До кога е нормално с пелени?

  • 2 320
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Моника е почти на 1г. и 5м. и е с памперс. Слагам я на гърнето и винаги пишка с него, но ака в памперса. Като я питам дали е наакана винаги си сочи дупето с "ъ-ъ". Мисля, че е горе-долу готова, щом знае какво е да си наакан, но все още не може да казва , когато й се пишка. Ще почакам може би още 1-2 м. Детето трябва да е готово, както са ти обяснили другите майки.

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ние още сме с памперс. Не иска нищо да върши на гърнето. Не иска и да си казва, а знае. Даже имаше период в който като видеше гърнето и почваше да пищи. Известно време не го слагах. Сега седи на него но никаква работа не върши. И казва чак когато е свършил голямата работа. Единствено пишка във ваната преди баня и си казва "пиш". За сега ще останем така, мисля че не е готов още.

# 17
  • Мнения: 412
Здравейте, мами!
До кога вашите деца са били с пелени? Моето момиченце е на година и шест месеца и от около месец започнах да й свалям Памперса и да я оставям по гащички, когато сме вкъщи, не за дълго, за по 2-3 часа, обикновено вечер. Проблемът ни сега е, че тя не си казва, когато й се чишка, как да я науча да си казва? Дали да я оставям по гащички постоянно, когато сме вкъщи, или да я оставя да чишка в Памперса повече, та да усети, че не е хубаво като е мокра?! Вие как постъпихте? И нормално ли е на тази възраст да правя такива опити, или бързам?
На 1г и 9м махнахме памперса. 1-2 дни го оставях с по-напикани памперси и наакан за подълго време. И той започна да казва първо кога му се ака. Беше лято(можех да си позволя да го оставя мокър за известно време), акаше си на гърнето и го оставях без памперс да се напикава в гащите. И така лека-полека сам се ориентира как е по-добре и чисто, най-вече. Недей избързва, ако смяташ, че не е готова. Все ще се научи. На моя приятелка детенцето почти до 3 год. беше с памперс и тогава го махнаха. Той просто на инат не казваше кога му се ходи на гърне. Подходиха с търпение, не го насилваха и сега нямат никакви проблеми. Детето е вече на 4г и 6 м.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз ползвах лятото и вече 3 месеца сме без дневен памперс.В началото сама влизаше в банята и чуркаше през гащите.Постепенно разбра че така не става и почна да ми сочи и да подскача...и така.Не че и сега няма от време на време аварий,но е 1-2 пъти в седмицата.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами ако не може да разбере вербалното обяснение вероятно е рано за това, мисля аз.

# 20
  • Мнения: 1 440
Няма определена възраст,в която да се свали напълно памперса.Моята дъщеричка от юли месец /т.е. 1 година и 9 месеца/ се учи да казва "ако-пиш" и все още се изпуска понякога.През деня е по гащички,но през нощта е с памперс.При някои деца е доста трудно,както при моето.
Просто в началото трябва да се слага по-често на гърнето.А,когато свърши работите в гащите,да му се обяснява спокойно,че така не е добре.И така докато дойде момента,в който да си казва само.Важно е търпението!Признавам,че на моменти не съм от най-търпеливите,което е голяма грешка.

# 21
  • Мнения: 645
На 1г и 11 мес. започнах да го уча на гърне. До тогава бях правила само няколко опита. След месец вече имаше резултат. Е, случваше се понякога да се напишка. Сега сме без дневен памперс, но нощния остана.

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Чисто физиологично казват, че децата до година и половина рядко успяват да се стискат, което ще рече, че разбират , че имат 'пиш' едва когато вече са пуснали. Разбира се има и изключения. Мисля че до 2 години е нормално едно дете да се научи да пишка и ака в гърнето, но пак казвам има изключения. Аз лично моята дъщеря на 1 г. и7 месеца я отказах от памперса през деня точно за 10 дни. Беше готова и аз действах като го махнах изведнъж. След месец вече не слагах и нощен памперс и след това се е изпускала ама единични случаи. Незнам как ще е със синът ми, но мисля, че при него нещата ще станат малко по-трудно малко по-упорит е и е голям тарикат, та гърнето го ползва за столче общо взето, а пампата за тоалетна , но и с това ще се справим  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 679
Всяко детенце е различно - моя момък ака в гърнето, понякога и пишка. Е случва се да го изпусна и за акането ама рядко. Племенникът ми до 2 год. и половина да не види гърне и после се научи. Така че ... Само знам че памперс зимата не се маха, внимавай да не си навлечеш проблеми с бъбреците.
Успех   bouquet

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Пелени не сме ползвали Peace

# 25
  • Мнения: 1 440
Сиска,вярно ли не сте ползвали пелени?А как тогава...?

# 26
  • Мнения: 209
от година и един месец свалих памперса през деня, беше лято и нямаше проблем да го сваля и на разходките!сега са минали вече около 3 месеца и има дни, в които не се напишква нито веднъж!тя сама си измисли код за пишкането и акането, обикновено казва "ъ-ъ-ъ"и отиваме!разбира се, трябва  да се следи, защото понякога се отнася в някоя игра и казва чак след като е свършила работата.отначало аз я водех, без да е казала, на около половин час, дори да не иска на куко, можеш да я чишкаш на ръце, пак има ефект. след следобедния сън обичайно пишка по-често за около час се събират 3-4 пишкания след това се нормализират нещата, но това е до дете. сега и слагам само през нощта, защото пие много нощем.пробвай, нищо не губиш, колкото по-рано се научи детето, толкова по-добре, но трябва много търпение и много вода и перилни препарати  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 3 787
Моят син беше с памперс до 2 г. и 2 месеца.Махнахме го за 2 седмици-бързо и безболезнено.Тогава си му дойде времето.Виждала съм дечица и по на 3-4 годинки още с памперс.Щом майката така е преценила,или детенцето не е готово-не мисля,че е ненормално.

# 28
  • Мнения: 412
Щом майката така е преценила,или детенцето не е готово-не мисля,че е ненормално.
Hug

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 282
На година и 9 месеца махнах памперса. Този за през нощта- чак на 2 години и 4 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт