги ще бъда.
В момента съм ядосана на учителите и то даже на тези които учат по големите деца защото най голямата мърша е сред тях,изпитала съм го на собствен гръб.
Не е ли това достатъчен мотив всеки доволен в личен план родител да подкрепи своята учителка от градината или училището.
Ние подкрепяме конкретни хора, защото сме преценили, че те заслужават - изключително доволна бях от учителките в градината, сега съм доволна от учителката в училище.
 И приказките, че някъде имало "мърша" сред учителите ми звучи като празна приказка - не бих си позволила да обобщавам, ако лично не съм го видяла.

# 56
  • Мнения: 2 829
айдееее,Тъпоъгълника се включи и labrex
започнахте пак със заяждането да правописа
 Wink Wink Wink Wink

# 57
  • Мнения: 22 867
.........О,не наистина не вярвах, че ще използваш и това.

Доста по-меко е от "мърша"-та. И не очаквай, когато заливаш някого с помия да ти отвръща с поезия. /думите не са мои/. А впрочем, би ли дала линк, където родителите са наречени с тая звучна българска дума, както твърдиш.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
айдееее,Тъпоъгълника се включи и labrex
започнахте пак със заяждането да правописа
 Wink Wink Wink Wink
Ох ,аз наистина забравям за тази подробност,а когато човек пише забравя за правописа, не бива така, все пак имам деца трябва да им давам пример.
Аз се извинявам на всеки който е приел думата ''мърша'' за лична обида,наистина малко се увлякох доста ми насъбра.

# 59
  • Мнения: 9 050
Чудих се защо няма движение по темата, а то имало нова...
И аз се включвам.

robobobo, като чета каква е работата на директора, не ме убеждаваш в тезата си. Нашият управител има с пъти повече задължения и с пъти повече отговорности. Обаче пак успява да организира оценяване на всички 220 ( а не 60 ) служители на всеки 6 месеца.
Много ми е странно, как така ви е удобно, оценяването на работата на учителите не само да ви изглежда невъзможно, а дори си го определила и като ненужно  newsm78
Може да се организира такова нещо. Това, че на учителите не им изнася е съвсем друг въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт