Повишени левкоцити без други симптоми?

  • 33 124
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 015
Здравейте, на рутинните годишни изследвания на едната ми дъщеря (на 1г.) левкоцитите й излязоха 19.5 при норма до 10. Чувства се добре, няма никаква промяна, храни се и т.н. Изглежда здрава. Правихме ги два поредни дни и двата са все толкова (вчера бяха 19.1, днес са 19.5). Не е боледувала скоро от нищо. Другите й кръвни показатели от ПКК са в норма. В понеделник ще ходим да направим изследването отново (този път на по-гладен стомах, че вчера и днес беше яла 3 часа преди изследването). На някого случвало ли му се е? Да знаете нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 232
Аз не мога да помогна  много, но се включвам в темата понеже и ние сме така.Синът ми на 3,10г. имаше 14,5 левкоцити като изглежда видимо здрав, само един лемфен възел му беше подут повече.Аз изчаквам да мине повече време за да направим отново, понеже тогава брат му беше болен и е възможно да е карал вируса без симптоми например, а организма му да се е борил...Личната каза, тогава, че и той е за АБ, и ако почне да кашля или вдигне Т да му го дам, да ама той не се разболя(тъпчех го с много Вит.) , така и не му го дадох.Не знам на какво се дължи това но след седмица-две пак ще му направя изследвания да видим.

# 2
  • Мнения: 4 150
Иzолирано високи левкоцити ниЩо не оzначават.Беz паника Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 015
Благодаря за успокоението - имах нужда. Ами аз се притесних след като видях реакцията на педито, която каза, че трябва бързо да повторим изследването. После като излязоха пак високи (вчера), каза че в понеделник ги правим на гладно и ако пак са така "веднага на хематолог". Та тук вече... ми се сви стомаха. Мерси!

# 4
  • Мнения: 45
аз мисля,че повишените левкоцити означават,че има някакво възпаление.но изследванията трябва наистина да се правят на гладно

# 5
  • Мнения: 2 232
аз мисля,че повишените левкоцити означават,че има някакво възпаление.но изследванията трябва наистина да се правят на гладно

 На мен същото ми каза личната.Сега се сетих, че като взимаха на мойте бяха яли....

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
аз мисля,че повишените левкоцити означават,че има някакво възпаление.но изследванията трябва наистина да се правят на гладно

 Peace

# 7
  • Мнения: 1 984
пък ако са и от периферна кръв... направете изследването другаде, може да има грешка в апарата...
може да е минала инфекция... понякога скритопрекарани инфекции дават това... след оздравяване...

# 8
  • Мнения: 207
Привет,
при малки деца е така,аз работя в мед. център  с лаборатория и мога да ти кажа ,че това е нормално,при малките дечица ,това се води в норма.МОЯ ПРИЯТЕЛКА ,СКОРО ИЗСЛЕДВА ДЕТЕТО СИ ,КОЕТО Е НА 1 ГОД. И ЛЕВКОЦ. БЯХА 18,5,не се притеснявай..

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Направете кръвна картина с диференциално броене!
Какви са другите резултати? Колко са хемоглобинът и тромбоцитите?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 015
Направете кръвна картина с диференциално броене!
Какви са другите резултати? Колко са хемоглобинът и тромбоцитите?

Хемоглобинът е 140, тромбоцитите не помня, но бяха в референтните стойности на лабораторията. Педито каза, че в понеделник ще пусне диференциално броене. Какво имаш предвид?

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 11:23 от esma

# 11
  • София
  • Мнения: 1 015
пък ако са и от периферна кръв... направете изследването другаде, може да има грешка в апарата...
може да е минала инфекция... понякога скритопрекарани инфекции дават това... след оздравяване...

Да, от периферна кръв са. Не е имала симптоми на инфекция, но може и да не съм забелязала... Ще повторим изследването и ако пак е така, педиатърката каза, че отиваме на хематолог- той щял да пусне венозни изследвания...

# 12
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
аз мисля,че повишените левкоцити означават,че има някакво възпаление.но изследванията трябва наистина да се правят на гладно
Изследването на левкоцитите не се влияе от приема на храна. Не е необходимо, също така, взимането на венозна кръв, когато се изследват конкретно левкоцитите.
Те могат да бъдат повишени, когато на скоро е прекарано някакво заболяване от детето.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Нищо нямам предвид. Просто бих пуснала ДКК. Щом другите показатели са в норма, мисля, че няма място за притеснение.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 015
Мерси, Тарталета  Simple Smile Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт