Дали вече съм я отбила?

  • 2 410
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 810
Елена, браво, ти имаш много кърма! Аз изцеждам /без да е ял/ най-много 100 мл  Sad  Цедя през 2-3ч, и ме е много страх, че ще спре. Пия безалкохолна бира, разни билки за стимулиране...А шишета не шишета /на мен ляга трудното/, важното е да има кърма да яде.

# 16
  • Мнения: 2 829
Пумпал, а предлагаш ли на бебето да суче преди да дадеш изцедената кърма? Хубаво е да не забрави как се суче, защото след 1-2 седмици юначето може да заякне и да няма нужда вече от дохранване с биберон. Ако успееш да докараш нещата до там-тогава ще видиш колко е лесно кърменето.
Щом успяваш да изцедиш 100 гр. кърма, това значи, че имаш много повече-защото никоя помпа не може да изцеди толкова, колкото бебето! Ако не ми бярваш (и ако бебето суче) опитай да се изцедиш до дупка и после сложи бебето на гърдата-ще се изненадаш като почне да гълта Grinning

# 17
  • Мнения: 146
Момичета, вече си мисля, че дъщеря ми прави каквото си поиска - един ден се храни нормално/ само сънита, де/, на следващия ден всичко е по-старо му. Сутрин тя се буди към 7-8 часа, като през ноща се е будила 2-3 пъти, за да "подхапне", изчаква бодра и весела да стане 9 часа и започва да търси да яде. Но неиска от гърда - рита, тръшка се, плаче и аз пак давам шише. През деня суче само в сънито състояние, иначе, ако е будна е  много трудно и пак се налага да давам шишето. Вечер, преди къпане,  пробвах и дадох да суче, но след банята, тя пак е превъзбудена и неиска да се нахрани.
Като суче така само като е сънита, мислите ли, че някога ще започне да го прави по нормален начин - т.е. да не се налага да я дебна непрекъснато да не изпусна момента, в който е сънита, за да може да се храни. Аз вече си мисля, че това няма да стане.
А през ноща пък се буди по 2-3-4 пъти, суче по 2-3- минути и заспива. Нормално ли е това?

# 18
  • Мнения: 2 829
Елена, бъди търпелива. Бебетата минават през различни периоди, все измислят някакви номера, все нещо се променя, ние все се чудим нормално ли е.... Аз за себе си съм приела, че всичко е нормално Grinning, но ако не ме устройва се опитвам бавно, спокойно и упорито да го променя. Тук включвам трудното заспиване, буденето в 7 часа сутрин (за много бебета е нормално, но аз не мога да функционирам по това време. Затова успях да прилъжа бебето да спи до 9), тръшкането и т.н., и т.н.
Ти си майката на това дете, ти ще живееш с него, затова всяко нещо, което не ти пречи или си склонна да го приемеш е нормално.
По принцип отнема време да се промени нещо-например да суче бебето от теб на всяко хранене, но ако и упоритя-вероятно ще успееш. Но пък може и за двете ви да е по-удобно да суче на някои хранения, а на други да я храниш с шише?
Ти как мислиш? Каква е твоята цел?

# 19
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте
родих със секцио, преждевременно, бебо беше много малък нямах кърма в на4алото и задължително трябваше да се дохранваме с АМ, заЩото много бързо губеше тегло, но въпреки 4е нямах кърма всеки път го слагах на гърдата той свикна, сега имам много малко кърма и винаги се дохранваме, но ако не му дам да посу4е поне малко не иска биберона, явно вси4ко си е до навик, както и това с отбиването, ми незнам ние от първия ден си су4им и ядем с биберон, моето ме4енце не може без едно от двете неЩа
за след баня и той е превъзбуден и по4ти не яде, но 4ас след това писва от глад
не спазваме режим, горе доло ядем на 2.30 не издържаме до 3 4аса но оЩЕ е малък на 1 месец
за сега поне сме така и ако ми спре кърмата или се отбие (по4вам работа 3 пъти в седмицата по няколко 4аса следобяд, когато много малко су4е), няма да го мъ4а нито него нито себе си, ЩЕ си минем само на шише, аз си мисля 4е успях да постигна невъзможното с по 20 грама кърма която имах да се кърмим цял месец
Елена не се тормози, това се прехвърля и на малкото 4ове4е, ако не иска да су4и не я насилвай, тя и от биберона пак с кърма се храни така 4е какво е зна4ението, 4е не било от гърда ми от биберон и като спре кърма спре, все пак е имало период в който е сукала и е взела достатъ4но
знам 4е много хора Ще ме нападнат за на4ина по който разсъждавам, но тук нямаме 2г май4инство и пове4ето се връЩАме на работа първия месец, по разли4но е мисленето и не е проблем 4е бебето не се кърми а се храни с биберон или 4е майката няма кърма и се дохранва с АМ
в това няма ниЩо лошо важно е бебето да е нахранено и спокойно

# 20
  • Мнения: 146
Елена, бъди търпелива. Бебетата минават през различни периоди, все измислят някакви номера, все нещо се променя, ние все се чудим нормално ли е.... Аз за себе си съм приела, че всичко е нормално Grinning, но ако не ме устройва се опитвам бавно, спокойно и упорито да го променя. Тук включвам трудното заспиване, буденето в 7 часа сутрин (за много бебета е нормално, но аз не мога да функционирам по това време. Затова успях да прилъжа бебето да спи до 9), тръшкането и т.н., и т.н.
Ти си майката на това дете, ти ще живееш с него, затова всяко нещо, което не ти пречи или си склонна да го приемеш е нормално.
По принцип отнема време да се промени нещо-например да суче бебето от теб на всяко хранене, но ако и упоритя-вероятно ще успееш. Но пък може и за двете ви да е по-удобно да суче на някои хранения, а на други да я храниш с шише?
Ти как мислиш? Каква е твоята цел?
Честно казано имаше период /2 дни/, в който се бях отказала да я връщам на гърда и се цедях и и давах от шише. Тогава бях много по-спокойна. Но неможех да се организирам, така че преди часа за хранене да се изцедя и затова винаги й давах кърма от хладилника, която се налагаше да претоплям. И ми беше съвестно, защо всеки път да я храня с претопляна храна като може да суче от гърда и да не е така!  И така прочетох много мнения, статии и материали по темата и се заех с тази задача.
Не се отказвам все още, но вече 2 седмици и нищо не става и ако не успея да я върна ще се откажа и колкото и да ми е неприятно ще й давам така кърмата. Успокоявам се сама, че все пак това е кърма, а не е АМ

# 21
  • Мнения: 146
ANETT, ти ми даваш едно успокоение, че и да се откажа да го правя, не се е случило нищо страшно

# 22
  • Мнения: 146
Мили мами, ето докъде я докарах
Колкото и да ми се щеше да я привикна да суче нормално от гърда, не се получи. Моето бебче си знае как му е най-добре. Честно казано системата, по която  я храня е по-лесна  и за мен и ми дава спокойствие.  При нощното кърмене суче от гърда, както и при първите две хранения от деня. След по-дълбокия следобеден сън, докато се събуди пада такъв рев, че е немислимо да я накарам да се нахрани от гърда. Вечер също става нервна и неиска да бозае нармално и давам от шише изцедената кърма. Незнам колко е правилно това "смесено" хранене, но и двете се чувстваме по-добре и май така ще я караме

# 23
  • Мнения: 2 829
Elena dim,
Няма правилно и неправилно при гледането на деца Grinning
На мен кърменето от гърда ми е по-лесно, но щом за теб другия вариант е по-удобен-така си карай Grinning Важното е детето да получава кърма.
Аз мисля, че ако се успокоиш, ако приемеш че всичко е наред и просто леекичко насочваш детенце все по-често да суче от гърда-може и да се получи (но това е само в случай, че ти искаш  Grinning)
Най-важното нещо е и двете да сте спокойни и да се чувствате добре Grinning
 Hug

# 24
  • Мнения: 810
Елена, само да ти кажа че не си сама  Sad  И аз много се тормозя с това хранене! И вече си мисля, че излишно се психясвам и тормозя и бебчо.

Преди седмица наех даже кантар, за да го меря преди и след кърмене, за да видя дали въобще ми суче от гърдите и дали си струва да го мъча. Всеки път различно суче, някой път 20мл, друг път 50, което значи че така или иначе трябва накрая да му дам шише, защото той от шишето изпива 70мл вече.

Което ми притеснява е, че като го мъча на гърдите той реве и се дърпа. И всичко е много стресиращо и за двама ни. На мен зърната ми са плоски на всичко отгоре и практически той няма и какво да засмуче. Или объркването с голямото "зърно" на шишето е допринесло допълнително за това. Пробвам да изпомпам малко, за да ми се издърпат зърната, но всичко изисква толкова много усилия...а и той е още мъничък /на няколко дни коригирана възраст е/.

Замислих се защо е всичко- 1. Идеята, че майката трябва да кърми. 2. Удобството да се кърми пред помпане и миене. НО ... ок при нас нещата се объркаха и просто не стават така както искам, не защото не опитвам. Така че реших да спра с тормоза и да пробвам леко и внимателно, ако не става, не става. Важното е, че детето се храни с кърма, останалата "вреда" /миене и т.н./ е за мен. Ако той е по-спокоен с шише, значи така ще се храни. Ако успее да засуква повече от гърдите, толкова по-добре за мен.

И ти не се тормози повече. Постигнала си това, което и аз не съм успяла още.

# 25
  • Мнения: 2 829
Пумпал, при теб нещата са малко по-различни-при вас доколкото разбирам проблема е че детенцето е мъничко и вероятно няма достатъчно сила да изсуче толкова кърма колкото му е нужна. Или пъкти очакваш да се храни през 3 часа и да изсуква винаги еднакво количество? По принцип кърмените деца изяждат различно количество кърма на всяко хранене, така че 20 или 50 грама е нормално, просто след това бебето може да огладнее пак по-скоро (например след 30 минути). Ако му даваш да суче всеки път-би трябвало да поема достатъчно.
Все пак обаче от постинга ти разбирам, че явно бебето се е родило недоносено, така че може да е по-мъничко и по-сънливо, така ли е?
Защо не опиташ да се свържеш с Бу, Хедра или някоя от другите майки, консултанти по кърмене? Вярвам, че един разговор или среща ще ти помогне да си отговориш на много въпроси, ще те успокои и може да потръгнат нещата Hug

# 26
  • Мнения: 146
Пумпал, не си струва да се измъчваш.
Давай от шише, когато не иска от гърда и не се тормози. Ти ще започнеш или вече го познаваш твоето бебче кога е по-спокойно и ще засуче и кога просто не си стрева да мъчиш и двама ви. Пък ако не стане - цеденето е вариант, който ще ти върне спокойствието. Вече има хубави помпи и не е чак толкова трудоемко да го правиш, така че не се притеснявай, ако не успееш да привикнеш детенцето да суче само от гърда.
Yanast е права - давай "на поискване", а не спазвай режим. Аз направих тази грешка с режима и се докарах дотук.
Успех!

# 27
  • Мнения: 810
Яна, аз вземам участие в темата от началото- да малкия е недоносен, беше в болница за жълтеница в кувиоз под лампи и там го почнах на шишета. И да, много малък и много сънлив, за да суче. Сега суче, но много се дразни, защото зърната ми са плоски и като ми са пълни гърдите направо няма какво да захапе. Аз ги стискам и т.н. за да може да му влязат в устата и да може да тече кърмата в устата му, но все едно той се дразни и това е. Е, аз нямам нерви просто. Все си мисля, че това объркване със зърната може да се оправи като той поотрасне малко /сега е на 6седмици, 1коригирана/ и има по-голяма уста и повече сила да дърпа..не знам. Важното за мен е, че пие кърма, а не изкуствено мляко.

Не знам дали мога да потърся Бу и Хедър, защото не живея в БГ...мислиш ли че мога да ги питам от форума?

# 28
  • Мнения: 2 829
Пумпал, разбира се, че може да потърсиш съвет от Бу или Хедра във форума. Има закована тема в началото на първа страница-там ще намериш координати. А нямаш ли под ръка консултанти по кърмене към ЛЛЛ? Можеш да провериш в страницата на ЛЛЛ:
lalecheleague.com
и да видиш дали не може да се срещнеш с някого.
Мисля, че наистина като поотрасне детенцето и като заякне ще се оправят нещата. Обаче има риск до тогава да свикне с шишето и да откаже да суче-затова според мен е важно да суче колкото може по-често. Може например като са ти препълнени гърдите да се изцедиш и след това да му дадеш да суче. Ако е нервно-пърмо да му дадеш с шише и после-от гърдата.
Има и други варианти, но едно че нямам много време и второ че не съм от най квалифицираните да ти помогнат Grinning
Определено обаче няам да навреди да поговориш с някого.

# 29
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте,мами, тъкмо мислех да пускам тема по този въпрос и се радвам че намерих тази...и аз храня беба с шише на 3 месеца е и изяжда по 120-140 грама седем пъти в денонощие ,прави пауза от 21=00 до 6-7 часа. Но проблема е ,че кърмата ми намаля значително,едва със зор изцеждам по 140 от двете,опитах да я върна на грда за да стимулира лактация но в някои случаи най вече вечер реве и аз не успявам да цедя докато тя се къса от рев,нямам против да и давам от шише и не държа изобщо да се връща към гурда,защото така съм по спокойна че не реве от глад(Така я прехраних в началото бъркаики колики с глад)  НО ПРОБЛЕМА Е че кърмата ми намалява,при вас така ли е и какво правите за да стимулирате,макар че май нищо освен сукане на бебе не помага за увеличаването нали? И мислите ли че наистина от даването на кърма в шише ми намаля кърмата?

Общи условия

Активация на акаунт