Деца с малка възрастова разлика

  • 2 903
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 289
  Чета,чета и все повече хем се страхувам,хем се навивам Simple Smile
Важното е,което мисля,че щом човек го иска,има желание и е наясно горе долу какво ще следва да го направи.Иначе може и да не се реши никога.....все нещо не достига като фактори.Затова май ще почваме с опитите   Blush Simple Smile Пишете ми още информация по въпроса.Къде и с кой спи по-голямото детенце ?В различни стаи ли са,не страда ли от липсата на 100% внимание от страна на майката или има време и за него докато малкото бебе спи?

# 16
  • София
  • Мнения: 888
  Чета,чета и все повече хем се страхувам,хем се навивам Simple Smile
Важното е,което мисля,че щом човек го иска,има желание и е наясно горе долу какво ще следва да го направи.Иначе може и да не се реши никога.....все нещо не достига като фактори.Затова май ще почваме с опитите   Blush Simple Smile Пишете ми още информация по въпроса.Къде и с кой спи по-голямото детенце ?В различни стаи ли са,не страда ли от липсата на 100% внимание от страна на майката или има време и за него докато малкото бебе спи?
Откакто малкото стана на три месеца го преместихме при каката. Нямам проблеми, защото и двамата са научени да заспиват по едно и също време и да спят дълбоко - лягат в осем, стават в седем. На обед малкото ляга в 12,а  каката  12.30. В началото беше много трудно да й обръщам  голямо внимание,защото бебето все пак си изисква  доста повече грижи. Постепенно се нагодихме и сега им обръщам внимание едновременно.  НИКОГА не съм слагала едното да спи,а  да се занимавам с другото, защото и аз съм  човек и имам нужда от своите часове за отдих Mr. GreenИмай предвид, че в началото има ревност. На този етап се радвам,че децата ми имат малка разлика, защото поотрасват, но  първите няколко месеца ми бяха ужасни и бях луднала Crazy

# 17
  • Мнения: 5 391
Заповядай в темата на майки на породени деца!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231719.0
Там ще получиш отговори на всички въпроси Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 8 272
При нас разликата е 2г. 2м. Гледаме се сами. Таткото помага вечер.
Но те сякаш и децата ми разбират че трябва съдействие от тяхна страна Simple Smile баткото е послушен(колкото може да е послушен един 3годишен пубер Simple Smile ), беба не е ревлива. 
Радвам се на малката разлика, защото живот и здраве ще са си "компания"
Първата нощ баткото се събуди изненада се от плачещото бебе, на 3та нощ й се скара, на 7мата вече не му правеше впечатление. За моя радост още преди 2рия месец беба спря да се буди нощем (баткото още го прави).
1месец майка ми ни помага, после 1 месец си бяхме сами (в който период се научих да правя 2 неща едновременно - примерно храня беба и бърша дупето на баткото) и след това баткото тръгна на ясла отново.
"Свиква" се + при нас, че баткото е послушен, няма ревност, по скоро пазехме беба да не й направи някоя мечешка услуга - все пак той не знае какво е малка и опасна играчка за бебе.
За мен проблема беше разходките с баткото(дете иска да излиза), да разместя режима на двамата така че да има време за всичко.
Гледах да му обръщам максимално влияние, по скоро беба беше пренебрегната в самото начало.
Приучих го като се разхождаме да държи или количката или мен за ръка, като пресичахме улицата или се умореше го вдигах и слагах върху гюрука и така возя и двамата.


Е спокойствието свърши, скоро се бяхме разделили по полов признак и излизах с беба по магазини, почуствах се като волна птичка, на което една приятелка много се смя - "аз с детето не мога да се почуствам така" (е да ама аз бях с 1 по-малк о Joy)... баткото не влиза в в магазини за дрехи ("не харесва магазина")

# 19
  • Мнения: 337
Още докато бях бременна с втория си син започнахме да стягаме детската стая и баткото замина да спи там с мен. Като родих на мойта място отиде баща му, а ние с бебо в спалнятя. Когато Минко стана на 1г. - хайде при бате. Малко ми е трудно, защото нощно време се буди - я си е изгубило беберона, я мрънка, че се е отвил, я че е тръгнал някой зъб. Та нощно време си тичам из коридора между спалнятя и детската, но да се надяваме, че ще е за още малко.
За режима на спане - с времето и на двамата им създадох един режим на лягане и ставане - На обяд 12-12:30, вечер 20-20:30. Само Минко от време на време си преклюмва предиобяд за около час. Иначе всичко правят заедно и по едно и също време - така съм ги научила. newsm05

# 20
  • София
  • Мнения: 663
разликата между двете ми дечица е 1 година и 3 месеца - голям купон е! Peace
отначало, малкият докато навърши 5мес. майка ми помагаше-страшно много съм й благодарна за помощта и всичко останало(имах чувството че ще лудна в началото). мъжът ми е ту дневна, ту нощна и неможе много да ми помага. сега ги гледам сама когато той е нощна и е адски трудно, а когато е дневна-мама идва и ми помага(просто нямам възможност да отида до супера, да не говорим по центъра-абсурт ако я нямаше мама). приготви се да гледате две бебета - ужасно трудно е, но пък за сметка на това е весело! Hug  bouquet

# 21
  • Мнения: 622
Aми сигурно не е лесно да гледаш деца с малка разлика обаче аз нямам търпение да мине година и пак да си имам бебе  newsm30 . Мисля че ще е много весело, а и като поотраснат ще си бъдат винаги дупе и гащи.По край голямото и малкото се учи по-лесно. С всичко се свиква колкото и да е трудно. Желая ти успех  newsm10

# 22
  • Мнения: 89
Разликата между моите деца е 1г. и 10м. Направо незнам откъде да започна. Баткото не се храни сам, не се облича сам и въобще вкъщи е пълна лудница. По цял ден се бият за нещо. Непрекъснато делят нещо. Трябва от всичко да има по две и то абсолютно еднакви. Независимо дали играчки или храна. Ако един легне нощем при мен, то и другия идва след малко. Малчо спи следобяд, а баткото не иска да спи. Вечер малчо си ляга пръв, а баткото не иска да си ляга рано. На моменти си мисля, че ще полудея. Като излизаме навън баткото иска да си грае с по-големи деца и малчо тича след него с меч в ръка.  Но пък ако някой направи нещо на малчо и баткото се втурва да го защитава. Laughing Лятото ги водихме на море. Е, там каква лудница беше. Направо не искам да си спомням. Но въпреки всичко съм щастлива. И не съжалявам за нищо.  Сутрин като ги видя да се гушкат и да си казват колко се обичат и направо се разтапям от кеф.

Общи условия

Активация на акаунт