Трябва ли да поставям бебчо да стъпва на крачета?

  • 3 273
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 088
Вие на оротопед не сте ли ходили - детето не се слага на крачета, не се подпира да седи и т.н...когато е готово, заякнало и узряло да го направо , то си го прави и без помощ Simple Smile не го насилвайте може да му навредите така.

# 16
  • Мнения: 1 467
Бебетата на тази възраст не могат да стъпват. Още от раждането имат инстинкт за стъпвате и винаги се радват, ако им допреш крачетата до земята и подскачат. Има опасност от изкривяване на глезена и тогава ела да видиш трагедия. По-добре детето само да почне да се изправя, е, това не значи да не му опираш крачетата, но не и да  го отпускаш на тях, не и на 5 месеца.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Вие на оротопед не сте ли ходили - детето не се слага на крачета, не се подпира да седи и т.н...когато е готово, заякнало и узряло да го направо , то си го прави и без помощ Simple Smile не го насилвайте може да му навредите така.

И аз мисля така. Не си насилвайте детето и отидете на ортопед, ако не сте ходили досега.

# 18
  • Мнения: 2 616
Просто се води по детето-моят син искаше и аз му позволявах да стъпва на крачета, така или иначе той не оставяше тежестта на краката си, защото аз го държах под мишниците, просто да усети, че има краченца Simple Smile Моят съвет е да не го насилваш, но и да не го спираш ако иска да пристъпва!

# 19
Не избързвай с това, има едно упражнение да го държиш за кръстчето и той да тропка с крачетата като го вдигаш и спускаш леко, но все още му е рано да поема цялата си тежест! Поне така ме съветваше мойта педиатърка и бебка започна да го прави сама когато и дойде времето

# 20
  • Мнения: 620
Вчера бяхме на ортопед, каза - никакво стъпване до 7 месец!
Обаче доколкото си спомням с дъщеря ми - не успях да се боря с нея нито когато реши да сяда, нито когато реши да стъпва. Мисля, че децата сами си знаят. Така че най-разумно е да се водим по децата си без да прекаляваме, без да ги насилваме, а просто внимателно да ги наблюдаваме за какво точно са готови. Все пак едни деца прохождат на 9 месеца, други - далеч след годинка - т.е. не съществува универсална за всички деца възраст за което и да е от уменията им.

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Рано ви е още,изчакай месец -  два.

# 22
  • Мнения: 6 164
Аз предпочитах да оставям природата да си каже думата. Стана прав, когато сам се изправи - на 8 мес. точно, по парапета на креватчето.
Но! На 6 мес. се научи да "подскача", това е важен етап и тренира крачетата. Обаче не съм го поставяла прав аз, а докато го гушках със свити крачета, той започна да се отритва сам от скута ми и така се научи. Тогава го държах да подскача, но без да го оставям на неговата тежест, а държейки го.

# 23
  • Мнения: 5 940
Аз също го държа под мишници, не го оставям сам, това е абсурдно. Не се състезавам с никой, просто това ми каза педиатърът. Тъй като не знаех дали е правилно, ви попитах. Ходихме на ортопед два месеца след раждането, тогава не се сетих да задам този въпрос. Синът ми е едър , силен  и много активен не защото аз го принуждавам да прави някакви неща, нямам желание да става акробат, просто е такъв. Не го насилвам да сяда, просто той се надига непрекъснато и е голямо мъчение и за мен, и за него. Моят съвет е когато ви искат съвети, да ги давате, без да обиждате ненужно. Всеки иска най-доброто за детето си и не би го подложил на излишни рискове само да докаже, че се развива изключително бързо. Спокойно, разходете се с децата, поотпочинете.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 088
Ти искаше съвет и го дадохме...не виждам някой да те напада, аз лично казвам какво съм научила от ортопеда ни при прегледа, затова питах ходилили сте...защото много майки и не ходят заради компетентните си педиатри, които си пестят направленията...
А все пак смятам, че ортопеда по-разбира от тези неща от педиатъра, все пак това му е специалността на човека. И аз бих се доверила на неговата преценка.
А ти си излишно докачлива и груба според мен.

# 25
  • Мнения: 1 121
Аз също го държа под мишници, не го оставям сам, това е абсурдно. Не се състезавам с никой, просто това ми каза педиатърът. Тъй като не знаех дали е правилно, ви попитах. Ходихме на ортопед два месеца след раждането, тогава не се сетих да задам този въпрос. Синът ми е едър , силен  и много активен не защото аз го принуждавам да прави някакви неща, нямам желание да става акробат, просто е такъв. Не го насилвам да сяда, просто той се надига непрекъснато и е голямо мъчение и за мен, и за него. Моят съвет е когато ви искат съвети, да ги давате, без да обиждате ненужно. Всеки иска най-доброто за детето си и не би го подложил на излишни рискове само да докаже, че се развива изключително бързо. Спокойно, разходете се с децата, поотпочинете.

И моят син е почти на 5 месеца. И той обича да стои на крачетата си и постоянно се изправя. Обикновенно го държа под мишниците и го оставям да стои в скута ми. Не само, че няма нищо лошо в това, а напротив даже е препоръчително, за да могат мускулите на крачетата да заякнат. Това е едно прекрасно упражнение и е особено полезно за деца, които се опитват да стъпват и да се изправят. Успех Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 940
Добре, съжалявам. Просто не мога да си представя някоя майка да не е водила детето си на ортопед, но когато имаш за първи път бебе не се сещаш за всички въпроси, които трябва да му зададеш. Благодаря на тези, които дадоха съветите си добронамерено. От скоро пиша в този форум, досега само четях, но ми прави впечатление, че това е място за някакви словесни битки, ненужни според мен.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 088
За съжаление им много такива майки, защото както казах педиатрите им не им казват или ако искат не им дават направления...., та от незнание....и все пак в тази тема словесни битки не видях, освен , че ти ни прати на разходка...
ако очакваш винаги всички да са съгласни с теб и за всичко браво да ти казват...това не е мястото...прекалено много хора са събрани тук всеки със своите си разбирания...така че винги ще има не един несъгласен нещо...

А нашия ортопед просто изнесе една тирада за развитието на детето и как ние да се държим нищо не съм питала, защото и аз неу знаех тогава какво да питам....виж на втория преглед като проходи бях доста по-ориантирана и имах и кокретни въпроси...
сега виж темата за това колко много майки не са знели че тряба да има втори преглед и колко още по-малко знаят че и на 3-4 годинки трябва да се направи още един...

айде от мен толкова, няма да ти се меся повече в темата....

# 28
  • Мнения: 524
Добре, съжалявам. Просто не мога да си представя някоя майка да не е водила детето си на ортопед, но когато имаш за първи път бебе не се сещаш за всички въпроси, които трябва да му зададеш. Благодаря на тези, които дадоха съветите си добронамерено. От скоро пиша в този форум, досега само четях, но ми прави впечатление, че това е място за някакви словесни битки, ненужни според мен.
Миличка, не се обиждай, не видях някой да те напада, просто е опасно за детето, както ти казах, ако детето направи нещо само - не е страшно. С голямото ми дете ходихме често на ортопед, защото имаше проблеми с крачетата, питала съм за сядането и той ми е казвал, че в кенгуруто всъщност бебето е седнало, но не трябва да го подпирам. Ето аз съм една майка, която не е водила малката си дъщеричка на ортопед, защото педиатърката не ми даде направление. Успех ти желая.

# 29
  • Мнения: 122
Мисля,че ви е рано да стъпвате на крачета.Моят син го поставях да стъпва след 7-мия месец.По добре се консултирай с ортопед.
защo да е рано?Ние го правим този номер от 5 мес.-тя сама пожела.Сега вече стоим стабилно изправени,като я държа естествено,сама се изправя като се държи за решетката на кошарката си.Според мен зависи от детенце,някои по-рано,други по-късно.Но ако иска- помогнете му-има един етап,в който просто не ги свърта искат да се изправят,а не могат сами и много се нервят,затова аз и угаждам придържам я под мишничките,правим една две малки стъпчици колкото да и мине меракът и така има мир в къщи Hug

Общи условия

Активация на акаунт