Вирусен гърч !!!!!!!??????

  • 2 728
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 458
Мами, помагайте.

Знете ли нещо по въпроса? От какво се причинява? До колко е опасно?
Аз разбрах само, че след 15 дена трябва да заведа дъщеря ми на преглед  Confused . Ама така и не разбрах какво да гледа лекаря. Sad
Въпроса е, че помолих майка ми да говори с лекарката ни в България, но майка ми не е разпитвала подробно Close
Ще говоря и с лекар тук, но на тези хора им нямам доверие, за най-малкото нещо предписват антибиотик и ...... не ми се иска да стигам до тях.

Ще се радвам ако има някой който да знае нещо повече по въпроса.

Иначе, симптомите са много висока Т 40 - 41 градуса и мускулни спазми. Т не спада почти с нищо - нито компреси помагат нито течен аналгин  Imp

# 1
Гърчът се причинява от високата температура. За това  темп. над 38.5 - 39 градуса трябва да се свали колкото е възможно по-бързо. Аналгинът би трябвало да я свали /трудно ще е, когато детето е обезводнено/, но ако не може, има различни "бабини" методи, които действат. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 266
Гърчът не е вирусен, а температурен. Поне това, за което изглежда става дума. Гостът ти е обяснил.
Обикновено при деца без инциденти температура до 39 градуса не се сваля медикаментозно - все пак тя си има предназначение за организма. След гърч се сваля всяка температура над 38,5 с ПАРАЦЕТАМОЛ (125 мг).

Останалото е много течности, студени кърпи на краката, може и чорапи с оцет (бля).

Последствия от температурните гърчове няма.

# 3
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Котката Марта
Гърчът не е вирусен, а температурен. Поне това, за което изглежда става дума. Гостът ти е обяснил.
Обикновено при деца без инциденти температура до 39 градуса не се сваля медикаментозно - все пак тя си има предназначение за организма. След гърч се сваля всяка температура над 38,5 с ПАРАЦЕТАМОЛ (125 мг).

Останалото е много течности, студени кърпи на краката, може и чорапи с оцет (бля).

Последствия от температурните гърчове няма.


Почти съм съгласна, обаче искам да доуточня, че парацетамола се дозира в зависимост от възрастта на детето или кг му; освен това температурния гърч вярно няма остатъчни явления, но винаги трябва да се проследяват тези деца (няма да конкретизирам защо; ти си умна, ще се сетиш). Аз лично давам парацетамол на детето си и при по-ниска температура, защото така се подобрява значително общото състояние на детето. Не обичам да гледам как детето ми страда.

# 4
  • Мнения: 1 266
Да, аз визирах съвсем малките (за дозата).
Другото е, както са ме учили.
Забравих само, че при деца с инцидент, е добре майката да има свещичка Диазепам 5 мг в случай, че гърчът се повтори.

Трябва да се проследяват, вярно е.
Само без паника.

Ние с теб нали се познаваме?

# 5
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Котката Марта
Да, аз визирах съвсем малките (за дозата).
Другото е, както са ме учили.
Забравих само, че при деца с инцидент, е добре майката да има свещичка Диазепам 5 мг в случай, че гърчът се повтори.

Трябва да се проследяват, вярно е.
Само без паника.

Ние с теб нали се познаваме?


Естествено! Аз зная доста за теб - млада, красива, .........(обаче няма продължавам, защото тук е все пак форум за майки и деца. Ти да не вземеш да ме разконспирираш сега!  Wink

# 6
Цитат на: Laura
Естествено! Аз зная доста за теб - млада, красива, .........(обаче няма продължавам, защото тук е все пак форум за майки и деца. Ти да не вземеш да ме разконспирираш сега!  Wink


драсни на момичето на лични коя си, не го дръж в напрежение, ще помисли, че го задяваш и няма да може да спи от вълнение  Wink

# 7
  • Мнения: 4 458
Ами какво да кажа  Rolling Eyes
И аз мислех, че е температурен гърч ,но било вирусен! За това питам дали някой е чувал за подобно нещо.
А за прегледа, какво трябва да се гледа?

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Laura
Естествено! Аз зная доста за теб - млада, красива, .........(обаче няма продължавам, защото тук е все пак форум за майки и деца. Ти да не вземеш да ме разконспирираш сега!  Wink


драсни на момичето на лични коя си, не го дръж в напрежение, ще помисли, че го задяваш и няма да може да спи от вълнение  Wink


не съм Anonymous, аз съм, бързам да се заяждам преди да съм се логнала  Embarassed ...

# 9
  • Мнения: 1 266
Спокойно, ние с нея се разбрахме Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 266
Заведи детето 2-3 седмици след случката на невролог, да му се направи ЕЕГ. Тук не е такава практиката, но така е по учебник...

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Котката Марта
Спокойно, ние с нея се разбрахме Simple Smile


Егати, вие се разбрахте, ами ние сега ще си изгризем ноктите от любопитство... Mr. Green  #Silly  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 266
Е, ти сякаш в дир не си влизала  Stuck Out Tongue
Айде, че ще ни измодерират за спамване.

”млада, хубава, с големи цици и не пуши”  Wink

# 13
  • Мнения: 1 214
Най-бързо свалям Т. под душа-водата с 2 градуса по-ниска от Т. на детето в момента.Това като видя зора-като не спада Т. с нищо!Не е приятно,но....помага Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Котката Марта
Е, ти сякаш в дир не си влизала  Stuck Out Tongue
Айде, че ще ни измодерират за спамване.

”млада, хубава, с големи цици и не пуши”  Wink


Ми влизам, ама не много често Embarassed . Ще направя справка по цитата  Mr. Green

П.С. Няма да ни измодерират.... виж под ника ми.... :silly:  #Silly  #Silly

# 15
  • Мнения: 1 266
По-интересно е обяснението към цитата.
С моя любим се запознахме преди три години и децата му седнали да обсъждат кое е най-готиното гадже на баща им. При което едната девойка (7годишна) мъдро заключила, че трябва да съм аз. Като я питали големите защо така, тя обяснила, че съм ”млада, хубава, с големи цици и не пуша” Simple Smile

Та тъй... имидж Simple Smile

# 16
  • Мнения: 206
Вирусен гърч няма. Гърча се предизвиква от рязко покачване на телесната температура. Дъщеря ми на 1г. и 8м. направи такъв гърч. В поликлиниката свалиха темп. до нормална и ни изпратиха в детсата педиатрична болница.Там ни прегледаха и казаха, че нищо ни няма да си вървим. Детето беше дрогирано - в поликлиниката ни биха венозно диазепам, сложиха свещичка с парацетамол, а преди да направи гърча аз бях дала калпол. Два часа след като се прибрахме пак вдигна 40градуса. С нищо не спадаше.Държа ни 5дена.Сваляхме до 38-39градуса и пак се вдигаше.На 5ия ден вдигна 41 и аз отново изтърчах в поликлиниката. Поредната докторка каза, че е ухо, забирало е гной, която вече изтича. През цялото време давах сутрин и вечер диазепам по препоръка на първия доктор, по половин хапченце за да не повтори гърча.  Последствия няма никакви, освен стреса и напрежението които изживяваш докато отшумят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт