Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 317 788
  • 2 805
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 531
Момичета, ние от бактериите се отървахме, но не и от сополите. Мария пак си е сополива #Crazy от къде се взима тази хрема, след като секрета и е без растеж не знам. Мария не е със запушен нос, хремата не е обилна, но постоянно си и тече носа, пак със жълтеникави сополи. Утре сме на контролен преглед при Френгов с брат и, та и нея ще заведа.

# 16
  • Мнения: 25
на мене са ми извадени и трите.И си мисля че в момента в който почне да прави чести проблеми трябва да се извади.А и както всички знаеме е по-добре да се извадят докато са по-малки децата,защото после е по сложна самата операция.А доколкото знам е и по болезнена.Не е много страшна операция,а и след втория ден даже вече и почти не боли Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 531
на мене са ми извадени и трите.И си мисля че в момента в който почне да прави чести проблеми трябва да се извади.А и както всички знаеме е по-добре да се извадят докато са по-малки децата,защото после е по сложна самата операция.А доколкото знам е и по болезнена.Не е много страшна операция,а и след втория ден даже вече и почти не боли Simple Smile
Да и аз съм на мнение че щом има проблем трябва да се махнат. Иначе си беше живо мъчение. Но Мария си я боля цяла седмица гърло, повече от 5 дена подържа температура и почти нищо не ядеше и не пиеше през това време. Но важното е че се оправи де. Днес Френгов беше много доволен от прегледа.

# 18
  • Мнения: 25
на мене са ми извадени и трите.И си мисля че в момента в който почне да прави чести проблеми трябва да се извади.А и както всички знаеме е по-добре да се извадят докато са по-малки децата,защото после е по сложна самата операция.А доколкото знам е и по болезнена.Не е много страшна операция,а и след втория ден даже вече и почти не боли Simple Smile
Да и аз съм на мнение че щом има проблем трябва да се махнат. Иначе си беше живо мъчение. Но Мария си я боля цяла седмица гърло, повече от 5 дена подържа температура и почти нищо не ядеше и не пиеше през това време. Но важното е че се оправи де. Днес Френгов беше много доволен от прегледа.
то при всеки си е различно newsm78важното е само всичко да е наред след това

# 19
  • Мнения: 5 531
Да права си. Важен е резултата - чакам да го видя Mr. Green

# 20
  • Мнения: 25
Да права си. Важен е резултата - чакам да го видя Mr. Green
би трябвало всичко да е наред. LaughingЛично на мене от както са ми извадени нямам никакви проблеми.Преди това боледувах постоянно.Направих даже мононоклйоза ,заради която ми извадиха сливиците всъщност.Бях малка но си спомням че беше голямо ходене по мъките.Постоянно боледувах,нямаше грип дето да не ме е хванал,но от тогава................ Grinning

# 21
  • Мнения: 5 531
И Мария боледува постоянно вече годино. В чудо се видяхме. Но никой дълго време не се сети че може би са сливици. И си пиеше АБ след АБ. И мононуклеоза изкара.  Накрая вече педиатърката вдигна ръце и ни прати на ревматолог, а той каза че сме с голяма трета сливица и трябва да отидеме на УНГ. Та така стигнхме  до вадене първо на трета сливица. Но се оказа че инфекцията вече си е хронична и се нлага да се махнат и другите две сливици. Аз много се притеснявах, все си мислих че бъркам, че излишно си тормозя детето.  Само аз си знам с колко свито сърце отидохме в болницта и колко зле се чувствах след самата операция като я гледах как я боли. Но сега сякаш ми е олекнало, и наистина не съжалявам. Сливиците и са били с гной. Така че за по - добро е надявам се.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 058
Аз да си се оплача, мина 1 седмица откакто бяхме при д-р Френгов, днес приключваме със спрея и какпите за нос, остава да си пие само кларитина, но Мишо си кашля  Confused Не постоянно, но все пак...и то едно такова хрипкаво, как да го опише, с храчка, дави се...звучи като болен Sad Тези дни трябва да ходим на рутинна кръвна картина (на 3 год се правело, ама нали бяхме болни, та чак сега) и личната като го чуе сигурно пак ще изпише нещо за кашлица...а аз съм в смут - не трябваше ли да понамалее? Да се обадя ли на Френгов или е нормално, след като има секрети да кашля...и ако кашля означава ли, че не се е повлиял от капките (тобрадекс и муконазал)...
А Френгов ни иска на контролен преглед чак след месец...

# 23
  • Мнения: 2 751
Аз да си се оплача, мина 1 седмица откакто бяхме при д-р Френгов, днес приключваме със спрея и какпите за нос, остава да си пие само кларитина, но Мишо си кашля  Confused Не постоянно, но все пак...и то едно такова хрипкаво, как да го опише, с храчка, дави се...звучи като болен Sad Тези дни трябва да ходим на рутинна кръвна картина (на 3 год се правело, ама нали бяхме болни, та чак сега) и личната като го чуе сигурно пак ще изпише нещо за кашлица...а аз съм в смут - не трябваше ли да понамалее? Да се обадя ли на Френгов или е нормално, след като има секрети да кашля...и ако кашля означава ли, че не се е повлиял от капките (тобрадекс и муконазал)...
А Френгов ни иска на контролен преглед чак след месец...

Калоян кашляше така 2 години  Rolling Eyes Колко сиропи сме изпили, нямаш си и понятие! Close
След всяка хрема кашляше по един месец, а после идваше нова гнойна ангина с нова хрема и след нея пак-кашлица  Sick Rolling Eyes
И така точно през 20-30 дни... Tired
И така докато не махнаха проклетата сливица.
Нека му чуят гърдите за тове успокоение, а Френгов ще ти каже, че е нормално да е от секретите.
Ти, разбира се, ако прецениш, се обади  Peace
Сега дори и да боледува, няма грам сопол и никаква кашлица  Peace

# 24
  • Мнения: 5 531
Аз да си се оплача, мина 1 седмица откакто бяхме при д-р Френгов, днес приключваме със спрея и какпите за нос, остава да си пие само кларитина, но Мишо си кашля  Confused Не постоянно, но все пак...и то едно такова хрипкаво, как да го опише, с храчка, дави се...звучи като болен Sad Тези дни трябва да ходим на рутинна кръвна картина (на 3 год се правело, ама нали бяхме болни, та чак сега) и личната като го чуе сигурно пак ще изпише нещо за кашлица...а аз съм в смут - не трябваше ли да понамалее? Да се обадя ли на Френгов или е нормално, след като има секрети да кашля...и ако кашля означава ли, че не се е повлиял от капките (тобрадекс и муконазал)...
А Френгов ни иска на контролен преглед чак след месец...

Калоян кашляше така 2 години  Rolling Eyes Колко сиропи сме изпили, нямаш си и понятие! Close
След всяка хрема кашляше по един месец, а после идваше нова гнойна ангина с нова хрема и след нея пак-кашлица  Sick Rolling Eyes
И така точно през 20-30 дни... Tired
И така докато не махнаха проклетата сливица.
Нека му чуят гърдите за тове успокоение, а Френгов ще ти каже, че е нормално да е от секретите.
Ти, разбира се, ако прецениш, се обади  Peace
Сега дори и да боледува, няма грам сопол и никаква кашлица  Peace
Peace Заведи си детето да му чуят гърдите. Но знай че кашлицата се чисти много трудно. Ти можеш да му помогнеш - свари му чай от орехови черупки или от дюли, прави му инхалации. Ние сме го преживяли това с кашлицта, знам колко е неприятно. И го води редовно да му слушат гърдите, да не направи бронхит. Аз Мария си я водех на 3 дена да я сушат. И така сме вече 5г. А не пречи  и на Френгов да се обадиш, на нас поне ни казва че ако имаме нужда винаги е на разположение.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 21:39 от marychery

# 25
  • Мнения: 1 984
@мама на мишо- хм, помислихте ли за включване кортикостероид инхалаторно? колко време ползвате капките за нос? колко е аст? C - RP? какво давахте за кашлицата? ацц? флудитек?

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 23:52 от tonev

# 26
  • Мнения: 403
Здравейте,
големият ми син от една година е със задна хрема - непрекъснато има храчки и духаме сополи, които често са зелени. Говори гъгнещо. Правих антибиограми, снимка... Всички доктори отказват АБ. Лятото беше на хомеопатия и беше добре, но може би това се дължи само на лятото:).

От септември всичко започна пак. Но не хърка нощем, спи непробудно, няма сини кръгове под очите.
Последната изписана рецепта е правени капки с Ефедрин и Солу-медрол плюс Фликсоназе спрей и Ериус за 2 седмици с цел усмъртяване на носната сливица  Mr. Green. Аптекарката казала, че не била правила такива капки и че били силни. В нет-а не намирам писано за тази комбинация (за капките). Моля, ако имате инфо, да се включите. Разбрах само, че солу-медрола е метилпреднизолон, което е кортикостероид, а фликсоназето също е кортикостероид.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 058
@мама на мишо- хм, помислихте ли за включване кортикостероид инхалаторно? колко време ползвате капките за нос? колко е аст? C - RP? какво давахте за кашлицата? ацц? флудитек?

За кашлицата изпи едно шишенце Флудитек и може да се каже, че има някакъв ефект, но го пиеше паралелно със Зиртек, после Аугментин, така че може да се е повлияла и от антибиотиците повече, отколкото от флудитека (те бяха заради отити). Миналата зима кашля няколко месеца, пи какво ли не и накрая кашлицата изчезна след като започна да пие  Вентулин, сега не знам защо не ни го изписаха направо.
Капките за нос ги слагахме 1 седмица - Муконазал и Тобрадекс по 3 пъти на ден. Хремата спря, но тази, която тече навън, иначе секрети си има, поне според мен. А си пада малко буен и само тича, скача из къщи, кара тротинетка, а всяка физическа активност пробужда 30мин кашляне, хриптене, давене...иначе няма други симптоми, сега е здрав, има апетит, сякаш не хърка толкова нощно време, спи спокойно, не се буди, не се мята в леглото, само да не кашляше така...
А и съдейки по себе си - аз имам хроничен синузит и сега вече съм с онзи гноен вкус в устата, усещам си секретите как ми се спускат към гърлото и после не мога да си поемам дъх, тежи ми главата - въобще застудее ли малко и аз съм цъфнала и вързала...знам колко е неприятно, колко съм се задушавала и давела  Sick и ми е съвестно за детето. А и все някоя баба ще се намери с критиките "ами така е, като яде мляко от хладилника, ходел бос из къщи, отвивал се нощно време, а аз не съм ставала да го завивам"...насажда ми се чувство за вина, че детето ми кашля заради моята немърливост  ooooh!
Като дойде някой на гости и аз се втурвам да вадя пъзели, боички, книжки - все спокойни игри, да не вземе да се затича маймунчето и да се разкашля...
ми..оплаках ви се. Извинете, че разводнявам темата, ама и в момента яде пуканки и...кашля! Ми как да му забраня да яде, като ги видя и ги иска  Cry

# 28
  • Мнения: 5 531
Миличка това чувство за вина го забрави. Безмислено е. И аз дълго време се чувствах така - но се оказа че проблемите ни нямат нищо общо с изтиването, ходенето боса и т.н.Така че отърси се от тези неща, пускай думите покрай ушите си и мисли рационално. Взимахте ли секрет от гърлото?  Заведи си детенцето и на детски пулмолог - с тази непрекъсната кашлица е добреда чуеш още едно мнение.  И остави дечко да си играе , а ти се успокой.

# 29
  • Мнения: 222
Привет на всички!
На нас ни предстои операция и на 3 сливици във Военна болника. В понеделник сме на изследвания и доктора каза, че при първа възможност ще ги махне/защото сега е болен/. Имам няколко въпроса към всички които са минали такава операция:Колко врем трае операцията? Колко време е възстановяването? Колко време е на диета? И всичко което не се сещам. Толкова съм притеснена, че имам чувството, че се побърквам

Общи условия

Активация на акаунт