Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 419
Избелих си аз зъбите, но имам проблем: днес забелязах петънца по 2 от зъбите си - бели, много ситни петънца! На някой случвало ли му се е?

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 110
а някой да е ползвал от тези пудри за зъби за избелване?преди ги имаше по аптеките,сега никъде не мога да намеря

# 257
  • София
  • Мнения: 606
Хайде и аз тук. От днес почнах домашно избелване с Опалесенс. Ще пиша как се чувствам следващите дни. За сега ми е трудно да понасям силикона. Явно съм по чувствителна.

# 258
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Въпреки, че принципно съм против такива интервенции в момент на лудост  Laughing казах на зъболекаря ми, че искам да ми избелят зъбите. За 3 (от общо 6) сеанса станаха изключително бели, чак и аз съм изненадана от резултата. Единственното неприятно е повишената чувствителност след процедурите, но си имам специална силиконова шина в коята слагам едно гелче и на следващия ден съм като пушка

# 259
  • София
  • Мнения: 606
Днес е ден втори от избелването на зъбите ми.  Има видима разлика, но снощи след седенето с гела се усещаше повишена чувствителност на зъбите. Заболекарката ми е дала гелче, ако усетя болка или силна чувствителност. За сега не съм го ползвала.

Избелването се наложи при мен от естетическа гледна точка. По време на бремеността си занемарих зъбите, пожълтяха ми доста, а сега трябва да правя коронка. И ако направят коронката с цвета на зъбите ми, след време ще има разлика и ще ме дразни, че е така тъмен цвета на коронката.

# 260
  • Мнения: 19
И аз си избелих зъбите по тази причина. Правиха ми две коронки и зъболекарят ме попита дали планирам избелване. Защото коронките се правят с цвета на настоящите ти зъби. Ако след време си избелиш зъбите, коронките ще бъдат по-тъмни-те не се повлияват от избелването. Така поне каза той. Ако има някой, който вече си е сложил коронка и след това си е избелвал зъбите, да каже има ли разлика. Или зъболекарите покрай коронките просто си докарват и някой лев отгоре покрай слагането на коронки.

# 261
  • Мнения: 177
Разбира се че ще има разлика,материалът от който се правят коронките не се повлиява,както и пломбите не се избелват.Даже може да си контролираш цвета на зъбите по коронките,ако зъбите ти се струват по-жълти от коронките,значи е време за опресняване на цвета на зъбите.

# 262
  • Мнения: 19
palomax, видях, че в други теми си коментирала избелването на зъбите в домашни условия с ленти и разни гелове купени в магазините и аптеките и си против това. Може ли и тук да обясниш защо не е ок? защото аз като казах на приятели, че съм си избелила зъбите при зъболекар за 200 лева и те казаха, че съм луда защото в магазина имало системи за избелване за около 30. Каква е разликата? Ако това е коментирано някъде, не ми отговаряй, дай линк само. Тен кю:)

# 263
  • Мнения: 177
Ето само част от една статия за домашно избелване:
"Има буквално хиляди фирми произвеждащи различни продукти за домашно избелване под формата на избелващи ленти, гелове за домашно избелване и писалки с избелващ гел. Някои от тях имат ефект, други са напълно неефективни и като цяло с огромната част от тях се постига труднопредсказуем резултат.

Изследване показва, че почти 60% от използвалите продукти за домашно избелване не са удовлетворени от резултата и не ги използват повторно.

Негативите от използването им се дължат на много причини:

-зъбите не са подготвени за избелване, което прави процедурата напълно безсмислена
-не се спазва режима на избелване и това води до бързо развитие на чувствителност на зъбите и преждевременно прекратяване на процедурата
-използват се системи с неясен произход и състав, обикновено поръчани от интернет
За поредна година Съветът на Европейските Зъболекари (Council of European Dentists, CED) публикува през ноември 2008г. своето мнение за домашните системи за избелване:

„В своята предишна резолюция от май 2007 за избелващите продукти Съветът на Европейските Зъболекари подкрепи мнението на Научния комитет за потребителските продукти (SCCP), че избелващите продукти за домашно избелване съдържащи водороден прекис като активна съставка в порядъка 0.1-6% не са безопасни да бъдат продавани и използвани свободно, но биха могли да се използват безопасно след одобрение от зъболекар/специалист и под негов надзор."

Според мен трябва да се доверяваме на специалисти,никой от нас не е наясно как точно става процеса на избелване и си мисля че е опасно да е без контрол,а и без предварителен преглед и подготовка на зъбите.Едва ли всички зъби могат да се подложат на избелване,има и противоказания.

# 264
# 265
  • Мнения: 8 163
Според мен дали ще си доволен от домашното избелване или не зависи от три фактора: в какво изходно състояние са зъбите, какъв резулат искаш да постигнеш и какво е качеството на продукта.

Аз не пуша, не пия червено вино и рядко употребявам газирани напитки, но пия чай на пропала (6 до 10 чаши на ден), както и кафе 2 пъти дневно. Резултатът от домашното избелване е чудесен. Зъбите ми изглеждат естествено бели, венецът ми нито за минута не е проявил свръхчувствителност, лигавицата на устата ми не е получила изгаряния.

Правя периодична поддръжка (курс с намалено съдържание на кислородна вода) веднъж годишно.

# 266
  • Варна
  • Мнения: 230
Фея-кръстница, какво ползваш за домашно избелване? Мерси!

# 267
  • София
  • Мнения: 1 914
И мен ме интересува темата, но ме е страх, че ще трябва после нон стоп да ги избелвам.

# 268
# 269
  • Мнения: 2
Здравейте,

аз съм администратора на zabolekarite.com, нямам никакви стоматологични познания, статиите в сайта са превеждани или копирани от други източници. Ще следя темата и ще обогатявам страниците си.

Общи условия

Активация на акаунт