С брак или без брак?!?

  • 7 070
  • 178
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 230
По темата - ако избираме всеки за себе си - ОК, но ако са намесени деца, определено смятам, че "няма не искам, няма недей" - бракът е необходимост. Първо се спестяват доста административни простотии, второ детето не се чуди защо не е в мнозинството на "брачните деца" и най-важното - не дай си Боже се случат някои от най-лошите неща в живота - бракът е солидна основа за наследяване (разбирайте децата като наследници). Последното ми е личен опит, и слава Богу, че съм "бракувана".

# 136
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
По темата - ако избираме всеки за себе си - ОК, но ако са намесени деца, определено смятам, че "няма не искам, няма недей" - бракът е необходимост. Първо се спестяват доста административни простотии, второ детето не се чуди защо не е в мнозинството на "брачните деца" и най-важното - не дай си Боже се случат някои от най-лошите неща в живота - бракът е солидна основа за наследяване (разбирайте децата като наследници). Последното ми е личен опит, и слава Богу, че съм "бракувана".

децата са жестоки. скоро комшийката се вайкаше, че в училището се обиждали на "копеле" ....

# 137
  • Мнения: 1 895
Припознатото от баща си дете има същите наследствени права като детето родено в брак!
Вече не е странно и рядко срещано децата да са родени извън брак, ако живеят с мама и татко не виждам какво точно ги прави копелета!
Сигурна съм,че ако таткото научи как са нарекли детето му това,че не е в брак с майката няма да го спре да постави на мястото му глупакът, който е направил неуместният коментар!

# 138
  • София
  • Мнения: 5 605
Много горещо станало тук Wink
На всички ни е ясно, че двойките без брак са щастливи двойки, просто защото ако не са  - няма да са заедно ( процедурата при тях е по - лесна - който от където е), но защо дамите, които живеят на семейни начала, като се заговори за брак пощуряват, засягат се, обиждат се, дразнят се?!
Това: "Без брак ми е по - добре!" , ми звучи като моята сентенция: " Кльощавите жени не изглеждат добре!" - сещате се, че аз не съм кльощава Wink
Няма жена, която да откаже поднесен на колене пръстен ( от любимия, не от някой друг )!!! Какво би му казала?! - " Не, благодаря ти, слънце мое ненагледно, но си прибери този пръстен! Аз не искам да нося твоята фамилия, аз не искам да се видя колко бих била красива в голяма бяла рокля ( червена ако щете, като не ви харесва бялото!), аз не искам да чуят всички, че ще бъда добра майка и съпруга, аз не искам да обещаваш пред толкова много хора, че ще си ми верен цял живот ( последните двете ги изброявам като част от ритуала, а не, че не могат да се нарушат!! ), аз не искам да се обвързвам с теб по никакъв официален начин, мили, просто искам да живеем както до сега!"
 newsm78 newsm78 newsm78
Не вярвам, че има такива жени! Проблемът е, че или не им е предлаган брак или имат гадни асоциации от предишен такъв.  Но липсата на подпис не ви прави по - щастливи!!!!!!!!!!!!
Я да видя какво мислите сега?
И аз съм от отказалите. Пръстена си го нося. В бяла рокля не съм си мечтала цял живот да бъда, както и не мисля, че трябва да заявявам пред всички, че ще бъда добра съпруга, майка и т.н.
А на последния ти въпрос - ами не мисля, че липсата или наличието на подпис прави едно семейство по-щастливо или по-нещастно.
И финансово не сме никак притеснени , така че и това не е причина. Просто въпрос на решение.

# 139
  • Мнения: 2 161
Някой да ми припомни коя година сме,защото аз си мисля,че тук живеем в 1970.Големи задръстеняци са някои,писали в темата.Живееш с брак,живееш.Супер!Но да омаловажаваш връзка,основаваща се на любов,разбирателство,уважение,само защото няма един скапан подпис...Апропо,"копеле" някои деца я използват вместо "здрасти".А като се замисли човек,в ДиС пишат все омъжени жени,които или не получават секс от мъжете си или колежките  им звънят в 2 часа след полунощ или забравят да се приберат.Да,бракът е непревзимаема крепост.

# 140
  • София
  • Мнения: 5 605
Някой да ми припомни коя година сме,защото аз си мисля,че тук живеем в 1970.Големи задръстеняци са някои,писали в темата.Живееш с брак,живееш.Супер!Но да омаловажаваш връзка,основаваща се на любов,разбирателство,уважение,само защото няма един скапан подпис...Апропо,"копеле" някои деца я използват вместо "здрасти".А като се замисли човек,в ДиС пишат все омъжени жени,които или не получават секс от мъжете си или колежките  им звънят в 2 часа след полунощ или забравят да се приберат.Да,бракът е непревзимаема крепост.
Chanel, smile3501 smile3501 smile3501

# 141
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Явно ще ми е трудно да взема становище по тази тема, защото съм омъжена и добре се разбираме с мъжа ми. Но мисля, че може би единствената или поне една от причините  да остават такива жени женени е като има детенце и може би финансовата страна накратко казано. Всеки сам си преценява как да живее. Живяла съм и с брак и без брак, но мисля, че в един момент е по-добре да се узаконят нещата. Лично мнение и никого не ангажирам с него.

# 142
  • Мнения: 1 312
Ех, все се заричам да не пиша в тия теми... Много злоба, много нещо. Маса бракувани се опитват да ме изкарат сбъркана. Интересно, аз никого не агитирам да живее безбрачно, а мен и наяве, и виртуално току се надпреварват да ме увещават, че бракувана ще ми е по-добре, и после - нежените мразели женените?!?!?! Нейсе, запуши я!

А при мен е точно обратното.
Познати небракувани се опитват да ми втълпят,че без брак е по-лесно.
Всеки прави своя избор.Защо е нужно да се убеждаваме?Звучи ми като някакво оправдание на моменти.Сякаш съм ги питала защо нямат подписан брак!?

# 143
  • Мнения: 1 230
Припознатото от баща си дете има същите наследствени права като детето родено в брак!
Да, ама не...

Да речем, че бащата на детето почине

- Сценарий 1 - няма брак с майката
Детето е наследник на баща си заедно с роднините на последния по права и първа съребрена линии - майка, баща, брат/сестра - дотук 25% и то при положение, че бащата няма повече от един брат или сестра, или други деца. Както се досещате, майката не е наследник въобще...
- Сценарий 2 - има брак с майката
Детето е наследник на баща си, заедно с майката - дотук 50%, да не добавям, че то е и наследник на майката (делът й) , което го прави в един момент 100% наследник на имуществото на баща си.

Дано не звуча в стил чичо Скрудж, ама що се отнася за децата ни - май няма такова понятие  Wink

# 144
  • Мнения: 2 792
Това не е вярно, справка Закон за наследството, а именно:
     Г л а в а   в то р а
    НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОН
    Чл. 5. (1) Децата на починалия наследяват по равни части.
    (2) Като деца на наследодателя се смятат и осиновените от него.
    (3) (Изм. - ДВ, бр. 41 от 1985 г.) При осиновяване по чл. 62 от Семейния кодекс осиновените и техните низходящи не наследяват роднините на осиновителя.
    Чл. 6. Когато починалият не е оставил деца или други низходящи, наследяват по равно родителите или оня от тях, който е жив.
    Чл. 7. Ако починалият е оставил само възходящи от втора или по-горна степен, наследяват по равно най-близките от тях по степен.
    Чл. 8. (1) Когато починалият е оставил само братя и сестри, те наследяват по равни части.
    (2) Когато починалият е оставил само братя и сестри заедно с възходящи във втора или по-горна степен, първите получават две трети от наследството, а възходящите - една трета.
    (3) В случаите на предходните алинеи еднокръвни и едноутробни братя и сестри получават половината от това, което получават родните братя и сестри.
    (4) (Нова - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Когато починалият не е оставил възходящи от втора и по-горна степен, братя и сестри или техни низходящи, наследяват роднините по съребрена линия до шеста степен включително. По-близкият по степен и низходящият на по-близък по степен изключват по-далечния по степен.
    Чл. 9. (1) Съпругът наследява част, равна на частта на всяко дете.
    (2) (Изм. - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Когато съпругът наследява заедно с възходящи или с братя и сестри, или с техни низходящи, той получава половината от наследството, ако то се е открило преди навършването на десет години от сключването на брака, а в противен случай получава 2/3 от наследството. А когато съпругът наследява заедно с възходящи и с братя и сестри или с техни низходящи, той получава една трета от наследството в първия случай и половината във втория.
    (3) (Доп. - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Ако няма други наследници по предходната алинея, съпругът получава цялото наследство.
     


п.п. Държа да добавя, че за мен е абсурдно горе изложените факти да бъдат използвани  като мотив за или против брака (не смятам, че е нужно подобно решение да се мотивира пред всеки не разбрал, но това е друга тема), но все пак да се придържаме към фактите, като ги използваме.

# 145
  • София
  • Мнения: 5 605
Това не е вярно, справка Закон за наследството, а именно:
     Г л а в а   в то р а
    НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОН
    Чл. 5. (1) Децата на починалия наследяват по равни части.
    (2) Като деца на наследодателя се смятат и осиновените от него.
    (3) (Изм. - ДВ, бр. 41 от 1985 г.) При осиновяване по чл. 62 от Семейния кодекс осиновените и техните низходящи не наследяват роднините на осиновителя.
    Чл. 6. Когато починалият не е оставил деца или други низходящи, наследяват по равно родителите или оня от тях, който е жив.
    Чл. 7. Ако починалият е оставил само възходящи от втора или по-горна степен, наследяват по равно най-близките от тях по степен.
    Чл. 8. (
1) Когато починалият е оставил само братя и сестри, те наследяват по равни части.
    (2) Когато починалият е оставил само братя и сестри заедно с възходящи във втора или по-горна степен, първите получават две трети от наследството, а възходящите - една трета.
    (3) В случаите на предходните алинеи еднокръвни и едноутробни братя и сестри получават половината от това, което получават родните братя и сестри.
    (4) (Нова - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Когато починалият не е оставил възходящи от втора и по-горна степен, братя и сестри или техни низходящи, наследяват роднините по съребрена линия до шеста степен включително. По-близкият по степен и низходящият на по-близък по степен изключват по-далечния по степен.
    Чл. 9. (1) Съпругът наследява част, равна на частта на всяко дете.
    (2) (Изм. - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Когато съпругът наследява заедно с възходящи или с братя и сестри, или с техни низходящи, той получава половината от наследството, ако то се е открило преди навършването на десет години от сключването на брака, а в противен случай получава 2/3 от наследството. А когато съпругът наследява заедно с възходящи и с братя и сестри или с техни низходящи, той получава една трета от наследството в първия случай и половината във втория.
    (3) (Доп. - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Ако няма други наследници по предходната алинея, съпругът получава цялото наследство.
     


п.п. Държа да добавя, че за мен е абсурдно горе изложените факти да бъдат използвани  като мотив за или против брака (не смятам, че е нужно подобно решение да се мотивира пред всеки не разбрал, но това е друга тема), но все пак да се придържаме към фактите, като ги използваме.
Peace

# 146
  • Мнения: 6 167
С брак. Повлякохме крак, аз  твърдях, че мен татко няма да ме пусне в Италия току тъй ( и правилно), и от там нататък нямаше варианти, освен да ме направят честна жена  Laughing В това време свекърва ми и свекър ми бяха заедно от 50 години (!) без брак, а брата на съпруга ми току що беше празнувал 25 години с жена си ( без брак).
И ние като се оженихме останалите също решиха да го направят. Свекър ми горкия едва крака влачеше към бижутерията, но искаше най-хубавата халка за свекърва ми...
И така. Всеки да си живее както иска.

# 147
  • Мнения: X
бракът помага, ако човек реши да имигрира
иначе е доста сложно с доказване на връзката, особено ако няма деца

засега остава семейният кодекс да приравни безбрачното съжителство с това с брак - напр за да престанат някои майчета да се водят самотни за да си спестяват такси за ДГ напр въпреки, че живеят с таткото

# 148
  • Мнения: 524
Такси за ДГ? Никой не ми ги е спестил до сега и никога не съм крила, че живея с таткото, напротив, таткото е навсякъде с нас. Таксите си ги плащат дори хора които са социално слаби, с брак. Тук не става въпрос за това.

# 149
  • Мнения: 35 961
в детската дори не подозират, че нямаме брак  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт