За обмяната на съвети

  • 713
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Мили мами,
вече не за пръв път ми се случва да чета диалог от рода на:
А: детето ми има това и това (болест или нещо подобно).
Б: А, и мойто има. Ползваме еди какво си.
А: А, супер, и аз ще го пробвам.
Та, те децата са си ваши, ама моят съвет е: не го правете. Всеки случай е различен, лечението и на една и съща болест зависи от много неща. Не мога да си представя как може да дадеш на детето си лекарство само защото някой си в интернет ти е казал, че и той го дава на своето.
Ами това е.
Поздрави, Сара

# 1
  • Мнения: 2 529
Аз по презумпция приемам, че всяка майка си дава сметка за казаното от теб, но хубаво че си го споменала...кой знае дали няма и някоя заблудена ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 383
Все пак хубаво е да се споделя опит, защото ходим при различни лекари и мненията са различни. Аз лично не бих взела рецепта направо от интернет, но информацията ми е полезна, доколкото по-нататък мога да я обсъдя с лекар или да ме наведе на мисълта че трябва да потърся друго мнение.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Eдва ли някой лекува детето си само по съвети, ама хора всякакви така че....Мненията са по-скоро допълнителна информация, поне за мен. И аз ги давам като инфо, пък всеки си преценява Thinking

# 4
  • Мнения: 6 315
Цитат на: SaraJK
Мили мами,
вече не за пръв път ми се случва да чета диалог от рода на:
А: детето ми има това и това (болест или нещо подобно).
Б: А, и мойто има. Ползваме еди какво си.
А: А, супер, и аз ще го пробвам.
Та, те децата са си ваши, ама моят съвет е: не го правете. Всеки случай е различен, лечението и на една и съща болест зависи от много неща. Не мога да си представя как може да дадеш на детето си лекарство само защото някой си в интернет ти е казал, че и той го дава на своето.
Ами това е.
Поздрави, Сара


  202uu

Съгласна съм! Нали зарад това избираме педиатри на децата си. Ако не сме доволни - сменяме ги и готово! За мен даването или приемането на лекарства само защото сме чули-недочули нещо е глупост!

# 5
  • Мнения: 4 358
Темата, която си отворила е чудесна!!!
Дано повече майки да я прочетат!

# 6
  • plovdiv
  • Мнения: 350
И аз съм на мнение,че трябва сериозно да се подходи към избора на педиатър.В последствие той/тя ще е единственият човек,който познава изцяло развитието и състоянието на детето и който може да даде компетентен съвет. От друга страна, когато една млада мама знае,че не е сама и че детето й е като всички останали, се чувства по-уверена. И не на последно място, в малките градове не винаги можеш да намериш информацията и избора,които са на лице в по-големите градове. Смятам, че споделянето тук е незаменимо! Grinning
Много съм щастлива,че ви има. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 320
Допълних описанието на форума с това, което пише и в описанието на Здравния форум.

Форумът е за обмяна на личен опит и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските специалисти. Преди да започнете употреба на някой лекарствен продукт или терапия, дискутирани във форума - потърсете съвета на Вашия личен лекар или друг медицински специалист.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм съгласна, но трябва да спомена ,че тъкмо съветите на майки от един форум ми помогнаха да се справя с врастналото нокътче на бебко и да предотвратя неговото" изтръгване под пълна упойка".....
Така че си зависи от проблема.....пък и аз за лекарства се допитвам първо до лекаря и след това до аптекарката ни, ако тя ми препоръча нещо по- безопасно- купувам от него....е пак си зависи де.....

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Основното предимство на форума според мен е възможността да видиш на едно място различни алтернативи за решаване на даден проблем /дори и здравословен/. Далеч съм от мнението, че някой безкритично ще започне да третира детето си особено пък с лекарства... Когато малката се разболее по-сериозно винаги я водя при още един лекар /на когото имам повече доверие от личната/ и проверявам дали предписаното ни лечение е адекватно. Освен това, когато нещо от дискутираните теми във форума или с колежки и приятелки ми е направило впечатление искам и мнението на лекарите преди да взема решение да давам /напр. никой лекар не ми беше казал че можем да пробваме с имуностимулиращи средства - личната ми каза ”Еми като се разболее - антибиотици...”/. Егати лекарите ... с извинение.

# 10
  • Мнения: 1 250
Здравейте.

Много се радвам за този форум. Винати се консултирам и с лекар, но преценявам дали да подслушам този лекар или не.

Пример 1
Синът ми - новородено, първо бебе. Пристига за първи път докторката у нас - показвам дупето - зачервено от разстройство, та чак корички. Докторката - нищо му няма на дупето, нормално е. Една приятелка роди 3 месеца преди мен, изписали и кремче за по-малко зачеревно дупе, даде ми рецептата, купих си го и дупенцето се оправи.

Пример 2
Първата ваксина в гръбчето. Докторката каза, ако вдигне над 38 да му дам амидофен. Е, докато му подейства амидофена, температурата стана 39. На същата приятелка докторката казала след ваксината профилактично да даде амидофен, но детето така и не вдигнало температура. И аз бях недоволна, защото цяла нощ моето бебе ревеше с 39, и тя беше недоволна, защото нямало нужда от амидофен. На следващата ваксина си дадох амидофен, и вдигна само 37,5.

И още много през годините.

Много се радвам на този форум, защото има и други мнения на препатили майки, а пък и никога няма да забравя какво ми каза една акушерка от МД: Повечето педиатри докато децата са им били малки са ги гледали бабите, за да могат те да си завършат ученето, така че деца не са гледали. (Нека тези, за които не се отняся да не се обиждат)

Като лекар ми каже нещо, винаге искам да ми обясни причините и рисковете, но в крайна сметка детето си е мое и аз нося отговорност за него. А в повечето случай лекарите си измиват ръцете с родителите...

# 11
  • Мнения: 1 072
Далеч съм от мисълта да не обмяняме опит и съвети (иначе се обезмислят форумите!), но идеята ми е да не се следват сляпо. Ако някой е дал някакво лекарство на детето си и го сподели няма лошо да попиташ личния доктор дали и на вас това не би ви помогнало. Един добър доктор е длъжен да обясни ЗАЩО той дава или не дава определено лекарство.
На мен обаче редовно (от БГ и хора, които изобщо не ми познават детето!) ми обясняват как ако му дам еди-що си щяло да се оправи веднага детето. Например, като му се появи екземата какви ли не разбирачи се появиха. Щяло да му мине веднага ако съм го намажела с еди какъв си крем. Ами питах нашите докторки, оказа се, че страничните ефекти са много. И не му дадоха нищо. Ей го, мина му вече, от само себе си. Ако ползвам крема, че за момента ще се оправи е вярно, но никой не взима предвид какво може да стане по-късно. А това го знаят докторите. Добрите де...
А иначе и аз се надявам, че всяка майка си прави сметката, и съм почти сигурна, че е така, но наистина видях постинги с горния текст!
Поздрави от мен, и всичко най - хубаво.
Сара
sve, темата с антибиотиците няма да я отварям, че няма да ми стигне времето днес да пиша! бях най-шокирана когато свекърва ми (майката на мъжа ми сиреч, пояснявам го, защото тя дава този велик съвет на собственото си дете!) обясни на мъжа ми, че е добре да пийне някой антибиотик превантивно, да му се пречистел организма видиш ли. Те били взели някакъв си, ако иска да му дадат. (тука в аптеката може да си купи без рецепта около 10 лекарства, за антибиотик или хормонален крем за екзема дума не може да става)

# 12
  • Мнения: 1 246
Сара,напълно си права,и аз имам позната ,която си поръ4ва антибиотици от БГ.и ги дава на своя глава на детето си,аз съм изумена #Shocked ,постоянно повтаря колко тъпи били тукашните доктори не искали да изпишат антибиотик за детето й.
Мисълта ми е,4е има и такива майки,за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт